icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
03.03 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Dachy i rynny

Strzałka w prawo

Pokrycia dachowe

Strzałka w prawo

Ochrona przeciw ptakom

Strzałka w prawo

Ochrona przeciw ptakom

Dobrze dobrane odstraszacze ptaków mogą zabezpieczać Twoją posesję zarówno przed dużymi, jak i mniejszymi gatunkami ptaków. Doskonale sprawdzą się na parapetach, balkonach, rynnach, dachach czy gzymsach.

Filtry

Ochrona przeciw ptakom

Dobrze dobrane odstraszacze ptaków mogą zabezpieczać Twoją posesję zarówno przed dużymi, jak i mniejszymi gatunkami ptaków. Doskonale sprawdzą się na parapetach, balkonach, rynnach, dachach czy gzymsach.

8 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do pokryć dachowych

Wyświetlanie 8 z 8 produktów

Kolce na ptaki – skuteczna ochrona przed niechcianymi gośćmi

Ptaki w miastach są nieodłącznym elementem krajobrazu, ale mogą być niestety również przyczyną wielu problemów. Przesiadują na balkonach i zanieczyszczają je. Doprowadzają też do szybszego niszczenia elewacji. Ptasie odchody to jednak nie tylko kwestia estetyki – mogą być one także siedliskiem chorobotwórczych bakterii.

Pozostawione odchody na balkonie lub tarasie mogą być niebezpieczne dla dzieci albo innych domowych zwierząt. Dodatkowo mogą tworzyć odbarwienia materiałów wykończeniowych. Z niektórych powierzchnie bardzo trudno usunąć plamy.

Istnieje jednak sposób, aby przeszkodzić skrzydlatym gościom przed odwiedzaniem Twojej posesji. Wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalne odstraszacze na ptaki. Ptaki nie są w stanie utrzymać się na powierzchni pokrytej tego rodzaju drutami. Dzięki temu możesz skutecznie przeciwdziałać przesiadywaniu ptactwa na Twojej posesji i zakładaniu gniazd na balkonach i gzymsach.

Dobrze dobrane odstraszacze ptaków mogą zabezpieczać Twoją posesję zarówno przed dużymi, jak i mniejszymi gatunkami ptaków. Doskonale sprawdzą się na parapetach, balkonach, rynnach, dachach czy gzymsach. Z powodzeniem zamontujesz je na powierzchniach wykonanych z różnych materiałów – od betonu, poprzez metal, aż po drewno.

W tej kategorii zebraliśmy akcesoria, które pozwolą Ci pozbyć się problemu niechcianych zwierząt na parapecie czy balkonie. Znajdziesz tu zarówno kolce w różnych kształtach i rozmiarach, jak i figurki drapieżnych gatunków, które również skutecznie odstraszają ptaki.

Odstraszacze ptaków w różnych wariantach są wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół. To elementy do stosowania na zewnątrz budynków, które zostały wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu są w pełni odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz warunki atmosferyczne. Bez problemu dopasujesz je zarówno do dużego tarasu, jak i małego balkonu.

Praktycznym rozwiązaniem jest odstraszacz na szpaki. Ma on zastosowanie w miejscach, gdzie znajdują się wszelkie krzewy i drzewka owocowe. Ten gatunek ptactwa w okresie owocowania potrafi siać spustoszenie. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje plony, to warto zastanowić się nad odpowiednimi produktami.

Specjalnie zaprojektowane odstraszacze są odporne na uszkodzenia mechaniczne, więc posłużą Ci przez wiele sezonów. Ponadto nie zaburzają architektury budynku. Wyprodukowano je w różnych kolorach, więc bez problemu dopasujesz produkt do elewacji lub wnętrza budynku czy hali.

Kolce przeciw ptakom do budynków mieszkalnych i sklepów wielkopowierzchniowych

Stosowanie odstraszaczy przynosi odpowiednie efekty. Ptaki nie gromadzą się na balkonach lub tarasach, dzięki czemu otoczenie wokół Ciebie jest czyste. Akcesoria są bezpieczne w użytkowaniu i łatwe w montażu.

