Strona główna

Strzałka w prawo

Narzędzia i sprzęt

Strzałka w prawo

Narzędzia ręczne

Strzałka w prawo

Pistolety do kleju

Strzałka w prawo

Wkłady klejowe

Strzałka w prawo

Wkłady klejowe

Wkłady klejowe to niezbędny element dla osób, które używają pistoletów na klej. Są to odpowiednie wkłady, które umożliwiają dokładne i precyzyjne klejenie różnego rodzaju materiałów. Dostępne są w różnych grubościach i rozmiarach, co ułatwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

Filtry

Wkłady klejowe

Wkłady klejowe to niezbędny element dla osób, które używają pistoletów na klej. Są to odpowiednie wkłady, które umożliwiają dokładne i precyzyjne klejenie różnego rodzaju materiałów. Dostępne są w różnych grubościach i rozmiarach, co ułatwia dostosowanie do indywidualnych potrzeb.

31 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Pistolety do kleju

Wyświetlanie 24 z 31 produktów

Załaduj więcej

Wkłady do kleju na gorąco – niezbędne akcesorium do każdego pistoletu klejowego

Pistolety na gorący klej znajdują zastosowanie w wielu zadaniach. Dlatego też stają się częścią wyposażenia niejednego domu i warsztatu czy też pracowni rękodzieła. Trudno jednak wyobrazić sobie odpowiednie działanie pistoletu bez kleju do niego. Ten natomiast musi być przystosowany do urządzenia, które dozuje substancję.

Wkłady do kleju na gorąco mają postać podłużnych, pełnych rurek. Ich średnica jest różna w zależności od danego produktu. Również kolorystyka wkładów będzie zmienna. Klasyczne wkłady do kleju na gorąco są utrzymane w kolorze lekko żółtawym lub przezroczystym. Jeśli jednak decydujesz się na bardziej dekoracyjny produkt, wtedy wkłady mogą przybierać wiele różnych kolorów. Niektóre z nich będą także uzupełnione o brokat. Takie kolorowe wkłady klejowe są dostępne w szerokiej palecie barw.

W zależności od wybranego produktu możesz natknąć się na uniwersalne wkłady klejowe lub też zdecydować się na modele dedykowane do określonych zastosowań lub materiałów.

Wkład klejowy do pistoletu może mieć nie tylko różną średnicę, ale też długość. Ma ona duży wpływ na wygodę stosowania danego produktu.

Wkład klejowy do pistoletu – uniwersalna substancja klejąca

Na rynku znajdziesz ogromny wybór substancji służących do klejenia. Obok profesjonalnych klejów budowlanych będą też takie do użytku w domu. Trudno jednak o bardziej uniwersalną substancję niż wkład klejowy do pistoletu. Możesz wykorzystać go nie tylko do klejenia i łączenia ze sobą różnych materiałów. To również produkt uszczelniający, który jest w stanie zastąpić wiele innych materiałów.

Chcesz naprawić uszkodzoną ceramikę? Możesz z powodzeniem wykorzystać do tego zadania wkład klejowy do pistoletu. Dzięki niemu nie tylko połączysz ze sobą ceramikę, drewno czy skórę oraz tworzywo sztuczne. Takie wkłady mogą być nawet wykorzystane do klejenia tekstyliów.

Innym praktycznym zastosowaniem wkładów jest skorzystanie z ich właściwości izolacyjnych. Dlatego też wśród dostępnych rodzajów znajdziesz wkłady do kabli. Zabezpieczają i izolują przewody. Równocześnie nie powodują topienia się oryginalnej izolacji na kablach.

Wkłady do kleju na gorąco mogą także posłużyć do wypełniania ubytków i łatania dziur. Nie ma przy tym większego znaczenia, w jakim materiale wypełniasz uszkodzenia. Zastygający klej tworzy szczelne i twarde wypełnienie. Dzięki temu zdołasz naprawić dziurawe elementy i wygładzić wyszczerbioną powierzchnię.

Jakie wkłady klejowe wybrać i na co zwracać uwagę?

