Instrukcja wideo - szpachlowanie ściany krok po kroku

Szpachlowanie ściany to czynność, która prędzej czy później może być konieczna do wykonania w każdym mieszkaniu. Jeśli chcesz samodzielnie się jej podjąć, koniecznie sprawdź naszą instrukcję wideo. Dzięki niej nauczysz się, jak w prosty sposób zaszpachlować bruzdę czy ubytek w ścianie, dzięki czemu nie będzisz musiał wzywać fachowca.

szpachlowanie ściany krok po kroku

Od czego zacząć szpachlowanie ściany?

Oczywiście najpierw powinniśmy zebrać odpowiednie materiały i narzędzia. Wśród nich znajduje się: emulsja gruntującapędzelgips szpachlowy, a także szpachelki i pojemnik. Pracę koniecznie zacznijmy od oczyszczenia bruzdy z wszelkich pozostałości starego tynku, kurzu i innych nieczystości. Najlepszy do tego będzie odkurzacz, który usunie cały nagromadzony brud. Dzięki tej czynności zapewnimy sobie odpowiednie warunki do szpachlowania. Dlaczego? Gipsowanie nie będzie miało większego sensu, jeśli powierzchnia nie będzie maksymalnie przyczepna.

Przeczytaj także: Co można zrobić z krzywą podłogą, ścianami i stropem

szpachlowanie ściany krok po kroku

Szpachlowanie – krok II

Kiedy już bruzda jest oczyszczona, należy pokryć ją gruntem. W ten sposób upewnimy się, że zaprawa będzie należycie przylegała w ubytku i tym samym maskowała go. Taka praca sprawi, że zaszpachlujemy ścianę na lata i gips nie będzie odpadał, np. naruszony przez wstrząsy czy uderzenie. Grunt rozprowadzimy w ubytku za pomocą pędzla. Należy go zostawić do odpowiedniego wyschnięcia przynajmniej na dwie godziny. Po tym czasie mamy pewność, że bruzda jest gotowa do szpachlowania. Gruntowanie ścian zdaje egzamin przed każdym rodzajem wykończenia i zapewnia nam jego trwałość.

Zobacz też: Płyty regipsowe jako szybki sposób na proste ściany

szpachlowanie ściany krok po kroku

Kiedy konieczne jest szpachlowanie ścian?

Za każdym razem, gdy konieczne jest zdzieranie tynku czy też w ścianie powstaje ubytek, znajomość szpachlowania z pewnością nam się przyda. Czynność sami wykonamy szybko, a co ważniejsze – za darmo. Akcesoria i narzędzia raz zakupione, przydadzą nam się na lata. Dzięki poniższemu instruktażowi wideo, możemy swobodnie nauczyć się tej łatwej do wykonania pracy, która usprawni każdy remont w naszym mieszkaniu. Oto, jak wygląda szpachlowanie ściany krok po kroku: