Produkty

Kwietnik w salonie – oryginalne pomysły

Kwietnik w salonie – oryginalne pomysły

Nieważne czy jesteśmy wielkimi fanami ogrodnictwa, czy też wiedza o pielęgnacji kwiatów jest nam zupełnie obca. Prędzej czy później z pewnością zdecydujemy się na posiadanie choć jednej rośliny w swoim salonie. Jest to nie tylko przyjemna dla oka dekoracja, ale również element natury, który urozmaica miejskie wnętrze.

kwietnikKwiaty dekorują. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. To dlatego najczęściej zdobią nasze domowe parapety, podłogę lub szafki. Zieloną dekorację umieszczamy również na specjalnie do tego przygotowanych kwietnikach, a oto nasze pomysły na ich wykonanie:

1. Kwietnik z metalowej ramy

Metalową konstrukcję możemy przygotować ze starego sprężynowego wypełnienia łóżka. Taka metalowa rama jest również szkieletem materaca. Wystarczy ją oczyścić, przemalować, a po przeschnięciu oprzeć o ścianę. Taki kwietnik to wyjątkowa dekoracja wnętrza industrialnego. Kwietnik dość surowy w swym wyrazie nie zaburzy spójnej kompozycji stworzonej z pozostałych elementów wyposażenia.

2. Sztaluga

Jeśli nasza pasja malarska sztuki wygasła, możemy wykonać kwietnik ze sztalugi. Materiał z drewna bardzo szybko dopasujemy do swojego wnętrza. Całość drewnianej powierzchni wystarczy przeszlifować, a po całkowitym wyrównaniu nierówności, przemalować kolorową farbą lub lakierobejcą.

Podczas przygotowywania takiego stojaka, upewnijmy się, że konstrukcja jest stabilna. W razie konieczności jej wzmocnienia, w miejsce łączenia poszczególnych deseczek wbijmy gwoździki.

Do jakich wnętrz będzie pasował taki kwietnik? Z pewnością wkomponuje się w stylistykę pomieszczeń urządzonych naturalnym drewnem, zbliżonych do stylistyki angielskiej.

Kwietnik koniczynka3. Wieszak do przedpokoju?

Standardowy wieszak wolnostojący, który dawniej bardzo często gościł w naszych korytarzach, ze względów zmieniających się trendów, ale również oszczędności miejsca, jest zastępowany meblem, który można przymocować do ściany.

Szkoda jednak rezygnować całkowicie z dekoracji, jaką jest wieszak wolnostojący. Możemy go przekształcić na kwietnik. Pięknie będą się na nim prezentowały rośliny, które mają długie pędy zwisające w dół.

Kwietniki drewniane możemy pozostawić w naturalnej kolorystyce, ale warto pomyśleć również o ich przemalowaniu. Podobnie w przypadku każdego innego materiału. Farba nawierzchniowa nie tylko ułatwi wkomponowanie takiego dodatku do wnętrza, ale przede wszystkim zabezpieczy kwietnik przed zniszczeniem.

Data publikacji: 09.02.2017
Doradca Dział Ogród

Dział Ogród

Powiązane artykuły

Sztuczne kwiaty w domu? Tak!

Sztuczne kwiaty w domu? Tak!
Istnieją powody, dla których sztuczne kwiaty są równie dobre co żywe, a pewnych przypadkach nawet lepsze. Wykonane z nich kompozycje nie...
Czytaj więcej

Ochrona roślin doniczkowych przed mrozem

Ochrona roślin doniczkowych przed mrozem
Zanim nadejdą mroźne dni, powinniśmy odpowiednio zadbać o rośliny zimujące na dworze. Mowa nie tylko o drzewach, krzewach czy kwiatach rosnących na st...
Czytaj więcej

Jak wykonać kwietnik z przewijaka

Jak wykonać kwietnik z przewijaka
Przewijak w swojej pierwotnej roli nie będzie służył nam wiecznie i gdy nasze pociechy podrosną, okaże się bezużyteczny. Nie warto jednak od razu wyrz...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Kwietnik w salonie – oryginalne pomysły