Produkty

Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru mebli wypoczynkowych?

Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru mebli wypoczynkowych?

Meble wypoczynkowe to często najważniejszy element naszego salonu. Komplet, na który składa się zwykle kanapa oraz fotele, stanowi miejsce, w którym gromadzi się cała rodzina. Wygodne, funkcjonalne, ładne – a może wszystko razem? Czym kierować się podczas wyboru mebli wypoczynkowych?


meble wypoczynkoweDobry komplet wypoczynkowy może być wygodny, ale może być zarazem ładny. Nic nie stoi na przeszkodzie, by funkcjonalność połączyć tutaj z estetyką.

W kwestii funkcjonalności mebli należy wziąć pod uwagę takie parametry, jak: wysokość oparcia, głębokość siedziska, rodzaj tapicerki i materiału, który wypełnia wnętrze mebla.

Wysokość oparcia oraz głębokość siedziska dobieramy w zależności od tego, ile wzrostu mają domownicy. Dla osób wysokich można dobrać głębokie siedziska, dla niskich i tych średniego wzrostu bardziej płaskie.

W najnowszych kolekcjach mebli możemy odnaleźć dużo kanap z niskimi oparciami. Wybierając takie pamiętajmy, żeby dopasować je na tyle, by kręgosłup mógł znajdować się w całości na oparciu.

Niekiedy niskie oparcia nie są problemem. W przypadku niektórych kanap możemy bowiem wesprzeć się też regulowanymi zagłówkami, które w swojej ofercie posiada coraz więcej kanap.

Pokaż kotku, co masz w środku

Wnętrze kanap służących do wypoczynku zazwyczaj stanowi drewniany stelaż. Dopiero na nim znajduje się wypełnienie sprężynowe, które na ogół jest wykonane z elastycznych taśm siedziskowych, sprężyn falistych lub kieszeniowych. Najlepiej zdecydować się na te ostatnie – charakteryzują się bowiem sprężystością we wszystkich punktach.

Duża czy mała?

Zestaw wypoczynkowy, a dokładniej mówiąc jego wielkość zależy od tego, jak duży jest nasz salon. Popularne są meble modułowe, które dostosujemy wielkością do swoich potrzeb. W ten sposób tworzymy zestaw idealny do danego wnętrza.

Sofa rozkładana – dodatkowe miejsce do spania

Jest niezwykle ważna w mniejszych mieszkaniach, gdzie sofa taka będzie pełniła w razie różnych sytuacji funkcję bazy noclegowej da gości. Miejsce do spania i jednocześnie ładny zestaw mebli do salonu – to jest to, czego najczęściej szukamy.mebli wypoczynkowych

Wybieramy materiał obiciowy

Ich wybór jest bardzo duży. Szczególnie polecane są tkaniny szenilowe, które są bardzo mocne i odporne na uszkodzenie. Ich prawidłowa pielęgnacja powinna polegać na systematycznym czyszczeniu przy pomocy odkurzacza.

Ciekawa i luksusowo wyglądająca jest także skóra ekologiczna. Niestety, w pielęgnacji wymaga poświęcenia jej znacznie więcej czasu.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Sofa, fotele czy krzesła ogrodowe?

Sofa, fotele czy krzesła ogrodowe?
Wybór mebli ogrodowych wpływa na to, jak spędzamy czas nas na świeżym powietrzu. Na miękkich siedziskach można się wygodnie rozsiąść i czytać k...
Czytaj więcej

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać

Przenośne meble ogrodowe - dlaczego warto je wybrać
Składane meble ogrodowe są wygodne do przenoszenia, a ich przechowywanie zabiera znacznie mniej miejsca, niż w przypadku tych, które są skonstruowane ...
Czytaj więcej

Krzesła, leżaki czy leżanki – jakie siedziska wybrać do ogrodu?

Krzesła, leżaki czy leżanki – jakie siedziska wybrać do ogrodu?
Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie wypoczynku w ogrodzie bez znajdujących się w nim mebli. Stół i krzesła lub fotele to podstawa udanego relaksu na ś...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Czym powinniśmy się kierować podczas wyboru mebli wypoczynkowych?