Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny domowe

Strzałka w prawo

Las w słoiku

Strzałka w prawo

Las w słoiku

Las w słoiku to kompozycja, która może składać się z rozmaitych gatunków roślin. Są one zamknięte w szklanym pojemniku – czasem z pokrywką, a czasem bez niej.

Filtry

Las w słoiku

Las w słoiku to kompozycja, która może składać się z rozmaitych gatunków roślin. Są one zamknięte w szklanym pojemniku – czasem z pokrywką, a czasem bez niej.

10 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rośliny domowe

Wyświetlanie 10 z 10 produktów

Las w słoiku – efektowna dekoracja Twojego domu

Rośliny pasują do każdego stylu urządzania wnętrz. Urozmaicą nowoczesny wystrój i uczynią klasyczną przestrzeń bardziej przytulną. Są też doskonałym uzupełnieniem aranżacji w stylu botanicznym, w której motyw roślin wykorzystuje się na ścianach czy w dodatkach. Kwiaty doniczkowe wymagają jednak odpowiedniej pielęgnacji – bez niej nie będą na długo cieszyły Twoich oczu. Monstery czy zamiokulkasy – choć bez wątpienia piękne wyglądają – wymagają od opiekuna pewnej wprawy, żeby zachwycały intensywnie zielonymi liśćmi. Dla osób, które nie mają czasu na odpowiednie zadbanie o roślinność, są lasy w słoiku dostępne w naszym asortymencie.

Las w słoiku to kompozycja, która może składać się z rozmaitych gatunków roślin. Są one zamknięte w szklanym pojemniku – czasem z pokrywką, a czasem bez niej. Oryginalna kompozycja po przejściu aklimatyzacji najczęściej nie wymaga podlewania, jednak zdarzają się gatunki, które należy nawadniać, kiedy podłoże przeschnie. Miniaturowy las w szklanym naczyniu to ozdoba idealna do większości pomieszczeń, a dodatkowo bezpieczna, ponieważ zazwyczaj do zawartości słoika zwierzęta czy dzieci nie mają dostępu.

Las w szklanym naczyniu – dlaczego warto ozdobić nim dom?

Las w słoiku to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają dużego doświadczenia w opiekowaniu się roślinami. Pielęgnacja ozdoby nie będzie wymagała wiedzy dotyczącej potrzeb rozmaitych gatunków, na przykład podłoża czy nawozów. Kompozycja zamknięta w szklanym naczyniu jest najczęściej po aklimatyzacji samowystarczalna. Niektóre lasy w słoiku nie potrzebują nawet podlewania, więc sprawdzą się dla zapominalskich osób.

Miniaturowy las pozwoli Ci cieszyć się piękną roślinnością w domu, a jednocześnie zaoszczędzonym czasem. Uprawa kwiatów doniczkowych wiąże się z wieloma obowiązkami. Podlewanie, przesadzanie, podcinanie liści – na to wszystko trzeba znaleźć czas, żeby roślina w donicy prezentowała się efektownie. W przypadku lasu w słoiku nie jest to konieczne. Roślina na długo zachowa estetyczny wygląd, nawet jeśli nie będziesz poświęcać jej zbyt wiele czasu.

Przy pomocy roślinności zamkniętej w słoiku udekorujesz salon lub sypialnię. Produkt sprawdzi się też w kuchni – możesz ustawić ozdobę na parapecie. Uważaj jednak na bezpośrednie nasłonecznienie, które mogłoby zaszkodzić dekoracji. Las w słoiku bez trudu wkomponujesz w dowolną aranżację. Niektóre z kompozycji sprawdzą się nawet w minimalistycznym wnętrzu, ponieważ wyróżniają się stonowaną kolorystyką i są zamknięte w transparentnym naczyniu o prostym kształcie.

Las w słoiku sprawdzi się w roli prezentu, na przykład z okazji zakupu mieszkania. To znacznie trwalsza dekoracja niż bukiet ciętych kwiatów. Miniaturowy zagajnik w szklanym naczyniu podarujesz bez obaw o to, czy osoba zna się na roślinach i potrafi nimi opiekować. Podarunek sprawdzi się zarówno amatorom, jak i osobom doświadczonym w uprawie kwiatów. Uniwersalność ozdoby sprawia, że bez względu na wybraną aranżację osoba obdarowana wkomponuje las w swój dom.

Las w słoiku – jak wybrać?

W naszym asortymencie znajdziesz różnorodne lasy w słoiku – zarówno zamykane, jak i bez przykrywki. Wybierając dekorację, zwróć uwagę na wielkość naczynia, zwłaszcza jeśli wiesz już, gdzie planujesz postawić szklany pojemnik. Część z dostępnych u nas produktów ma udekorowany wstążką słoik. Możesz zdecydować się na model z różową tasiemką, która dobrze zaprezentuje się w sypialni urządzonej w prowansalskim stylu. Oferujemy również las w słoiku przewiązany jutowym sznurkiem. To idealne rozwiązanie do wnętrz urządzonym w stylu rustykalnym, ale też Hampton.

Zwróć uwagę na to, czy słoik jest zamykany. Lasy w słoiku z przykrywką są znacznie łatwiejsze w pielęgnacji. Zazwyczaj wymagają podlewania wyłącznie raz na tydzień w okresie aklimatyzacji. Nie trzeba ich również przesadzać, co jest dodatkową oszczędnością czasu. W naszej ofercie znajdziesz też otwarte lasy w słoiku, w których rosną hiacynty. Takie kompozycje wymagają delikatnego podlewania, a kiedy roślina przekwitnie możesz ją przesadzić.

Przed wyborem lasu w słoiku zwróć również uwagę na to, czym został wypełniony. Jeśli zależy Ci na tym, żeby dekoracja nie tylko pięknie wyglądała, lecz także pachniała, zdecyduj się na naczynie, w którym rośnie hiacynt. Z otwartego słoika będzie wydobywał się piękny aromat, a wnętrze ozdobią drobne kwiaty w odcieniach od bieli do fioletu. W słoikach z nakrętkami znajdziesz mix gatunków, na przykład fikusa, paprotki i niedośpianu. Oferujemy również naczynie wypełnione skrzydłokwiatem, kawą arabską i paprotką. Dzięki różnorodności asortymentu bez trudu znajdziesz efektowne kompozycje z ulubionych roślin.

Oprócz roślin, które stanowią główny element kompozycji, ważne jest także podłoże. W przypadku otwartych słojów z hiacyntami powierzchnię naczynia wypełnia zielony mech. Kompozycje w zamkniętym pojemniku ze szkła są urozmaicone specjalnym podłożem, które ładnie wygląda, a dodatkowo zapewnia roślinom odpowiednie warunki.