Produkty

Błędy popełniane podczas wykańczania kuchni

Błędy popełniane podczas wykańczania kuchni

Wykończenie kuchni musi sprawiać, by była ona miejscem, w którym łatwo utrzymamy czystość i porządek. Źle dobrane materiały, a później także elementy wyposażenia sprawią, że kuchnia będzie pomieszczeniem niefunkcjonalnym. Jakich błędów unikać podczas jej wykańczania, by gotowanie było przyjemnością, a sprzątanie czynnością szybką i prostą?

naprawianie błędów wykończeniowych w kuchniBłąd nr 1: Nieodpowiednia farba do ściany

Jeśli zdecydujemy się, by ściany w naszej kuchni pomalować farbą, wybierajmy jedynie preparaty przeznaczone do użytku w tego typu pomieszczeniach. Na opakowaniu właściwej emulsji będzie widniała informacja, że nadaje się ona do stosowania w kuchni i łazience. Takie środki wytwarzają m.in. paroprzepuszczalną powłokę, są w większym stopniu odporne na szorowanie, a co za tym idzie – możemy usuwać z nich plamy. Jeśli nie chcemy, by ściany w kuchni szybko pokryły się pleśnią i tłustymi plamami, zrezygnujmy z tradycyjnych farb stosowanych w innych częściach domu.

Błąd nr 2: Niepraktyczny materiał do wykończenia ściany nad blatem

Ściana nad blatem kuchennym to miejsce newralgiczne, które jak żadne inne narażone jest na działanie wody i powstawanie plam. Jeśli zależy nam na tym, by wykończenie było trwałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników oraz częste czyszczenie, wybierzmy płytki ceramiczne, panele laminowane albo płyty kamienne. Czego unikać? Zdecydowanie oklejania ściany tradycyjną tapetą papierową.

Błąd nr 3: Nieodpowiedni materiał podłogowy

W kuchni równie ważna co ściany jest podłoga. Jeśli wykończmy ją wykładziną dywanową, możemy być pewni, że szybko pożałujemy swojej decyzji. Podłoga w kuchni musi być estetyczna, ale też łatwo zmywalna. Ułóżmy tu więc płytki, kamień, wykładzinę elastyczną czy zabezpieczone przed działaniem wody panele bądź deski podłogowe.

Błąd nr 4: Zbyt mało gniazd elektrycznychfarba do kuchni

Zanim zaczniemy wyposażać wnętrze w potrzebne sprzęty i meble, upewnijmy się, że mamy wystarczającą liczbę gniazdek w pomieszczeniu. Pamiętajmy, że nie wystarczą 3 – do podłączenia płyty grzewczej, piekarnika i lodówki. Uwzględnijmy także co najmniej mikrofalówkę, czajnik elektryczny i zmywarkę, a dodatkowo również podwójne gniazdo, do którego będziemy mogli podłączać mikser lub blender.

Błąd nr 5: Niewłaściwa pielęgnacja blatu kuchennego

Blat kuchenny to niezbędny element wyposażenia kuchni. Materiał, który na niego wybierzemy, nie musi, ale może wymagać konserwacji i impregnacji. Jeśli więc zdecydujemy się na blat marmurowy lub drewniany i nie zabezpieczymy go odpowiednim preparatem, możemy spodziewać się, że szybko straci swój pierwotny urok i pokryje się plamami i przebarwieniami.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach

Pastelowa kolorystyka we wnętrzach
Modny trend? Pastele! Odcienie pastelowe pozwalają wprowadzić do wnętrz przyjemny i świeży nastrój, szczególnie wiosną. Świetnie pasują ...
Czytaj więcej

Renowacja kuchni – jakie kolory do kuchni wybrać, by odmienić jej wnętrze

Renowacja kuchni – jakie kolory do kuchni wybrać, by odmienić jej wnętrze
Aby diametralnie odmienić wygląd Twojej kuchni, nie potrzebujesz skomplikowanych zabiegów i gruntownego remontu pomieszczenia. Wystarczy kilka ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Błędy popełniane podczas wykańczania kuchni