Wkłady klejowe pozornie wydają się wyglądać tak samo. Jednak w ich obrębie istnieją pewne znaczące różnice, które będą miały ogromny wpływ na korzystanie z tych produktów. Dlatego też powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, zanim zakupisz wkład klejowy do pistoletu.

Przede wszystkim weź pod uwagę jego rozmiar. Dotyczy to tak naprawdę dwóch kwestii: średnicy i długości. Klasyczne wkłady klejowe 11 mm są przeznaczone do większości modeli pistoletów na klej. Również w tej grupie znajdziesz największy wybór dostępnych rodzajów wkładów. Jeśli zatem Twoje urządzenie obsługuje wkłady klejowe 11 mm, możesz śmiało przebierać spośród wielu typów, a nawet kolorów. Przeważnie też mają one większą długość. Dzięki temu podajnik jest w stanie przepychać klej w stronę dyszy i ułatwia wykorzystanie wkładu do samego końca.

Czasem do zastosowań amatorskich stosuje się małe, ale bardziej precyzyjne pistolety. Do nich kup wkłady klejowe 7 mm. Rozpoznasz je od razu, ponieważ wyróżniają się średnicą. Takie wkłady są nie tylko cieńsze, ale też krótsze od klasycznych modeli. Dlatego też praca z nimi wymaga większej dokładności.

Wkłady klejowe 7 mm nie będą pasowały do dużych pistoletów. Podobnie te większe nie sprawdzą się w przypadku małych modeli. Koniecznie zatem upewnij się, jaki rozmiar wkładów obsługuje Twoje urządzenie.

Kolor to kolejna kwestia, jaką należy wziąć pod uwagę. Zazwyczaj wkłady do kleju na gorąco mają lekko żółtawy odcień lub też są transparentne. Dzięki temu doskonale sprawdzają się jako stosunkowo niewidoczne spoiwo podczas napraw lub innych prac. Nie oznacza to jednak, że zawsze taki kolor wkładu będzie odpowiedni. 

Na rynku znajdziesz modele utrzymane w kolorze intensywnej czerni, które doskonale sprawdzają się podczas klejenia ciemnych materiałów. Takie wkłady uwidaczniają także miejsce klejenia wtedy, gdy jest to konieczne. Kolorowe wkłady natomiast są bardzo dobrym rozwiązaniem podczas wykonywania prac ręcznych. Dzięki temu nawet widoczny po zaschnięciu klej będzie częścią dekoracji, a nie oznaką niedbałej pracy.

Dużą wartość dekoracyjną mają także wkłady klejowe z brokatem. Mogą być transparentne z dodatkiem kolorowego brokatu lub kolorowe z drobinami brokatu w innym odcieniu. Takie wkłady sprawdzają się przede wszystkim do rękodzieła. Doskonale nadają się do dekoracyjnego łączenia ze sobą drobnych elementów i ozdób. Dzięki temu możesz nie tylko skutecznie połączyć ze sobą różne materiały, ale też zrobić to w bardzo estetyczny sposób.

Gdy wybierasz wkłady klejowe, koniecznie zwróć uwagę na ich przeznaczenie. Bardzo wygodnym rozwiązaniem będą wkłady uniwersalne. Możesz nimi kleić różne materiały. Dzięki temu jeden wkład posłuży Ci do różnych prac. Jeśli jednak liczysz na bardziej trwały efekt łączący, zastanów się nad wkładami do konkretnych powierzchni.

Wkłady do pistoletów przeznaczone do drewna, ceramiki lub tekstyliów charakteryzują się nieco innymi właściwościami. Dzięki temu wiązanie następuje znacznie szybciej. Łatwiej też połączysz ze sobą te nierzadko trudne do sklejenia materiały.

Zwróć także uwagę na wkłady niskotemperaturowe. To idealne rozwiązanie do prac wykonywanych z dziećmi. Takie wkłady topią się w znacznie niższej temperaturze niż klasyczne produkty. Co więcej, wkłady niskotemperaturowe mogą być stosowane wraz z materiałami wrażliwymi na wysokie temperatury. Chroni je to przed uszkodzeniem w czasie pracy.