Kwietnik w salonie – oryginalne pomysły

Nieważne czy jesteśmy wielkimi fanami ogrodnictwa, czy też wiedza o pielęgnacji kwiatów jest nam zupełnie obca. Prędzej czy później z pewnością zdecydujemy się na posiadanie choć jednej rośliny w swoim salonie. Jest to nie tylko przyjemna dla oka dekoracja, ale również element natury, który urozmaica miejskie wnętrze.

kwietnik w salonie – oryginalne pomysły

Spis treści:

Kwiaty dekorują. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. To dlatego najczęściej zdobią nasze domowe parapety, podłogę lub szafki. Zieloną dekorację umieszczamy również na specjalnie do tego przygotowanych kwietnikach, a oto nasze pomysły na ich wykonanie:

Kwietnik z metalowej ramy

Metalową konstrukcję możemy przygotować ze starego sprężynowego wypełnienia łóżka. Taka metalowa rama jest również szkieletem materaca. Wystarczy ją oczyścić, przemalować, a po przeschnięciu oprzeć o ścianę. Taki kwietnik to wyjątkowa dekoracja wnętrza industrialnego. Kwietnik dość surowy w swym wyrazie nie zaburzy spójnej kompozycji stworzonej z pozostałych elementów wyposażenia.

Sztaluga

Jeśli nasza pasja malarska sztuki wygasła, możemy wykonać kwietnik ze sztalugi. Materiał z drewna bardzo szybko dopasujemy do swojego wnętrza. Całość drewnianej powierzchni wystarczy przeszlifować, a po całkowitym wyrównaniu nierówności, przemalować kolorową farbą lub lakierobejcą.

Podczas przygotowywania takiego stojaka, upewnijmy się, że konstrukcja jest stabilna. W razie konieczności jej wzmocnienia, w miejsce łączenia poszczególnych deseczek wbijmy gwoździki.

Do jakich wnętrz będzie pasował taki kwietnik? Z pewnością wkomponuje się w stylistykę pomieszczeń urządzonych naturalnym drewnem, zbliżonych do stylistyki angielskiej.

Przeczytaj także: Sztuczne kwiaty w domu? Tak!

kwietnik w salonie

Wieszak do przedpokoju?

Standardowy wieszak wolnostojący, który dawniej bardzo często gościł w naszych korytarzach, ze względów zmieniających się trendów, ale również oszczędności miejsca, jest zastępowany meblem, który można przymocować do ściany.

Szkoda jednak rezygnować całkowicie z dekoracji, jaką jest wieszak wolnostojący. Możemy go przekształcić na kwietnik. Pięknie będą się na nim prezentowały rośliny, które mają długie pędy zwisające w dół.

Kwietniki drewniane możemy pozostawić w naturalnej kolorystyce, ale warto pomyśleć również o ich przemalowaniu. Podobnie w przypadku każdego innego materiału. Farba nawierzchniowa nie tylko ułatwi wkomponowanie takiego dodatku do wnętrza, ale przede wszystkim zabezpieczy kwietnik przed zniszczeniem.

Data publikacji: 09.02.2017

Data aktualizacji: 27.06.2024