Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny domowe

Strzałka w prawo

Rośliny domowe kwitnące

Strzałka w prawo

Rośliny domowe kwitnące

Rośliny domowe kwitnące to kategoria roślin, która jest idealna dla osób, które chcą wprowadzić do swojego domu trochę koloru i życia. To poszukiwany wybór wśród wielu kochających naturę, którzy chcą udekorować swoje mieszkania pięknymi kwiatami.

Filtry

Rośliny domowe kwitnące

Rośliny domowe kwitnące to kategoria roślin, która jest idealna dla osób, które chcą wprowadzić do swojego domu trochę koloru i życia. To poszukiwany wybór wśród wielu kochających naturę, którzy chcą udekorować swoje mieszkania pięknymi kwiatami.

108 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rośliny domowe

Wyświetlanie 24 z 108 produktów

Załaduj więcej

KWIATY, KTÓRE OZDOBIĄ TWÓJ DOM

Rośliny ustawiane w doniczkach na parapetach, stolikach i półkach mogą stanowić wyjątkową ozdobę Twojego mieszkania, domu lub biura. Dzięki ich obecności pomieszczenie nabiera świeżości i charakteru, co może pozytywnie wpłynąć na Twoje samopoczucie. Uprawianie roślin domowych to doskonały sposób na wprowadzenie odrobiny natury do Twojego otoczenia. Stanowią one także prawdziwą ozdobę wszelkich pomieszczeń, a w czasie kwitnienia wprowadzają do nich wiele świeżości i koloru. W ofercie sklepów Castorama znajdziesz dużo przeróżnych odmian i gatunków kwiatów, które z powodzeniem możesz hodować w swoim domu. Wśród nich napotkasz egzotyczne rośliny ozdobne, jak Tillandsia czy Anthurium, które będą zwracać na siebie szczególną uwagę oraz tradycyjne kwiaty doniczkowe, takie jak Begonia czy Rosa Kordana, które skutecznie ozdobią każde pomieszczenie. Dzięki szerokiej ofercie naszych marketów ogrodowych, będziesz w stanie znaleźć odpowiednią, kwitnącą roślinę domową, pasującą zarówno do aranżacji Twoich przestrzeni, jak i do Twojego gustu.

KWIATY DONICZKOWE KWITNĄCE ZIMĄ

Część roślin zakwita dopiero zimą, bo pochodzą z półkuli południowej gdzie lato panuje od grudnia do marca. Rośliny kwitnące zimą to na przykład : begonia zimowa, cyklamen, azalia, poinsecja czy grudnik, narcyzy, hiacynty. Większość tych roślin potrzebuje standardowej pielęgnacji polegającej na utrzymaniu odpowiedniej temperatury oraz oświetlenia, właściwego poziomu wilgoci i nawożenia. Gdy ich warunki bytowe są zabezpieczone, zakwitną o zwykłej porze.

Rośliny kwitnące zimą najlepiej czują się przy oknie, gdzie jest największa ilość światła. Kiedy kwiaty zaczynają tracić swoje żywe kolory, warto jest doświetli je lampką lub jarzeniówką na 4-8 godzin dziennie. Kwiaty ciepłolubne wymagają temperatur w zakresie 18 – 20 stopni. Kwitnące okazy warto zasilać specjalistycznymi nawozami, zwłaszcza wtedy gdy dni są słoneczne i rośliny zawiązują pąki. Do końca lutego zaleca się używanie nawozu zimowego. W trakcie kwitnienia należy unikać przesadzania roślin, można przesadzać w momencie gdy te przekwitną.
U roślin szerokolistnych pamiętać należy o zmywaniu kurzu wilgotną ściereczką. Gdy pojawi się szara pleśń, rośliny opryskiwać. Dla gatunków nie kwitnących w czasie zimy, jest to pora na okres spoczynku.

WPROWADŹ DO OGRODU MODĘ NA KRZEWY KWITNĄCE

W Castoramie pomagamy też dobrać krzewy ozdobne kwitnące wyróżniające się wielkością, a także okresem kwitnienia. Wśród krzewów znajdziesz różę, która najlepiej rozwija się w miejscu naświetlonym, przewiewnym, ale niezbyt mocno słonecznym przez wzgląd na delikatne płatki kwiatów. Z powodzeniem możesz sadzić róże przez cały sezon, ale najlepiej robić to jesienią i wiosną. Pamiętaj o intensywnym podlewaniu przed sadzeniem. Warto pamiętać o konieczności doboru odpowiedniej gleby z odrobinę kwaśnym odczynem pH. Róże nie rosną dobrze na ciężkiej, gliniastej ziemi, najlepiej rozwijają się w dobrze przepuszczalnej, zwilgotniałej piaszczysto-gliniastej glebie.

KWIATY NA TARAS DŁUGOKWITNĄCE – u nas do wyboru do koloru!

Kwiaty na taras długokwitnące to takie, które swym ukwieceniem zachwycają od marca aż do późnej jesieni. Z powodzeniem możesz zdobić nimi taras jak i balkon. Zalicza się do nich pelargonie, begonie, surfinie, petunie, werbeny. Ze względu na to, że kwiaty w donicach nie mają wielkiego dostępu do podłoża wart je nawozić. Ograniczona ilość gleby w donicy, prowadzi do szybkiego wyczerpania składników pokarmowych. Do każdego gatunku kwiatów balkonowych dobrać można odpowiedni rodzaj nawozu. Dobrym wyborem jest też zakup donicy ceramicznej, która odznacza się stabilnością, odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Jej ogromną zaletą jest również fakt przepuszczania powietrza do systemu korzeniowego. Ciekawostką może być zasada mówiąca o dobrze wysokości donicy. 1/3 wielkości rośliny doniczkowej ma odpowiadać wysokości donicy. Wraz z rozwojem, kwiaty doniczkowe kwitnące należy przesadzać do większych donic.

KWIATY DONICZKOWE KWITNĄCE POKOJOWE DLA ZABIEGANYCH

Kwiaty domowe kwitnące mogą rosnąć w domu przez wiele lat. Nie zajmą wiele miejsca na parapecie czy biurku, nie wymagają codziennej pielęgnacji, cieszą oko przez cały rok, wprowadzając zielony akcent do Twego domu. Mowa o sukulentach, wśród których wyróżnia się rośliny takie jak kaktus, aloes. Te popularne kwiaty doniczkowe kwitnące cieszą się popularnością przez wzgląd na swój egzotyczny, oryginalny wygląd oraz wygodę utrzymania. Dzięki wykształconej do zatrzymywania wody tkance łącznej, świetnie radzą one sobie bez podlewania przez okres wielu dni.

W Castoramie kwiaty doniczkowe kwitnące pokojowe dostępne są w klasycznych donicach oraz w przepięknych naczyniach. Pośród nich wyróżnić można szklane słoje, osłony z juty lub wikliny, koszyki, kubki, ceramiczne formy w zabawnych kształtach. Jest to oryginalna forma prezentu na parapetówkę, urodziny i podobne święta.