Strona główna

Strzałka w prawo

Ogród i otoczenie

Strzałka w prawo

Uprawa i ochrona roślin

Strzałka w prawo

Rośliny domowe

Strzałka w prawo

Storczyki w doniczce

Strzałka w prawo

Storczyki w doniczce

Jak każdy storczyk, orchidea charakteryzuje się egzotycznym wyglądem, który wprowadza do Twojej sypialni czy łazienki nieco świeżości i koloru. Ze względu na swój wygląd, storczyk w doniczce wspaniale wpasuje się w minimalistyczne przestrzenie.

Filtry

Storczyki w doniczce

Jak każdy storczyk, orchidea charakteryzuje się egzotycznym wyglądem, który wprowadza do Twojej sypialni czy łazienki nieco świeżości i koloru. Ze względu na swój wygląd, storczyk w doniczce wspaniale wpasuje się w minimalistyczne przestrzenie.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Rośliny domowe

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

ROLA ROŚLIN DOMOWYCH W TWOIM OTOCZENIU

Hodowanie roślin w domu pozwoli Ci ożywić wnętrza i dodać im charakteru – za ich pomocą wprowadzisz również do pomieszczeń nieco kojącej zieleni i świeżości. W ofercie hipermarketów budowlanych Castorama znajdziesz szeroki wybór roślin domowych. Wśród nich znajduje się również niekwestionowana królowa domowych kwiatów - orchidea w doniczce, w wielu różnych odmianach, wielkościach i kolorach. Taki wybór umożliwi Ci spełnienie Twoich oczekiwań i zaopatrzenie się w odpowiedni egzemplarz. Orchidee świetnie sprawdzą się jako dekoracja oraz w charakterze prezentu.

ORCHIDEE I ICH KORZYSTNY WPŁYW NA OTOCZENIE

Niektóre gatunki kwiatów mogą być trzymane w doniczkach na parapecie czy półce. Wpłyną także pozytywnie na jakość powietrza w Twoim mieszkaniu – będą je dotleniać i oczyszczać z dwutlenku węgla. Jeśli szukasz szczególnie dekoracyjnych odmian roślin domowych, prawdopodobnie zachwyci Cię orchidea. Kwiat tej rośliny, niezwykle ozdobny, jest oryginalną i przyciągającą wzrok dekoracją każdego wnętrza. Wydziela również interesujący, niezbyt intensywny zapach, który również stanie się charakterystyczną wizytówką Twojego domu. Wbrew pozorom, nie wszystkie gatunki storczyków są tak samo wymagające. Znajdziesz wśród nich również takie egzemplarze, które nie sprawią problemu początkującemu ogrodnikowi.

STORCZYKI JEDNO CZY WIELOPĘDOWE - JAKIE WYBRAĆ?

Wśród dostępnych w naszym asortymencie roślin znajdziesz przede wszystkim dwa rodzaje orchidei: kwiaty wielopędowe i jednopędowe. Podstawowa różnica między nimi polega na ilości łodyg znajdujących się w doniczce. Wybierając roślinę jednopędową, zwróć uwagę na to, ile pąków jest ona w stanie wypuścić - od tego zależy ilość kwiatów pod zakwitnięciu. W przypadku roślin wielopędowych niezależnie od ilości pąków kwiatów zawsze będzie więcej niż jeden. Storczyki dostępne w sklepach Castorama występują w wielu odmianach kolorystycznych, a także wielokolorowych oraz nakrapianych. W naszej ofercie na pewno znajdziesz kwiat, który spełni Twoje oczekiwania.

KWIATY W SŁUŻBIE MINIMALISTYCZNEJ ELEGANCJI

Jak każdy storczyk, orchidea charakteryzuje się egzotycznym wyglądem, który wprowadza do Twojej sypialni czy łazienki nieco świeżości i koloru. Ze względu na swój wygląd, storczyk w doniczce wspaniale wpasuje się w minimalistyczne przestrzenie. Żywy, głęboki kolor jego płatków kontrastuje monochromatyczną estetykę i sprawi, że wnętrze zaprezentuje się wyjątkowo. Zazwyczaj orchidee kwitną przez kilka miesięcy w roku, dlatego też na jej przykładzie będziesz mógł obserwować cykliczną zmienność natury. Sprawi to, że wnętrze Twojego domu, w zależności od pory roku, prezentować się będzie zupełnie inaczej. Dzięki temu, że orchidea lubi wilgotny klimat, możesz postawić ją także w swojej łazience i kuchni, gdzie będzie się doskonale prezentować.

CZY ORCHIDEA ZAWSZE JEST TRUDNA W UPRAWIE?

Jeśli zależy Ci na tym, by szczyt łodygi zwieńczył kwiat, storczyk będzie wymagał od Ciebie trochę pracy. Jesteś początkującym ogrodnikiem i nie wiesz, czy będziesz w stanie poradzić sobie z bardziej wymagającą rośliną? Bez obaw rozpocznij niezwykłą przygodę z proponowanymi przez nas kwiatami i wybierz dostępną w marketach Castorama odmianę phalaenopsis. Jest to najpopularniejszy gatunek tej rośliny, dlatego też bez problemu znajdziesz wsparcie innych wielbicieli storczyków. Proponowany kwiat jest jednym z najprostszych w hodowli, dlatego doskonale sprawdzi się, jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w obcowaniu z tymi niezwykłymi roślinami.

STORCZYK - POMYSŁ NA PREZENT DLA DOMOWYCH BOTANIKÓW

Domowa uprawa kwiatów jest coraz popularniejszym hobby, zwłaszcza odkąd w polskich sklepach częściej spotkać można rośliny uznawane do tej pory za egzotyczne. Z tego powodu coraz więcej osób kolekcjonuje orchidee, zbierając różne odmiany i kolory. Dlatego też storczyk jest świetnym pomysłem na prezent, jeśli szukasz podarunku dla osoby interesującej się botaniką. W naszych sklepach dostępne są bardzo zróżnicowane pod kątem wyglądu rośliny. Znajdziesz tutaj zarówno mniej wymagające gatunki dla osób, które dopiero zaczynają, oraz takie, które otoczyć należy troskliwą opieką. Specjalnie na takie okazje przygotowaliśmy zestawy roślin o różnych kolorach i kształtach, by kolekcja wzbogaciła się o więcej niż jedną sztukę.

HODOWLA STORCZYKÓW JAKO SERIA CODZIENNYCH RYTUAŁÓW

Twoje dni są coraz bardziej męczące, a po powrocie z pracy nie masz siły na przyjemniejsze spędzenie wolnego czasu? Pielęgnacja wymagających odmian storczyków oraz obserwacja powoli zachodzących w nich zmian jest świetnym sposobem na relaks. Konieczność troszczenia się o stale wilgotne podłoże oraz specyficzny sposób podlewania staną się Twoimi codziennymi rytuałami, które pomogą Ci osiągnąć równowagę psychiczną i emocjonalną w codziennym funkcjonowaniu. Możliwość manipulowania okresem kwitnienia orchidei pozwala odzyskać kontrolę nad otoczeniem. Stosowanie się do rygorystycznych reguł rządzących pielęgnacją storczyków przywróci balans i równowagę w Twoim życiu.