Strona główna

Strzałka w prawo

Materiały budowlane

Strzałka w prawo

Gipsy i gładzie

Strzałka w prawo

Masy szpachlowe

Strzałka w prawo

Masy szpachlowe do drewna

Strzałka w prawo

Masy szpachlowe do drewna

Masy szpachlowe do drewna to produkt, który zapewnia wyjątkową wytrzymałość i estetyczny wygląd powierzchni drewnianych. Castorama to jeden z wiodących dostawców takich produktów, oferujących szeroką gamę masy szpachlowych do drewna.

Filtry

Masy szpachlowe do drewna

Masy szpachlowe do drewna to produkt, który zapewnia wyjątkową wytrzymałość i estetyczny wygląd powierzchni drewnianych. Castorama to jeden z wiodących dostawców takich produktów, oferujących szeroką gamę masy szpachlowych do drewna.

74 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Masy szpachlowe

Wyświetlanie 24 z 74 produktów

Załaduj więcej

Najlepsze produkty do wypełniania ubytków

Podczas wykańczania swojego mieszkania możesz natknąć się na rozmaite ubytki w ścianach, które należy wyrównać. Szczególnie w czasie remontu okazuje się, że powierzchnia nie jest równa bądź występują w niej pęknięcia czy dziury, na przykład po gwoździach lub wkrętach. Tego typu niedoskonałości należy skorygować przed malowaniem. Prawidłowe przygotowanie gruntu jest kluczowym etapem estetycznego wykończenia powierzchni ściennych. Do tego typu pracy przydadzą Ci się masy szpachlowe, za których pomocą pozbędziesz się nierówności czy dziur.

W hipermarketach budowlanych Castorama znajdziesz szeroki wybór produktów do wypełniania ubytków. W zależności od rodzaju problemu z nawierzchnią możesz skorzystać z gotowych szpachli naprawczych, wypełniających gładzi szpachlowych czy gipsów modelowych. Na naszych półkach znajdziesz również uniwersalne masy szpachlowe lub specjalne – do powierzchni akrylowych bądź lateksowych. Możesz wybrać także preparat przeznaczony do dużych ubytków lub taki, który jest szybkoschnący.

Czym jest szpachla do drewna?

Masa szpachlowa do drewna, potocznie określana mianem szpachli, jest to taki element wyposażenia stolarskiego warsztatu, który może okazać się przydatny w najmniej spodziewanym momencie. Zawsze może przecież zdarzyć się tak, że w jakimś kawałku drewna pojawia się ubytek i należy go w jakiś sposób zlikwidować. Nierzadko to właśnie tego rodzaju ubytki czynią jakiś produkt niemal niezdatnym do dalszego użytkowania. Dzięki szpachli w kilka chwil może to ulec zmianie.

Szpachla przeznaczona jest do różnego rodzaju napraw powierzchni drewnianych, w których zniszczenie objęło strukturę drewna trochę mocniej, niż tylko na samej powierzchni. Przywraca jednolitość drewnu i czyni jego powierzchnię gładką. Po zastosowaniu szpachli dana rysa w drewnie lub innego rodzaju drobne uszkodzenie będzie całkowicie niewidoczne i nieodczuwalne.

Ślad po ubytku możesz dodatkowo pomalować na przykład farbą do drewna. Wówczas stanie się praktycznie niezauważalne. Ponadto powierzchnia naprawiona przy użyciu szpachli nie traci właściwości i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Szpachlę możesz przeznaczyć do napraw drzwi, elementów drewnianych podłóg, futryn, ram okiennych oraz innego rodzaju elementów dekoracyjnych wykonanych z drewna.

Jak używać szpachli?

Zanim zdecydujesz się użyć szpachli, powinieneś odpowiednio przygotować drewno. Chodzi tutaj zwłaszcza o jego wyrównanie oraz oczyszczenie. Powierzchnię drewna wyrównaj zatem przy użyciu papieru ściernego. Nie wybieraj za bardzo ziarnistego, by dodatkowo nie powodować zniszczeń w na drewnianym elemencie. Następnie oczyść drewno. Pamiętaj jednak, by to czyszczenie odbywało się na sucho, a nie na przykład z zastosowaniem namoczonej ściereczki. Takie niedopatrzenie może sprawić, że szpachla nie przyjmie się i cała naprawa zostanie wykonana wadliwie.

Powierzchnię oczyszczaj na przykład przy pomocy denaturatu, by nie pozostały na niej żadne tłuste ślady. Denaturat ponadto dosyć szybko odparuje i wyschnie, dzięki temu drewno będzie przygotowane do dalszej na nim pracy.

Wybór właściwej szpachli, dobrze dostosowanej do aktualnej potrzeby, jest kluczowy dla powodzenia całej naprawy. Zawsze sprawdzaj dokładnie na opakowaniu, do jakiego gatunku drewna przeznaczony jest dany rodzaj szpachli i stosuj ją dokładnie z zaleceniami producenta. Dzięki temu unikniesz późniejszych komplikacji z brakiem zespojenia całości elementu.

Możesz spotkać także szpachlę bezbarwną. Najlepiej zastosować ją na łączeniach elementów, gdzie nie rzuca się w oczy. Do ubytków powierzchniowych stosuj inne przeznaczone właśnie do nich rodzaje szpachli. Prawdopodobnie najbardziej usatysfakcjonuje Cię dwuskładnikowa szpachla do drewna, jednak jej nakładanie wymaga dużej precyzji i zaangażowania. Ponadto tego rodzaju szpachla powinna być dosyć szybko wykorzystana, ponieważ równie szybko może stracić swoje właściwości, kiedy długo stoi otwarta.

Żywica epoksydowa

Żywica epoksydowa do drewna jest to produkt złożony nie tylko z żywicy, ale również ze składnika o właściwościach twardniejących. Takie połączenie gwarantuje skrzepnięcie się płynnej żywicy i trwały efekt danej naprawy drewna. Żywica epoksydowa daje świetne rezultaty, ponieważ jest odporna na działanie wody i innych czynników, w tym atmosferycznych. To czyni ją na tyle wytrzymałą, że na jej bazie produkowane są laminaty do zabezpieczania kadłubów w łodziach lub jachtach.

Coraz częściej jednak taką żywicę można znaleźć również na podłodze. Jest bardzo wytrzymała i można barwić ją na różne kolory, dlatego zastosowanie jej przy wykańczaniu podłóg okazuje się bardzo zasadne. Dzięki zastosowaniu żywicy podłogi są łatwe w konserwacji. Ponadto dzięki temu, że nie występują w nich szczeliny – jak ma to miejsce na przykład w podłogach typu parkiet – nie gromadzą kurzu i zanieczyszczeń. Żywica epoksydowa bezbarwna jest uniwersalna i znajdzie zastosowanie w każdym domu. Warto także pamiętać, że podłogi żywiczne dobrze współpracują z ogrzewaniem podłogowym.