LOTERIA URODZINOWA! Zrób zakupy i weź udział w loterii. Sprawdź szczegóły >>

Nowoczesne dekoracje do salonu

Pomimo, że vintage zdobywa coraz szerszą rzeszę zwolenników, nie wszyscy muszą go lubić. Niektórzy zdecydowanie bardziej wolą styl nowoczesny. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy opis kilku praktycznych i ładnych dodatków do salonu.

nowoczesny salonnowoczesny salonnowoczesny salonnowoczesny salon

Nasz salon niczym nie przypomina vintage. Podczas wyboru mebli kierowaliśmy się prostotą i delikatną linią, która w jak największym stopniu miała nawiązywać do tego, co nowoczesne. Nic zatem dziwnego, że i dodatki chcielibyśmy dopasować do takiej tonacji.

Jakie elementy nowoczesnego wyposażenia sklepowego będą pasowały do bardzo nowoczesnych wnętrz? Lista ciekawych dodatków jest bardzo szeroka.

Nowoczesne, czyli białe

Ten kolor chyba najbardziej kojarzy nam się z tym, co nowe. Biel zdecydowanie lepiej komponuje się z charakterystycznym stylem modern niż na przykład tradycyjne drewno. Jeśli zatem zastanawiamy się jaki kolor wybrać, zdecydujmy się na różne odcienie bieli.

Białe meble i białe wazony? Jeśli wnętrze będzie zbyt jasne, łatwo przełamiemy białą dominantę jednym, bardzo mocno zaznaczonym kolorystycznym akcentem.

Nowoczesne, czyli nietypowe

Szafka w dziwnym kształcie? Plastikowe krzesła? Stół z przezroczystym blatem? Oczywiście, że tak - odejdźmy od utartych schematów. Jak najmniej drewna, a jak najwięcej innego rodzaju tworzyw sztucznych, niech będzie sterylnie i czysto.

Nowocześnie, czyli z nutką szaleństwa

Nie bójmy się dziwacznie wyglądających lamp, szafek, wazonów. Taki już jest urok drobiazgów tworzonych w dobie przemijającego czasu. Bardzo długi wazon, lampa z wystającą żarówką czy metalowa szafka – tego z pewnością potrzebuje nasz salon: odrobiny stylu industrialnego i modernistycznego szyku.

długi wazondługi wazondługi wazondługi wazon

Nowocześnie, czyli z przytupem

Szaleństwo modern – to przede wszystkim nietypowa faktura. Połyskująca niczym lustro, odbijająca sztuczne i dzienne światło. Faktura powinna być wyzwaniem aranżacyjnym: fronty szafek stylizowane na taflę wody czy płytki jako lazurowe morze - mają nie tylko zdobić wnętrza, ale również zwracać na siebie uwagę i zachęcać do przeglądania się w niej.

Dom to jednak nie tylko wnętrza. Pamiętajmy, że pierwszym, co widzą nasi osoby postronne to dach i elewacja. O najmodniejszych materiałach na ozdobienie zewnętrznej części budynku przeczytamy w tym artykule.

Data publikacji: 10.11.2014