Produkty

Jaki fotel bujany wybrać?

Jaki fotel bujany wybrać?

Fotel bujany wielu z nas kojarzy się z czasami dzieciństwa, gdy mebel ten był największą atrakcją związaną z wizytami u dziadków. Tymczasem nie odszedł on w zapomnienie i różne jego wersje dostępne są na rynku meblarskim. Oto wybór foteli bujanych, z którego możemy wybrać najbardziej nas interesujący.

tradycyjny fotel bujanyModa na fotele bujane

Trudno powiedzieć, żeby taka panowała. W nowoczesnych, często minimalistycznych wnętrzach nie ma miejsca na bujany fotel, tym bardziej że kojarzy się on z zamierzchłymi czasami. Nie wszyscy jednak wiedzą, że oferta foteli bujanych jest obecnie tak duża, że nietrudno znaleźć model, który z łatwością wtopi się w najbardziej modernistyczną stylizację wnętrza. Nie trzeba dodawać, że mebel tego typu zapewnia komfortowy odpoczynek i relaks. Oto spośród jakich modeli foteli bujanych możemy wybierać.

Klasyczne piękno

Klasyczne bujaki, takie, jakimi pamiętamy je z dawnych lat, nie odeszły do lamusa. Na rynku znajdziemy meble do złudzenia przypominające te stare i wzorujące się na ich stylu.

Typowo klasyczny fotel bujany wykonany jest z giętego drewna i siatki, która pokrywa jego siedzisko oraz oparcie. Takie modele mają swój urok, są dobrej jakości, a ich ceny są przystępne. Wybór wzbogacony jest przez różne kolory zastosowanego drewna oraz odmienne materiały użyte do wykonania siedzisk i oparć. Alternatywą dla przewiewnej siatki jest np. tapicerka wykonana z tkaniny lub ekoskóry.

Klasyczny fotel bujany znajdziemy także w nowym, bardziej nowoczesnym wydaniu. Zachowana jest tutaj forma typowego fotela bujanego, jednak inne materiały zostały wykorzystane przy jego produkcji. Drewno zastępuje np. gięta stal chromowana i membrana. Stalowe płozy uzupełnione są także stoperami zamontowanymi z przodu i z tyłu, które zapobiegają nadmiernym wychyleniom i wywrotce.

Tradycyjny fotel w wersji bujanej

Na rynku znajdziemy także inny rodzaj foteli bujanych. W roli tej zostały osadzone zwykłe fotele, które producenci uzupełnili jedynie odpowiednio wyprofilowanymi płozami. Fotele takie nie mają odchylonego oparcia jak tradycyjne bujaki, a ich siedziska często wykończone są miękkimi poduchami.

Fotele nowoczesnefotel bujany

Wśród całej gamy foteli bujanych należy wspomnieć również o modernistycznych, które ani formą, ani kolorem nie przypominają foteli bujanych, jakie znamy. Wśród takich oryginalnych projektów znajdziemy fotele dwuosobowe, na których możemy się także położyć, lub elektryczne. Nowoczesne siedziska wyposażone są w poduchy służące jako podnóżki albo wykonane z jednego tylko kawałka wytrzymałego tworzywa. Do oryginalnych pomysłów należy również wiszący fotel bujany czy wygodna, luksusowa, bujana leżanka.

Również przyszłe mamy znajdą coś stworzonego z myślą o nich. Do nowatorskich należy projekt łączący w jednej konstrukcji fotel dla rodzica czy opiekuna i kołyskę dla dziecka.

Fotel bujany w ogrodzie

Na bujanym fotelu możemy cieszyć się chwilą również w ogrodzie. Najlepiej sprawdzi się w tych warunkach fotel wiklinowy o klasycznej formie. Wystarczy miękka poduszka ułożona na siedzisku i wygodne miejsce relaksu jest gotowe. Możemy umiejscowić je zarówno wśród ogrodowej roślinności, jak i na tarasie czy werandzie.

Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Glamping, czyli wakacyjny czas na luksusowym kempingu

Glamping, czyli wakacyjny czas na luksusowym kempingu
Glamping to zbliżenie się do natury bez rezygnowania z wygód, które towarzyszą nam w idealnie urządzonym mieszkaniu. To kemping, domek na drzewie czy ...
Czytaj więcej

Jak wybrać odpowiedni fotel do domu i biura

Jak wybrać odpowiedni fotel do domu i biura
Fotele to te elementy umeblowania, które służyć mają wypoczynkowi i zapewniać komfort. Często możemy kupić je w komplecie z sofą lub kanapą, co jest s...
Czytaj więcej

Krzesła w służbie aranżacji

Krzesła w służbie aranżacji
Niezbędnymi elementami wyposażenia każdego wnętrza są meble, a wśród nich te, na których można usiąść. Zapewniają one wygodę i komfort, pozwalają odpo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jaki fotel bujany wybrać?