icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
25.02 - niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Strona główna

Strzałka w prawo

Dachy i rynny

Strzałka w prawo

Pokrycia dachowe

Strzałka w prawo

Ochrona przeciwśniegowa

Strzałka w prawo

Ochrona przeciwśniegowa

Ochrona przeciwśniegowa to kategoria produktów i rozwiązań, które służą do zabezpieczenia dachów przed szkodliwym wpływem śniegu i lodu. W ramach tej kategorii wyróżnia się różnego rodzaju systemy i akcesoria, takie jak folie, siatki, taśmy czy kable grzewcze.

Filtry

Ochrona przeciwśniegowa

Ochrona przeciwśniegowa to kategoria produktów i rozwiązań, które służą do zabezpieczenia dachów przed szkodliwym wpływem śniegu i lodu. W ramach tej kategorii wyróżnia się różnego rodzaju systemy i akcesoria, takie jak folie, siatki, taśmy czy kable grzewcze.

15 prod.

SortujSortuj

Sortuj

Strzałka wstecz

Zobacz więcej Akcesoria do pokryć dachowych

Wyświetlanie 15 z 15 produktów

Płotek przeciwśniegowy – skuteczna ochrona dachów skośnych

Konstrukcja dachu to nie tylko dobrze dobrany zestaw materiałów, które chronią wnętrze domu przed warunkami pogodowymi. To także akcesoria uzupełniające, do których z pewnością należą płotki przeciwśniegowe. To specjalna forma bariery, którą możesz zastosować na każdym dachu. Co najważniejsze – tego typu akcesoria dobierane są do rejonu, w którym znajduje się budynek. Polska podzielona jest na kilka stref śniegowych, które określają również konkretne wymogi budowlane podczas projektowania konstrukcji budynku.

Solidny i funkcjonalny płotek przeciwśniegowy jest wręcz niezbędny na dachu, który jest bardzo skośny. Stroma powierzchnia sprawia, że hałdy śniegu spadają z niej szybciej i z większą siłą. Dlatego w takich miejscach stosowanie odpowiednich barier jest niezwykle istotne, przede wszystkim dla bezpieczeństwa domowników i przechodniów. Płotki śniegowe na dach mają bardzo prostą konstrukcję. Kształt klasycznej drabinki skutecznie zatrzyma masę zbitego śniegu.

Płotek przeciwśniegowy wyróżnia się trwałą budową. Do produkcji tego typu akcesoriów służy wysokiej jakości stali ocynkowanej. To materiał, który świetnie radzi sobie z warunkami atmosferycznymi, mrozem i promieniowaniem UV. Dzięki temu płotek przeciwśnieżny będzie chronił Twój budynek przez wiele lat.

W tej kategorii znajdziesz wiele propozycji płotków, które różnią się konstrukcją i designem wykonania. Dzięki temu bez trudu dopasujesz je zarówno do strefy śnieżnej, w której mieszkasz, jak i stylu elewacji.

Dlaczego warto stosować płotki przeciwśniegowe?

Zsuwające się z dachu duże zaspy śniegu mogą nie tylko uszkodzić niektóre elementy jego konstrukcji, ale także zagrozić bezpieczeństwu osób poruszających się w pobliżu budynku oraz zniszczyć rosnące pod okapem rośliny. Aby uniknąć takich sytuacji, konieczne jest wykonanie właściwej ochrony przeciwśniegowej.

W naszej ofercie znajdziesz akcesoria, które ochronią domowników przed osuwającym się śniegiem, a także zabezpieczą rynny przed zerwaniem pod naporem zsuwających się zasp.

Drabinki śniegowe to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Zsuwająca się zaspa nie tylko jest zagrożeniem dla budynku i rzeczy znajdującym się pod nim. Ciężki i mokry śnieg to także zagrożenie dla zwierząt, które przebywają przed domem.

Wśród oferowanych produktów znajdują się uchwyty montażowe oraz płotki przeciwśniegowe, na których śnieg się zatrzyma. Żeby nie obniżać estetyki wykonania dachu, wybierz taki kolor elementów ochrony przeciwśniegowej, aby pasował do wyglądu całej konstrukcji.

Płotek przeciwśniegowy to element łatwy w montażu. Instalowany jest na końcowym etapie prac budowlanych związanych z wykończeniem dachu. Obecnie producenci wychodzą naprzeciw wszelkim wymogom ze strony klientów. To oznacza, że drabinki wyróżniają wysoką estetyką wykonania. Są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych i stylistycznych.

Jak wybrać odpowiedni płotek przeciwśniegowy?

Okres zimowy niejednokrotnie potrafi zaskoczyć, zwłaszcza pod kątem nagłych, obfitych opadów śniegu. W tym czasie konstrukcja dachu powinna być przygotowana na najgorsze warunki. Tutaj płotki śniegowe na dach mają nieocenione zastosowanie. Zapobiegają nagłemu osuwaniu się dużych i ciężkich mas śniegowych. Jeśli jesteś na etapie wyboru akcesoriów dachowych, to zwróć uwagę na asortyment, który znajdziesz w tej kategorii.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem odpowiedniego zestawu? Podstawowym kryterium wyboru jest funkcjonalność. Dopiero w drugiej kolejności warto wziąć pod uwagę walory dekoracyjne. Płotek przeciwśniegowy najczęściej montuje się nad wejściem do garażu, domu lub tam, gdzie znajduje się pod domem ścieżka.

Płotki przeciwśniegowe dobierane są do konkretnego pokrycia dachowego. Dachówki ceramiczne będą wymagały innych części mocujących niż blacha. Płotek śniegowy do blachodachówkilub innego materiału wymaga zastosowania odpowiednich wsporników, które podtrzymują całą konstrukcję. Solidnie rozbudowane i duże płotki są konieczne w rejonach, gdzie w ciągu roku notowane są obfite opady śniegu. W pozostałej części kraju wystarczą wąskie i niskie drabinki.

Płotki produkowane są z wysokiej jakości stali ocynkowanej, więc są odporne na korozję, pęknięcia i odkształcenia. Pomimo trudnych warunkach atmosferycznych przez długi czas zachowają swoje właściwości. Artykuły dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Dzięki temu nie musisz martwić się, że nie będą pasowały do pokrycia dachowego. Obecnie produkowane płotki mają nowoczesne i klasyczne kolory, które będą uzupełnieniem konstrukcji dachu.

Oprócz tego zwróć uwagę na długość płotka. Najczęściej mają one po dwa lub trzy metry długości. Niemniej jednak są drabinki, których długość wynosi ponad metr. Z płotków możesz tworzyć rozbudowane konstrukcje. Wystarczy, że połączysz je za pomocą łączników.

W sklepie Castorama znajdziesz także niezbędne akcesoria, czyli wsporniki, na których należy zamocować konstrukcję. Szeroki asortyment produktów umożliwi Ci precyzyjne skompletowanie wszystkiego, czego potrzebujesz do wykonania zabezpieczenia pokrycia dachowego.