icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl
icon
10.03 niedziela niehandlowa. Kupuj na castorama.pl

Poduszka nie tylko do łóżka

Poduszki są nieodłącznym elementem wystroju naszych wnętrz. W zależności od pomieszczenia, w którym je umieścimy, pełnią funkcję dekoracyjną lub raczej praktyczną. Chociaż zwykle leżą na łóżku lub służą po prostu do spania, można wykorzystać je również w inny ciekawy sposób.

Rodzaje poduszek

- Poduszka do spania – wielu z nas poduszka kojarzy się głównie ze snem. Ten praktyczny wymiar poduszki nigdy niestarci swojej roli, gdyż sen to podstawa wypoczynku człowieka. Dobrze dobrana poduszka jest niezbędną jego częścią. Wybór jest tutaj bardzo duży i obejmuje poduszki od zwykłych jaśków, po specjalne poduszki ortopedyczne i przeciwbólowe. Tego typu produkty stworzone zostały z myślą o zdrowym i komfortowym śnie, dlatego warto wziąć pod uwagę zakup poduszki przeznaczonej wyłącznie w tym celu.

- Poduszki dekoracyjne – we współczesnej dekoracji poduszki wykorzystywane są na wiele sposobów. Dzięki wielu kształtom, rozmiarom, a także niezliczonej gamie ozdobnych poszewek, można dobrać je do każdego wnętrza. I choć utarło się, że zwykle zdobią one nasze sofy czy fotele, to coraz częściej możemy spotkać je także w innych miejscach.

- Poduszki podłużne (wałki) - poduszki podłużne są często wyrobami medycznymi i redukują problemy ze snem oraz bólami mięśni. Podobne kształtem poduszki wykorzystać można również jako wygodną podpórkę podczas pracy na komputerze lub czytania. Znajdziemy również wałki typowo dekoracyjne, które z powodzeniem zastąpią klasyczne poduszki jako uzupełnienie pledów i narzut.

Przeczytaj także: Jak wykonać przytulne siedzisko pod oknem

Poduszka nie tylko do łóżka

Nie tylko na łóżku

- Poduszki na podłodze – szczególnej przytulności pomieszczeniu nadadzą poduszki ułożone w jednym miejscu pokoju, które stworzą razem miękkie legowisko. Może być to atrakcją zwłaszcza dla dzieci. Warto dodać, ze na rynku znajdziemy także specjalne poduszki podłogowe. Są one większych rozmiarów i przeznaczone są specjalnie do siadania na nich. Można za ich pomocą stworzyć ciekawy, a przede wszystkim oryginalny kącik wypoczynkowy, zwłaszcza z odpowiednio niską ławą czy stolikiem.

- Poduszki na parapecie – parapety zaprojektowane z myślą o spędzaniu na nich czasu znamy głównie z filmów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować je w naszych wnętrzach. Idealnym rozwiązaniem są wtedy właśnie poduchy, dzięki którym możemy zaaranżować przytulne i wygodne zarazem miejsce odpoczynku z widokiem na krajobraz za oknem. Wystarczy tutaj jedna dopasowana rozmiarem poduszka, bądź kilka mniejszych. Jeśli nasz parapet ma służyć przede wszystkim celom dekoracyjnym, możemy ułożyć na nim wiele małych dekoracyjnych jaśków.

- Poduszki na krzesła – na rynku znajdziemy też specjalne poduszki-siedziska przeznaczone do ułożenia na krzesłach. Mają one głównie zapewniać poczucie komfortu podczas korzystania z krzeseł. Jest to ukłon w stronę wygody i funkcjonalności z jednej strony, a dekoracyjności z drugiej. Takie siedziska możemy bowiem w każdej chwili wyprać w pralce, dodatkowo chronią one meble przed zabrudzeniami i zniszczeniem. Dzięki setkom wzorów tkanin, jakimi są one powleczone, z łatwością uczynimy z nich ozdobę każdego pomieszczenia w naszym domu.

- Poduszki ogrodowe – znajdziemy tutaj poduszki na siedziska i na leżaki, a także modele z powłokami zabezpieczającymi przed blaknięciem oraz wypełnieniem odpornym na wilgoć.

Sprawdź także: Zegar jako element dekoracyjny

Poduszka nie tylko do łóżka

Dzięki temu, że zdecydowana większość poduszek i poszewek może być prana w pralce, możemy używać ich praktycznie bez ograniczeń. Nawet gdy wybrudzą się, leżąc na podłodze, szybko doprowadzimy je do czystości i świeżości. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że możemy dowolnie wymieniać poszewki, co pozwala szybko i niskim kosztem zupełnie odmienić wystrój naszych pomieszczeń. Równie łatwo przeniesiemy je w inne miejsce, gdy znudzi nas dotychczasowa dekoracja.