Butelki – 10 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie w dekoracji domu

Szklane butelki posiadamy wszyscy. Pozostają w naszych domach po świątecznych kolacjach lub rodzinnych spotkaniach. Możemy oddać je do recyklingu albo umiejętnie wykorzystać – dopasowując do aranżacji wnętrza, dekorując i doklejając do nich migoczące świecidełka. W tym artykule umieściliśmy kilka ciekawych inspiracji, dzięki którym każda butelka będzie wyglądała oryginalnie.

Butelki – 10 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie w dekoracji domuButelki mogą mieć różne kształty i różnić się kolorem lub wielkością. Przede wszystkim jednak, jeśli odpowiednio je oczyścimy i przygotujemy, będą mogły stać się ciekawą dekoracją wnętrza. Do czego mogą się przydać?

Oto nasze nietypowe pomysły:

1. Butelki-wazony

Może się wydawać, że jest to dość klasyczny pomysł, a jednak przy odrobinie wyobraźni okaże się, że to naprawdę oryginalna, choć prosta w wykonaniu propozycja. Aby wazon wyglądał ciekawie, wystarczy przyozdobić go sznurkiem przymocowanym do szkła na klej wikol.

Na butelkę możemy również nałożyć zgrabnie dopasowane koraliki czy drobne kamyczki. Ciekawie zaprezentuje się także butelka pokryta sprayem lub też obsypana brokatem.

Warto też wyposażyć swój domowy warsztat w rozmaite farby. Po zastosowaniu określonego produktu możemy otrzymać powierzchnię matową, błyszczącą lub tylko z delikatnym połyskiem. Ta propozycja z pewnością przypadnie do gustu fanom malowania.

I uwaga: butelkę możemy postawić na stole lub komodzie, ale możemy ją również zawiesić, przymocowując ją na sznureczku do drążka.

2. Butelki-lampionyZestaw końcowy Terdens 1 6 butelek + 10 korków

Świeczki potrafią wprowadzić do wnętrza wyjątkowy nastrój. Tym bardziej staramy się umieścić ich jak najwięcej w każdym pomieszczeniu domu.

W butelce możemy poustawiać standardowe wąskie świece, które ze względu na swój kształt będą przypominały dekorację utrzymaną w stylu gotyckim lub glamour. Taki dodatek może zastąpić lampki nocne, które najczęściej umieszczamy na szafce w sypialni.

3. Butelka-ramka

Butelka może pełnić również funkcję przyjemnej ramki na zdjęcia. Wystarczy przykleić fotografię do butelki, a miejsce dookoła niej udekorować dowolnym materiałem: koralikami, cekinami lub brokatem. Będzie to wspaniała alternatywa dla standardowej ramki.

Z butelki można również wykonać migoczącą lampkę, jeśli włożymy do niej światełka na choinkę, a także dekoracyjne opakowanie do przechowywania mydła w płynie. W ten sposób zyskamy subtelny akcent dekoracyjny, który sprawdzi się w kuchni.

Data publikacji: 11.01.2017