Strona główna

Strzałka w prawo

Akcesoria metalowe

Strzałka w prawo

Akcesoria meblowe

Strzałka w prawo

Maty

Strzałka w prawo

Maty

Mata antypoślizgowa to nic innego jak materiał, który odznacza się specjalnymi właściwościami. Przeznaczona jest do stosowania na różne powierzchnie, na których ma spełniać określone zadanie.

Filtry

Maty

Mata antypoślizgowa to nic innego jak materiał, który odznacza się specjalnymi właściwościami. Przeznaczona jest do stosowania na różne powierzchnie, na których ma spełniać określone zadanie.

6 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria meblowe

Wyświetlanie 6 z 6 produktów

Czym są maty antypoślizgowe?

Mata antypoślizgowa to nic innego jak materiał, który odznacza się specjalnymi właściwościami. Przeznaczona jest do stosowania na różne powierzchnie, na których ma spełniać określone zadanie. Możesz zastosować ją wszędzie tam, gdzie tylko zapragniesz. W przypadku tego produktu jakość idzie w parze z funkcjonalnością i estetyką.

W naszym asortymencie, w dziale z akcesoriami meblowymi posiadamy maty, które mogą się przydać w każdym gospodarstwie domowym. Oprócz tego położysz je w biurze lub innych miejscach użytku publicznego i komercyjnego. Przygotowaliśmy dla Ciebie maty antypoślizgowe, wygłuszające, a także izolacyjne. Produkty są dostępne w wielu różnych wielkościach i kolorach – z łatwością każdy wybierze coś dla siebie. Sprawdź kategorię i już od dzisiaj ciesz się jeszcze większą funkcjonalnością w mieszkaniu.

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ MATY?

O zastosowaniach i korzyściach wynikających z użytkowania mat można pisać bardzo wiele. Zebraliśmy najważniejsze informacje, które w prosty sposób opiszą Ci funkcje maty. Dzięki zastosowaniu maty wygłuszającej możesz zredukować poziom wibracji czy drgań w pomieszczeniu, przez co wnętrze będzie ciche i zabezpieczone przed nadmiernym hałasem.

Z kolei mata antypoślizgowa doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych na zabrudzenia czy wilgoć. Możesz ją położyć na lakierowanym parkiecie, panelach czy płytkach ceramicznych, dzięki czemu unikniesz ciągłego przesuwania sprzętu i mebli. Ułatwi Ci to odkurzanie dywanów i wykładzin. Co więcej, produkt skutecznie zabezpieczy podłogę przed ścieraniem i zarysowaniem. Mata pod meble zapewnia komfort poruszania się oraz bezpieczeństwo Tobie i domownikom — dzięki macie nie poślizgniesz się na wilgotnej lub śliskiej posadzce.

MATY O RÓŻNYM PRZEZNACZENIU

Podkładki pod meble i maty mają bardzo szerokie zastosowanie, więc sprawdzają się jednocześnie w wielu pomieszczeniach. Wśród dostępnych rodzajów produktów dostępne są także maty o funkcji izolującej. Tego rodzaju produkty wykorzystywane są na etapie prac remontowo-budowlanych. Mają za zadanie ocieplać, ograniczyć działanie chłodu i wilgoci, a także wyciszać hałasy. Z kolei materiał wygłuszający ma cenne właściwości, jeżeli jesteś posiadaczem studia nagraniowego. Oprócz tego możesz użyć go do dowolnego pomieszczenia, które chcesz odseparować od reszty otoczenia.

Maty ochronne położysz wszędzie tam, gdzie chcesz uniknąć nadmiernego zużycia podłogi. Model gumowy świetnie sprawdzi się w domowej siłowni. Przemieszczenie się po śliskiej podłodze sprzętów jest niewygodne i przede wszystkim niebezpieczne. Mata wykonana z gumy stworzy pomiędzy nieruchomą powłokę, która zabezpieczy teren i umożliwi dalsze ćwiczenie w bezpiecznych warunkach.

MATA ANTYPOŚLIZGOWA DO ŁAZIENKI

Łazienka jest miejscem, gdzie nie jest trudno o poślizgnięcie się – zarówno przy zlewie, jak i pod prysznicem. Jest to problem nie tylko dla ludzi w podeszłym wieku, ale też młodych. Jeden niewielki wypadek może niekiedy być opłakany w skutkach. Dlatego też pod prysznicem ułóż specjalną matę antypoślizgową. Już po pierwszej kąpieli poczujesz znaczną różnicę i komfort w użytkowaniu.

Kawałek maty możesz także ułożyć tuż przy umywalce. Wychodząc spod prysznica, nie będziesz musiał stawiać mokrych stóp na zimnej posadzce. W łazience również możesz zastosować podkładki antypoślizgowe pod meble. Zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą pojedyncze segmenty. Z kolei materiał wygłuszający będzie trafem w dziesiątkę jeżeli borykasz się z głośną i skaczącą pralką.

ZASTOSOWANIE MATY W KUCHNI

W kuchni podkładki pod meble gumowe pełnią nieocenioną rolę. Zapewne denerwuje Cię ciągłe przesuwanie mebli, które dodatkowo niszczy strukturę posadzki. Po zastosowaniu podkładek Twój problem zniknie na dobre. Ponadto możesz ułożyć matę tuż pod zlewem, który zwykle jest newralgicznym i często użytkowanym miejscem.

Maty sprawdzą się także jako powłoka w szufladach i szafkach. Jeżeli spędzają Ci sen z powiek ciągle wędrujące naczynia lub organizery, dopasuj kawałek materiału i ułóż go w wybranej szafce. Od tej pory problem będzie rozwiązany. Każdy przedmiot z Twojej szafki będzie leżał na swoim miejscu.

BEZPIECZNY I WYGODNY POKÓJ DZIECIĘCY

Dzieci lubią szaleć, zwłaszcza w swoim pokoju. Właśnie dlatego dobór odpowiednich segmentów oraz posadzki jest bardzo istotny. Zwykłe panele mogą być zbyt śliskie do codziennego użytku. Aby przeczekać okres nieprzewidywalnych dziecięcych zabaw, zastosuj znane i cenione maty antypoślizgowe – spełnią swoją funkcję również w pokoju dziecięcym. Możesz ułożyć je wygodnie na panelach. W ten sposób Twoja pociecha nie będzie narażona na ciągłe upadki wskutek poślizgu.

Oprócz funkcji zabezpieczającej mata może pełnić także rolę edukacyjną. Dostępne wersje cechują się ciekawym wzornictwem. Na powierzchni umieszczone są cyferki, literki oraz przeróżne obrazki. Twoje dziecko z pewnością na chwilę przysiądzie i zaciekawi się tym, co się znajduje na powierzchni. Produkt z powodzeniem zastąpi wykładziny i dywany, które zbierają kurz i powodują alergię. Materiał ułóż przy łóżku lub szafie. Dopasuj rozmiar tak, by pokrywał znaczną część posadzki.