Strona główna

Strzałka w prawo

Dachy i rynny

Strzałka w prawo

Pokrycia dachowe

Strzałka w prawo

Profile łączące

Strzałka w prawo

Profile łączące

Właściwości izolacyjne poliwęglanu sprawiają, że doskonale nadaje się on do budowania ogrodowej szklarni czy ogrodu zimowego. W tym przypadku również przydadzą się odpowiednie profile łączące.

Filtry

Profile łączące

Właściwości izolacyjne poliwęglanu sprawiają, że doskonale nadaje się on do budowania ogrodowej szklarni czy ogrodu zimowego. W tym przypadku również przydadzą się odpowiednie profile łączące.

15 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do pokryć dachowych

Wyświetlanie 15 z 15 produktów

Profile do poliwęglanu – trwałe łączenie płyt poliwęglanowych

Poliwęglan to tworzywo sztuczne, które cieszy się dużą popularnością. Nic dziwnego – jest wszechstronny i cechuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi. Z powodzeniem pełni swoje funkcje w różnych gałęziach budownictwa. Dzięki swojej niskiej wadze i odporności na stłuczenie coraz częściej zastępuje tradycyjne szkło.

Płyty poliwęglanu są łatwe w obróbce i doskonale przepuszczają światło. Dzięki temu świetnie sprawdzają się jako zadaszenie wejść do budynku, balkonów czy tarasów. Struktura płyty przypomina plaster miodu. W środku znajdują się komory wypełnione powietrzem. Taka budowa decyduje o idealnych właściwościach izolacyjnych konstrukcji oraz jej trwałości.

Jednymi z akcesoriów niezbędnych do budowy trwałego zadaszenia z poliwęglanu są odpowiednie profile do poliwęglanu. Dzięki nim możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie dachu, a czas jego eksploatacji ulega znacznemu wydłużeniu. Występują one w wielu rodzajach i są przeznaczone do łączenia lub wieńczenia płyt wykonanych z tworzyw. Profile do poliwęglanu łączą komorowe struktury, zapewniając jednocześnie dobrą izolację cieplną i wytrzymałość mechaniczną.

W tej kategorii zgromadzaliśmy dla Ciebie profile do poliwęglanu, dzięki którym łatwo i szybko zbudujesz solidną konstrukcję z tego tworzywa. Znajdziesz tu profile łączące i zamykające o różnych kształtach i rozmiarach. Do wykonania stabilnego daszku będziesz potrzebować także wkrętów, zaślepek oraz opcjonalnie silikonu do uszczelnienia połączeń. Znajdziesz je wszystkie w ofercie naszego sklepu.

Profile do poliwęglanu – solidne zadaszenie nad drzwiami

Zadaszenie to doskonały sposób na zabezpieczenie wejścia czy balkonu przed skutkami ulewnego deszczu. Dzięki niemu w czasie ulewy możesz np. spokojnie szukać kluczy przed drzwiami. Płyty z poliwęglanu są sztywne, ale jednocześnie łatwe w obróbce. Są odporne na działanie promieniowania UV - nie matowieją ani nie odbarwiają się pod wpływem promieni słonecznych. Ich dużą zaletą jest także fakt, że przepuszczają światło. Możesz jednak znaleźć także modele w odcieniach brązu, które chronią przed promieniami słonecznymi.

Dzięki profilom do poliwęglanu zadaszenie ma szansę być stabilne i szczelne. Doskonale łączą one ze sobą kolejne arkusze płyt i skutecznie zapobiegają przeciekom w miejscu łączenia lub zakończenia płyt. Profile to także doskonały sposób na uzyskanie nie tylko trwałej, ale i estetycznej konstrukcji. Dzięki nim zadaszenie świetnie się prezentuje.

Dużą zaletą takiego rodzaju zadaszenia jest ich łatwy montaż wystarczy poznać schemat łączenia płyt. Poliwęglan jest lekki, więc transport niezbędnych produktów również nie sprawi Ci trudności.

Właściwości izolacyjne poliwęglanu sprawiają, że doskonale nadaje się on do budowania ogrodowej szklarni czy ogrodu zimowego. W tym przypadku również przydadzą się odpowiednie profile łączące.

Pamiętaj, aby podczas montażu profilu zostawić niewielki odstęp pomiędzy płytami. Poliwęglan to materiał, który dość mocno „pracuje” kurczy się i rozszerza w zależności od zmian temperatury otoczenia. Brak specjalnie pozostawionych szczelin sprawi, że rano i wieczorem będzie słychać z daszku uciążliwe trzaski.

Oprócz płyt i profili, podczas tworzenia zadaszenia przydatne mogą okazać się również taśmy paroizolacyjne i paroprzepuszczalne. Ta pierwsza zabezpieczy przed działaniem wody miejsce, w którym zaczyna się spad. Druga z kolei umożliwia odparowanie skroplonej pary na dole konstrukcji.

Profile do poliwęglanu – jakie najlepiej wybrać?

Profile do poliwęglanu mają różne kształty w zależności od roli, jaką odgrywają w całej konstrukcji. Profil zamykający z poliwęglanu umożliwi Ci skonstruowanie funkcjonalnego zadaszenia nad drzwiami czy furtką. Profile zamykające typu „F” posłużą Ci do wykończenia poliwęglanu komorowego od strony otwartej. Profil łączący górny stanowi łącznik pomiędzy płytami poliwęglanowymi. Profil łączący dolny połączy zaś płytę z profilem górnym.

Listwa o przekroju litery „H” umożliwia łączenie płyt dwuwarstwowych lub wielowarstwowych – idealnie pasują do ich krawędzi. Taki kształt ułatwia wsunięcie oraz szczelne połączenie płyt. Z kolei profil łączący o przekroju w kształcie litery „U” zazwyczaj wieńczy pokrycie dachowe.

Profile transparentne doskonale spełnią swoją funkcję tam, gdzie dach jest wykonany z przezroczystych płyt poliwęglanowych. Dlatego chętnie wybierane są do wykonywania świetlików, werand, szklarni czy wiatrołapów. Na rynku możesz znaleźć także profile w kolorze opalowym oraz dymionym brązie. Doskonale nadają się do płyt o podobnych barwach. Dzięki nim zbudujesz funkcjonalne zadaszenie na wschodniej i zachodniej stronie budynku - tam, gdzie słońce świeci wyjątkowo mocno i przeszkadza w wygodnym użytkowaniu posesji.

W naszym bogatym asortymencie znajdziesz wszystkie elementy niezbędne Ci do zbudowania zadaszenia, które ochroni Twoje wejście czy balkon przed ulewnym deszczem.