Kiedy kolce przeciw ptakom będą szczególnie potrzebne? Warto pomyśleć o tym jak najwcześniej – kolce na ptaki przydadzą Ci się zwłaszcza podczas tworzenia konstrukcji ochronnych w budynkach mieszkalnych. Doskonale spełnią swoją funkcję także wtedy, kiedy wiadomo już, które miejsca ptactwo upodobało sobie najbardziej. Przed montażem kolców pamiętaj jednak o dokładnym wyczyszczeniu powierzchni – tylko wtedy mogą zostać skutecznie przymocowane.

Kolce na ptaki sprawdzą się także do zabezpieczenia sklepów wielkopowierzchniowych oraz hal fabrycznych. Co ważne – dzięki ich uniwersalnej konstrukcji bez problemu nadają się do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Skuteczność i prostota tego rozwiązania sprawia, że z powodzeniem można wykorzystywać je nie tylko na budynkach mieszkalnych czy przemysłowych, ale też w innych miejscach. Dobrze spełnią swoją funkcję także na dachach kiosków, przystankach, pomnikach, a nawet dworcach, stadionach i budynkach użyteczności publicznej.

Kolce przeciw gołębiom możesz szybko zamontować samodzielnie. Wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiedni klej, dostępny w naszej ofercie, i zadbasz o prawidłowe oczyszczenie powierzchni, na której chcesz umieścić zabezpieczenie. Przymocowane w ten sposób kolce na ptaki będą pełnić swoją funkcję przez długi czas.

Kolejną zaletą kolców na ptaki jest fakt, że są dyskretne i nie rzucają się w oczy. Doskonale wtapiają się w tło, dzięki czemu mogą pełnić swoje zadanie i nie odbierać budynkowi walorów estetycznych.

Co ważne – kolce przeciw ptakom dostępne w naszej ofercie nie wyrządzają krzywdy zwierzętom. Nie musisz więc obawiać się, że ptak przypadkowo się zrani. Kolce na gołębie są wykonane z tępo zakończonych stalowych drutów. Dzięki temu skutecznie utrudniają ptakom przesiadywanie na Twojej posesji. Wykazują się dużą skutecznością, a jednocześnie nie przyczyniają się do cierpienia zwierząt. Dzięki temu stosowanie kolców na gołębie jest w pełni legalne.

Jak wybrać kolce na ptaki?

Zastanawiasz się nad tym, jakie odstraszacze ptaków wybrać na swoją posesję? W naszym asortymencie znajdziesz kolce na ptaki w różnych kształtach i rozmiarach, wykonane z różnego rodzaju materiałów. Jak wybrać te, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Przede wszystkim zwróć uwagę na to, gdzie chcesz zamontować ochronę przed ptakami. Od tego zależy, jaki model możesz zastosować – różnią się one powierzchnią oraz rozstawem prętów. Jeżeli zamierzasz odstraszyć gołębie, możesz wybrać ochronę o niewielkiej liczbie prętów na jeden metr długości. W zupełności wystarczą modele wyposażone w 32–70 prętów na 1 metr bieżący.

Ponadto sprawdź, z jakiego materiału są wykonane wybrane przez Ciebie kolce przeciw ptakom. Najlepsze będą te z tworzywa sztucznego oraz tępo zakończonej stali. Takie połączenie gwarantuje wysoką wytrzymałość oraz długi okres eksploatacji.

Jeżeli czeka Cię zabezpieczenie miejsc o nietypowym kształcie – np. wąskich gzymsów – wybierz kolce na gołębie w postaci pojedynczych modułów. Bez problemu możesz je łączyć ze sobą w większą całość. Dzięki temu szybko i łatwo ochronisz swoją posesję przed zniszczeniem przez ptactwo.

Doskonałym uzupełnieniem funkcjonalności kolców są inne rodzaje ochrony przed ptakami również dostępne w naszej ofercie. Należą do nich figurki drapieżnych gatunków ptaków, które skutecznie odstraszają mniejsze ptactwo – np. gołębie i wróble. Figurka sokoła czy kruka w locie to nie tylko skuteczny sposób na przegonienie ptaków, ale też gustowna ozdoba Twojego balkonu, ogrodu czy tarasu.

Odstraszacze gołębi różnią się także kształtem i kolorystyką. Dzięki temu bez problemu dobierzesz je tak, by pasowały do ogólnej kompozycji całej posesji. Skorzystaj z szerokiej oferty naszego sklepu i szybko pożegnaj problem natrętnego ptactwa!

Zapraszamy do zapoznania się z innymi artykułami z tej kategorii.