Strona główna

Strzałka w prawo

Dachy i rynny

Strzałka w prawo

Pokrycia dachowe

Strzałka w prawo

Taśmy dekarskie

Strzałka w prawo

Taśmy dekarskie

Taśma dekarska to skuteczny sposób na poprawę szczelności pomiędzy pokryciem dachowym a elementami całej konstrukcji. Przyda się podczas izolowania kalenic i naroży dachowych, a także kominów.

Filtry

Taśmy dekarskie

Taśma dekarska to skuteczny sposób na poprawę szczelności pomiędzy pokryciem dachowym a elementami całej konstrukcji. Przyda się podczas izolowania kalenic i naroży dachowych, a także kominów.

35 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do pokryć dachowych

Wyświetlanie 24 z 35 produktów

Załaduj więcej

Taśma dekarska – łatwy sposób na szczelny dach

Prawidłowy montaż dachu pozwala nadać budynkowi ostateczny kształt, dzięki czemu można uzyskać kompletny budynek w stanie surowym. Aby uniknąć potem wielu problemów, warto wcześniej zaopatrzyć się w różnorodne akcesoria, dzięki którym pokrycie będzie szczelne i funkcjonalne przez wiele lat. Należy do nich taśma uszczelniająca, zwana także dekarską.

Taśma dekarska to skuteczny sposób na poprawę szczelności pomiędzy pokryciem dachowym a elementami całej konstrukcji. Przyda się podczas izolowania kalenic i naroży dachowych, a także kominów. Dobrze dobrane i właściwie zamontowane taśmy zachowują trwałość przez wiele sezonów. W naszej ofercie znajdziesz taśmy aluminiowe, ołowiane, z folii miedzianej czy do kalenic. Przydatna może okazać się także bitumiczna taśma dekarska.

Bitumiczna taśma dekarska to taśma uszczelniająca wykonana z mieszaniny bitumów i żywic syntetycznych. Doskonale sprawdzi się podczas wykonywania wodochronnych izolacji dekarskich i ogólnobudowlanych. Warstwa kleju pozwala łatwo ją nałożyć bez konieczności stosowania innych preparatów.

W tej kategorii zebraliśmy dla Ciebie taśmy kominowe z różnych materiałów i w wielu kolorach, dzięki którym montaż dachu będzie łatwiejszy niż kiedykolwiek! Znajdziesz tu także przydatne taśmy do płyt oraz uszczelki niewentylujące.

Bitumiczna taśma dekarska – uszczelnienie parapetu, balkonu czy werandy

Bitumiczna taśma dekarska cieszy się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na swoją funkcjonalność oraz łatwość użycia. Dzięki niej można znacznie przyspieszyć prace dekarskie. Z powodzeniem zastępuje ona obróbki blacharskie, np. okien dachowych, rynien, okapów, krawędzi dachów, ogniomurów czy balkonów. Z pomocą taśmy dekarskiej możliwe jest także uszczelnianie różnorodnych połączeń – np. z papy i gontów czy płyt bitumicznych.

Wielką zaletą taśm uszczelniających jest ich wszechstronność. Warto mieć je zawsze pod ręką. Szybko rozwiążą chociażby problem nieszczelnego dachu – nadają się do różnorodnych pokryć. Możesz wykorzystać je także do napraw hydraulicznych – zapobiegają rdzewieniu rur w instalacji zimnej wody użytkowej i w systemie kanalizacyjnym.

Taśma dekarska doskonale nadaje się do zabezpieczenia przewodów znajdujących się na zewnątrz budynku. Dzięki niej mogą być one solidnie zabezpieczone przed wilgocią. Sprawdzi się także jako czynnik uszczelniający podczas tworzeniu powłok pod płytki ceramiczne.

Taśma dekarska bitumiczna doskonale nadaje się do uszczelniania spoin nie tylko na dachach budynków, ale też kadłubów łodzi czy przyczep kempingowych. Taśmy bitumiczne posłużą też do napraw szklarni, werand, donic ogrodowych, silosów i wszelkich elementów architektury ogrodowej.

Taśma dekarska – która najlepsza?

Taśmy kominowe różnią się od siebie nie tylko kolorem, ale też wytrzymałością, podatnością na obróbkę, przyczepnością czy zdolnością do przewodzenia ciepła. Którą taśmę dekarską wybrać, by jak najlepiej pełniła ona swoją funkcję? Przed podjęciem decyzji zwróć uwagę, do czego będziesz jej potrzebować.

Do zabezpieczania komina doskonale sprawdzają się taśmy ołowiane i aluminiowe. Dzięki nim możliwe jest mocowanie komina „na miękko” – pozostawiając przestrzeń na drobne przesunięcia. To dużo skuteczniejsze rozwiązanie niż sztywny montaż – dach stale pracuje pod wpływem zmian temperatury i wilgotności. Zbyt ścisłe połączenie go z kominem może prowadzić do powstawania pęknięć i szczelin.

Taśmy ołowiane i aluminiowe są od zewnętrznej strony pokryte ochronną farbą, która doskonale zabezpiecza powierzchnię przed działaniem niekorzystnych warunków pogodowych. Na stronie wewnętrznej znajduje się klej butylowy, dzięki któremu połączenie jest trwałe i szczelne. Taśmę tego typu łatwo dobrać do koloru pokrycia dachowego – występują w wielu wersjach kolorystycznych.

Do izolowania kalenic i naroży dachowych sprawdzą się taśmy aluminiowe oraz modele z folii miedzianej. Są one wyposażone w niewielkie otwory wentylacyjne, które umożliwiają właściwy przepływ powietrza. Łatwo je zamocować – podobnie jak poprzednie modele są pokryte klejem, z tym, że znajduje się on na brzegach taśmy. Dzięki temu produkt zachowuje pełną funkcjonalność. Poliestrowa powłoka doskonale chroni przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dzięki dużej liczbie kolorów łatwo dobrać je do pokrycia dachowego.

Godna uwagi jest także bitumiczna taśma dekarska. Z powodzeniem zastępuje ona taśmę kominową. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza w miejscach mocno narażonych na działanie wilgoci – pozwala na to dodatkowa powłoka z aluminium. Bez obaw możesz zastosować ją w obszarach, na które spływa wodę deszczową lub na których zalega śnieg – np. na pękniętej rynnie. Jest niezwykle odporna na działanie niskiej temperatury. Bitumiczna taśma dekarska wyróżnia się także odpornością na działanie promieni słonecznych. Bardzo łatwo ją przymocować – jest samoprzylepna.

W bogatym asortymencie supermarketu znajdziesz także inne taśmy przydatne podczas montażu dachu, takie jak taśma mocująca do folii i membran. Sprawdź naszą ofertę!