Produkty

5 nietypowych narzędzi, które mogą przydać się każdemu

5 nietypowych narzędzi, które mogą przydać się każdemu

Każdy z nas uznaje obecność młotka, latarki czy miary w domu za obowiązkową, są jednak również narzędzia, których funkcjonalność może nas zaskoczyć. Oto kilka przykładów artykułów i akcesoriów przydatnych każdemu. Sprawdźmy, czy będziemy zaskoczeni!

Rozmaite narzędzia, o których na co dzień nawet nie myślimy, mogą nam się kiedyś przydać. Warto je poznać, choćby dlatego, że nie wiemy, kiedy zaskoczy nas jakaś sytuacja. Oto one.

narzedziaNietypowe narzędzia, przydatne w DIY i nie tylko

1. Zszywacz

Zazwyczaj znajduje się on w rękach tapicera, majsterkowicza czy zawodowego wykończeniowca. Jeśli jednak sami posiadamy szopkę na narzędzia czy garaż, warto mieć również zszywacz w swojej kolekcji. Tego rodzaju pistolet umożliwi nam szybkie przytwierdzenie rozmaitych elementów do różnorodnych materiałów – w estetyczny i bezpieczny sposób. To łatwa metoda na dekorowanie, ale i naprawianie. Przyda nam się również, gdy chcemy rozwiesić jakieś plakaty czy ogłoszenia.

2. Nóż łamany

Jeśli nie mamy go wśród narzędzi w domu, powinniśmy się w niego zaopatrzyć. To jeden z najbardziej uniwersalnych przedmiotów do cięcia. Przyda się zarówno podczas majsterkowania i remontu, jak i zajęć technicznych z dziećmi. W wielu sytuacjach skutecznie zastąpi nożyczki i zwykłe kuchenne noże – jest wygodny w użyciu, a jego ostrze cienkie i precyzyjne. Jego dużą zaletą jest zdolność chowania się w plastikową obudowę, co oznacza, że możemy go bezpiecznie ze sobą przenosić. Jest również bardzo lekki. Weźmy go ze sobą w góry zamiast scyzoryka.

narzedzia 2Artykuły, które ułatwią życie

3. Myjka ciśnieniowa

Podstawowy model takiego urządzenia nie przyda się jedynie zawodowym firmom sprzątającym czy właścicielom agroturystyki i gospodarstwa rolnego. Myjka ciśnieniowa to doskonałe, a przede wszystkim uniwersalne narzędzie do czyszczenia różnych powierzchni. Zapewnia przede wszystkim wygodę i precyzję. Możemy cieszyć się jej działaniem w małym mieszkaniu, a także korzystać z niej do czyszczenia pojazdów (samochodów czy motorów), jak i rozmaitych sprzętów sportowych i powierzchni użytkowych. To z pewnością urządzenie, które przyda się osobom ceniącym sobie efektywność i wygodę, nie lubiących spędzania zbyt wiele czasu na sprzątaniu.

4. Próbnik elektryczny

Większość z nas, wprowadzając się do swojego pierwszego domu czy mieszkania, nie weźmie go pod uwagę. A jednak narzędzie to powinno znaleźć się absolutnie w każdym gospodarstwie domowym, a także samochodzie. To dzięki próbnikowi elektrycznemu będziemy w stanie stwierdzić, czy instalacja elektryczna w danym miejscu działa należycie. To drobne, niepozorne narzędzie zapewnia nam bezpieczeństwo, ale również umożliwia wstępne rozeznanie się w ewentualnej usterce.

zszywacz castorama5. Kastra budowlana

Ten rodzaj sprzętu typowo remontowo-budowlanego może nas zaskoczyć swoją funkcjonalnością. W domu przyda nam się do szeregu czynności od urlopowego nawadniania kwiatów, po rozmaite czynności porządkowe. Jeśli mamy ogród, kastra może posłużyć do zbierania deszczówki oraz innych zadań. W mieszkaniu znajdzie także zastosowanie jako prosty pojemnik do przechowywania.

Uwaga!

O ile niektóre narzędzia przydają się do nietypowych zastosowań, o tyle zawsze powinniśmy zapoznać się z instrukcją ich stosowania i nie używać ich w nieprawidłowy sposób. Pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa!

Sprawdźmy jeszcze, jakie narzędzia budowlane to absolutna podstawa.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Artykuły warsztatowe, które znajdą zastosowanie w kuchni

Artykuły warsztatowe, które znajdą zastosowanie w kuchni
Zwykliśmy wyposażać dane pomieszczenie w meble i elementy, które są mu przeznaczone. Nie zawsze jednak musimy się tego trzymać. Niektóre...
Czytaj więcej

Artykuły i narzędzia dla każdego – co musimy mieć w domu?

Artykuły i narzędzia dla każdego – co musimy mieć w domu?
W każdym domu zdarzają się drobne awarie, na które musimy być przygotowani. Żeby poradzić sobie z nimi od razu potrzebujemy odpowiednich narzędzi....
Czytaj więcej

Jak dobrać odzież roboczą?

Jak dobrać odzież roboczą?
Odzież robocza nie tylko zwiększa komfort pracy, ale i przyczynia się do jej jakości – umożliwia swobodne poruszanie się, ochronę przed warunkam...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

5 nietypowych narzędzi, które mogą przydać się każdemu