Strona główna

Strzałka w prawo

Akcesoria metalowe

Strzałka w prawo

Akcesoria meblowe

Strzałka w prawo

Nogi meblowe

Strzałka w prawo

Nogi meblowe

Zdecydowałeś się na samodzielny montaż stołu, szafki nocnej bądź innego mebla? Oprócz podstawowych płyt okleinowych lub drewnianych będziesz potrzebować także takich elementów jak nóżki meblowe.

Filtry

Nogi meblowe

Zdecydowałeś się na samodzielny montaż stołu, szafki nocnej bądź innego mebla? Oprócz podstawowych płyt okleinowych lub drewnianych będziesz potrzebować także takich elementów jak nóżki meblowe.

69 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria meblowe

Wyświetlanie 24 z 69 produktów

Załaduj więcej

Nóżki meblowe – solidna podstawa

Zdecydowałeś się na samodzielny montaż stołu, szafki nocnej bądź innego mebla? Oprócz podstawowych płyt okleinowych lub drewnianych będziesz potrzebować także takich elementów jak nóżki meblowe. Przeznaczone są do każdego rodzaju segmentu, który można podnieść. Wyróżniają się określonymi właściwościami, które decydują o ich konkretnym zastosowaniu.

Parametry techniczne to tylko część tego, co Ci proponujemy. W tej kategorii znajdziesz nóżki do mebli zróżnicowane ze względu na kształt, wysokość oraz kolor wykonania. Szeroka oferta umożliwi Ci szczegółowe dopasowanie wszystkich części składowanych tak, by powstały mebel był w pełni funkcjonalny i odpowiadał Ci pod względem estetyki.

NIEWIELKI ELEMENT O ISTOTNYM ZNACZENIU

W sieci marketów budowlanych Castorama zaopatrzysz się w nogi meblowe. Znajdą one zastosowanie w każdym gospodarstwie domowym czy warsztacie. Nogi są przeznaczone do zamocowania przy meblach kuchennych, stołach, łóżkach, a także blatach lub kredensach. Mogą być stosowane w przypadku mebli domowych oraz biurowych. W naszym asortymencie znajdziesz nóżki w wielu rozmiarach, które posiadają różne zastosowania.

Z łatwością wybierzesz odpowiedni model, pasujący do danego mebla w Twoim domu lub mieszkaniu. Zamocowanie nóżek nie zajmie Ci wiele czasu — z powodzeniem zrealizujesz montaż samodzielnie. Dzięki prawidłowo przytwierdzonym nóżkom meble będą stabilne. Produkty dostępne w tym dziale wyróżniają się solidnym wykonaniem z dobrej jakości materiałów, przez co są wytrzymałe na obciążenia oraz trwałe. Dlatego mogą posłużyć Ci przez długi czas. Sprzęty domowe zamocowane na nóżkach ułatwiają dostęp do przestrzeni pod nimi.

CZYM KIEROWAĆ SIĘ PRZY WYBORZE NÓŻEK?

Pierwszym kryterium, które powinno zadecydować, jest wysokość. Niektóre modele są regulowane i przy ich pomocy z łatwością wypoziomujesz stół, szafkę, czy komodę. Jednak większość elementów ma stałe wymiary. Zanim zakupisz odpowiedni rodzaj zastanów się, czy dany mebel nie będzie zbyt niski lub odwrotnie – za wysoki. Odmierz poziom, na którym ma znaleźć się dany segment.

Oprócz tego zwróć uwagę na udźwig podany w specyfikacji. Ta wartość określa wagę, którą może wytrzymać jedna noga. Pamiętaj o zawartości, która będzie znajdowała się w szafce. Ostatnim, lecz równie ważnym etapem, jest dopasowanie kształtu, koloru i materiału wykonania. Możesz postawić na kontrastowe połączenia lub takie, które spójnie skomponują się z designem. Nogi do mebli mogą być również subtelnym elementem dekoracyjnym.

NOGI MEBLOWE DO STOŁU

Wydawałoby się, że wybór nóżki do mebli kuchennych nie jest niczym skomplikowanym. Zanim jednak klikniesz opcję „kup” lub udasz się do sklepu stacjonarnego sprawdź, czy dany rodzaj będzie odpowiadał Ci pod względem użytkowym. Stół kuchenne to miejsce, przy którym spotyka się cała rodzina. Zasiadanie do codziennych posiłków nie powinno przysparzać niekomfortowych sytuacji.

Jeżeli nogi będą zbyt niskie, po krótkim czasie zaczniesz odczuwać tego efekty na własnym zdrowiu. Zawyżenie wysokości także nie będzie dobrą opcją, zwłaszcza dla najmłodszych członków rodziny. Ergonomiczne rozwiązanie to takie, które nie będzie wymagało zadzierania głowy do góry lub znacznego garbienia się, by zjeść smaczną kanapkę.

NÓŻKI DO SZAFEK

Nóżki do szafek powinny być nie tylko stabilne, ale również dopasowane do mebla pod względem wielkości. Jeśli konstruujesz małą szafkę nocną nie dobieraj do niej topornie wyglądających nóżek. Do tego rodzaju segmentu dobierz kilkucentymetrowe modele wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego lub aluminium. Aby całość ze sobą współgrała, dobierz kolor uniwersalny, czyli chromowany lub czarny. Zawsze możesz postawić także na modele z funkcją regulacji. Dzięki temu w razie konieczności podniesiesz płytę i wyrównasz względem nierówności na posadzce.

MEBLE TAPICEROWANE – W CO JE WYPOSAŻYĆ?

Świeże meble przywiezione prosto z zakładu tapicerskiego to już duży krok w stronę zupełnego odświeżenia. Możesz poddać obróbce materiałem krzesła, fotele lub kanapę. Ostatni szlif nadadzą jednak nóżki do mebli tapicerowanych. Aby utrzymać ciężki kompleks wypoczynkowy, na początku dobierz odpowiedni udźwig. Pamiętaj, że tego rodzaju mebel pełni funkcję użytkową i nóżki będą poddane dodatkowym obciążeniom.

Kolejnym krokiem jest wygląd. Jeśli góra jest stonowana możesz zdecydować się na nogi wykończone delikatnym chromowaniem. Dzięki temu jednolity kolor zostanie urozmaicony o nowocześnie wyglądającą podstawę. W tym przypadku mogą się jeszcze sprawdzić tradycyjne, ale równie mocne nóżki do mebli drewniane.

PRECYZYJNY MONTAŻ W KILKA MINUT

Noga meblowa wcale nie jest skomplikowanym elementem do montażu. Wystarczą wkręty, śruby, wkrętarka oraz akcesoria do mierzenia i wyznaczenia punktów. Odwróć mebel w miarę możliwości tak, by mieć swobodny dostęp do spodu. Zaznacz punkty w ten sposób przy przecinały się w jednej linii i po przekątnej. Zanim zaczniesz wiercić otwór, sprawdź, czy nie będzie konieczności nadbudowy mebla przy pomocy narożnika. Przewiercenie się na wylot będzie nieefektowne i trudne do zakrycia. Wywierć otwór i przytwierdź kolejną nóżkę do powierzchni płyty. Do wykonania tego zadania nie potrzebujesz pomocy fachowca.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.