Strona główna

Strzałka w prawo

Akcesoria metalowe

Strzałka w prawo

Akcesoria meblowe

Strzałka w prawo

Kółka meblowe

Strzałka w prawo

Kółka meblowe

Odpowiednie akcesoria czynią meble bardziej funkcjonalnymi i wygodniejszymi w użytkowaniu. Do takich należą popularne kółka do mebli, które przymocujesz do szafek.

Filtry

Kółka meblowe

Odpowiednie akcesoria czynią meble bardziej funkcjonalnymi i wygodniejszymi w użytkowaniu. Do takich należą popularne kółka do mebli, które przymocujesz do szafek.

75 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria meblowe

Wyświetlanie 24 z 75 produktów

Załaduj więcej

Funkcjonalne akcesoria do twoich mebli

Odpowiednie akcesoria czynią meble bardziej funkcjonalnymi i wygodniejszymi w użytkowaniu. Do takich należą popularne kółka do mebli, które przymocujesz do szafek. W naszej bogatej ofercie znajdziesz duży wybór kółek meblowych, które przydadzą się w każdym gospodarstwie domowym. Mogą być stosowane na różnego rodzaju powierzchniach, w tym na posadzce z drewna, płytek, a także tej pokrytej wykładziną lub dywanem. W tej kategorii znajdziesz kółka różnego typu — w zależności od wielkości, typu bieżnika i łożyska, a także sposobu montażu czy wytrzymałości na obciążenia.

Z łatwością wybierzesz odpowiedni model, pasujący do mebli w Twoim domu lub mieszkaniu. W tym dziale zebraliśmy produkty, które dzięki wykonaniu przy użyciu wysokiej jakości surowców są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia, a co więcej nie powodują zarysowań ani zabrudzeń podłogi. W naszym asortymencie znajdziesz kółka, które są łatwe w montażu. Zamocowanie ich nie zajmie Ci wiele czasu — z powodzeniem zrealizujesz to zadanie samodzielnie.

DO CZEGO PRZYDADZĄ CI SIĘ KÓŁKA MEBLOWE?

Zamontowanie kółek ułatwi Ci transport oraz przesuwanie sprzętów i mebli w pomieszczeniach. Dzięki kółkom z łatwością odsuniesz fotel, łóżko czy inny mebel w czasie prac porządkowych – odkurzania czy czyszczenia podłogi. Mobilne meble znane są od bardzo dawna, a ich zastosowanie w domowej przestrzeni niesie za sobą wiele korzyści. Obecnie, gdy liczy się przede wszystkim komfort i wygoda, kółka meblowe przeżywają prawdziwe odrodzenie w dziedzinie tworzenia mebli. Dzięki nim możesz swobodnie zaaranżować nawet najmniejszą przestrzeń.

Kółka do mebli sprawdzą się w każdej przestrzeni. Ich funkcjonalność jest cenna zwłaszcza w strefie kuchennej. Przy pomocy niewielkich elementów możesz uzyskać barek, który schowasz lub wysuniesz w zależności od potrzeby i okazji. Oszczędność miejsca oraz mobilność jest istotna także w łazience. Przy umywalce nie zawsze jest wystarczająco dużo miejsca. Wystarczy, że podsuniesz szafkę na zamontowanych kółkach, by skorzystać z kosmetyków i innych elementów. Podobne rozwiązania możesz zastosować w salonie, gabinecie lub sypialni. Mobilne meble są również nieocenione w miejscu pracy.

JAK DOBRAĆ KÓŁKA DO MEBLI?

W naszej ofercie znajdziesz zestawy kołowe, które zróżnicowane są ze względu na przeznaczenie. Zanim zakupisz odpowiedni rodzaj, rozważ każde kryterium wyboru. Pierwszym jest materiał wykonania. Same kółka wykonane są najczęściej z trwałego tworzywa sztucznego, które nie powoduje zarysowań na drewnianej, wykładzinowej lub panelowej posadzce. Ważny jest również sposób montażu, który powinien zależeć od spodu segmentu meblowego. Do wyboru masz przede wszystkim koła z mocowaniem płytowym, tylko na śrubę, gwint lub z tuleją.

Przy wyborze zwróć także uwagę na podany w specyfikacji udźwig. Dopasuj go do mebli, w których mają być zamontowane kółka. Odpowiednia waga nie obciąża konstrukcji. Elementy, które cechują się największą wytrzymałością, dobrze sprawdzą się przy naprawdę dużych gabarytach. Kolejnym parametrem jest także średnica. Aby zachować proporcje, dobierz kółko meblowe tak, by nie wyróżniało się znacznie na tle mebli. Nie montuj dużej średnicy w małych stolikach kawowych lub szafeczkach.

NIESTANDARDOWE ZASTOSOWANIE KÓŁEK W MEBLACH

Dzięki temu, że w naszej ofercie znajdziesz kółka do mebli z gwintem, płytą lub tuleją, możesz samodzielnie ulepszyć wiele rzeczy w swoim domu. Akcesoria tego typu mogą usprawnić funkcjonowanie każdego z Twoich pomieszczeń. Standardowo przykręcisz je do stolika kawowego, tarasowego. Kółka jednak mogą być przymocowane do wielu innych segmentów. Z powodzeniem sprawdzą się, jako podstawa kanapy lub fotela. W ten sposób uzyskasz nie tylko designerski dodatek, ale również praktycznie rozwiązanie, gdy przyjdzie Ci na myśl tymczasowe przemeblowanie.

Jeśli masz ograniczone miejsce w garderobie, gabinecie lub sypialni możesz także wyposażyć w kółka szafki nocne, łóżko lub wieszaki na ubrania. Chcąc dostać się do zakamarków, wystarczy odsunąć mebel. Nie zapomnij, że możesz także usprawnić użytkowanie tarasu. Po co dźwigać ciężkie leżanki, fotele ogrodowe lub barek. W połączeniu z kółkami stworzą nowoczesne miejsce do wypoczynku.
Zarówno wykonane z tworzywa, jak i metalowe kółka do mebli mają szerokie zastosowanie w każdej sferze domowej.

ZRÓB TO SAM, CZYLI PROSTY MONTAŻ KÓŁEK

Nie ważne czy chcesz zamontować kółka do stolika, szafki nocnej, czy łóżka. W każdym przypadku możesz samodzielnie wykonać krótki i sprawny montaż. Jeśli tylko posiadasz w swojej skrzynce kilka prostych narzędzi, możesz zabrać się do pracy. Będziesz potrzebować wkrętów, wiertarki oraz samych kółek z blaszkami do osadzenia. Aby zachować obecną wysokość mebla będziesz musiał usunąć dotychczasowe oparcie, czyli nóżki. W tym miejscu zaznacz dokładnie miejsce przykręcenia nowego elementu. Wyznacz starannie punkty, by mebel był równy. Sprawdź dokładnie, czy nie będzie konieczności nadbudowy grubości deski. Przebicie na zewnątrz będzie trudne do zamaskowania. W przypadku, gdy w płycie nie będzie wystarczająco dużo miejsca na wywiercenie dziury, wykonaj dodatkowe narożniki.

Jeśli szukasz czegoś jeszcze, polecamy przejrzeć pozostałe produkty w tej samej kategorii.