Produkty

Deszczownica czy tradycyjna słuchawka?

Deszczownica czy tradycyjna słuchawka?

Decydując się na wyposażenie łazienki zazwyczaj musimy wybrać: wanna czy kabina prysznicowa. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, zresztą w sprytny sposób można je połączyć w jedno. Jeśli jednak zdecydowaliśmy się na prysznic, czeka nas kolejny etap podejmowania decyzji. Jedną z najważniejszych jest czy lepiej postawić na tradycyjną słuchawkę prysznicową, czy deszczownicę.

deszczownica, prysznicDeszczownice w ostatnim czasie stają się coraz popularniejsze głównie ze względu na estetykę wykończenia łazienki. Oprócz tego zapewniają zupełnie inne doznania niż te znane z kąpieli pod tradycyjnym prysznicem – stąd zresztą pochodzi nazwa urządzenia, bowiem spadające krople mają imitować deszcz.

Aspekt wizualny czy praktyczny?

Najłatwiej będzie, jeżeli odpowiemy sobie na pytanie: czy bardziej zależy nam na pięknym wyglądzie łazienki, czy na wygodnym korzystaniu z natrysku?

Niewątpliwą zaletą deszczownic jest fakt, że są one niezwykle uniwersalne – na rynku znajdziemy bowiem ich różne rodzaje. Właściwie trudno znaleźć styl aranżacyjny, w którym by się nie sprawdziły. Mamy dostęp do niezliczonej liczby modeli, które możemy montować nie tylko w kabinie prysznicowej, ale również nad wanną czy też w coraz modniejszych, niezamykanych przeszkleniach. Wybierać będziemy mogli spośród deszczownic okrągłych, prostokątnych, kwadratowych i w różnych rozmiarach.deszczownica

 Deszczownica, mimo że kąpiel pod nią jest niezwykle przyjemna, nie pozwala jednak swobodnie regulować kierunku, w którym leci woda, bowiem najczęściej jest montowana bezpośrednio do ściany. Sprawia to, że ze strumieniem wody czasami trudno dotrzeć tam, gdzie byśmy chcieli, ale – z drugiej strony – podczas kąpieli zawsze będziemy mieli obie ręce wolne. Decydując się na deszczownicę pamiętajmy również, by wybrać model wyposażony w perlator – w przeciwnym razie może się okazać, że deszczownica jest mało oszczędna.

Pod względem wizualnym deszczownica pozostaje zatem zdecydowanie lepszym wyborem, sprawi bowiem, że łazienka nabierze nowoczesnego charakteru. Jeśli jednak przyjdzie nam napełnić wiadro bądź też opłukać konkretny obszar, to tradycyjna słuchawka sprawdzi się o wiele lepiej.

Dla kogo deszczownica?

Deszczownica jest doskonałym rozwiązaniem w momencie, w którym urządzamy drugą łazienkę w domu. Wtedy brak praktycznych funkcji nie będzie aż tak bolesny, jako że ze słuchawki będziemy mogli skorzystać w innym pomieszczeniu.

Istnieje jednak możliwość połączenia obu rozwiązań – w sprzedaży są bowiem panele łączące deszczownicę ze słuchawką prysznicową. Dzięki temu damy sobie możliwość zrelaksowania się pod strumieniami wody wypuszczanymi przez niewielkie dysze (to doznanie jest naprawdę wyjątkowe), ale jednocześnie – jeśli sytuacja będzie tego wymagać – będziemy mogli skorzystać z tradycyjnej słuchawki na długim wężu.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Jak stworzyć najtańszy prysznic?

Jak stworzyć najtańszy prysznic?
Obszerne kabiny z wielofunkcyjnymi panelami prysznicowymi, designerskie drzwiczki i brodziki – nasz natrysk może być bardzo kosztowny. Jeśli jed...
Czytaj więcej

Jak wybrać słuchawkę prysznicową?

Jak wybrać słuchawkę prysznicową?
Słuchawka prysznicowa to element armatury wpływający na funkcjonalność kabiny prysznicowej, ale także jej estetykę. Od wyboru modelu zależy, czy będzi...
Czytaj więcej

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową?
Strumień wody padający ze słuchawki prysznicowej jest coraz słabszy? Prawdopodobnie zatkała się kamieniem. Jak usunąć kamień ze słuchawki prysznicowej...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Deszczownica czy tradycyjna słuchawka?