Produkty

Dwukolorowa łazienka – jakie barwy wybrać?

Dwukolorowa łazienka – jakie barwy wybrać?

Remont łazienki, na którego efekt ogromny wpływ mają zastosowane materiały wykończeniowe i ich kolorystyka, to zadanie, do którego warto dobrze się przygotować. Raz położona glazura powinna nam bowiem służyć przez wiele lat – należy więc wybrać ją w taki sposób, by pozwoliła na stworzenie aranżacji eleganckiej i modnej, a także uniwersalnej. Chcąc osiągnąć taki efekt, zrezygnujmy z różnorodności – postawmy na dwa wiodące kolory.

czerwono biała łazienkaKolorystyczny minimalizm w łazience

Chociaż łazienkę można wykończyć przy użyciu innych niż glazura materiałów, to jednak wciąż dominują w niej kafelki. Wynika to z ich niezaprzeczalnych zalet, również estetycznych, ale wiąże się z pewną niedogodnością – jeśli wygląd płytek nas znudzi i zapragniemy zmiany, pozostaje nam uciążliwy i kosztowny remont (chyba że zdecydujemy się na pomalowanie glazury). Z tego powodu wybór kafelków do łazienki, ich kolorów i deseni, powinien uwzględniać nie tylko chwilową modę, ale też ich uniwersalnych charakter. Najlepiej zdecydować się na kolorystyczny minimalizm, który pozwoli nam zmieniać wystrój łazienki za pomocą dodatków.

Dwa kolory w łazience – udane połączenia

Jeśli podłoga i ściany w łazience mają być wyłożone płytkami, sięgnijmy po dwa wiodące kolory, które stworzą ze sobą zgrany duet. Zawsze trafionym połączeniem, a do tego uniwersalnym, jest kompozycja bieli i czerni. Do takich kafelków z łatwością dobierzemy dodatki w różnych odcieniach. Czerń możemy też zastąpić modną, a jednocześnie neutralną szarością – może ona pojawiać się jako jednolity kolor na poszczególnych płytkach bądź w formie obecnego na nich wzoru. Sprawdzi się też duet: brąz i beż lub krem.

Jeśli tego typu zestawienia odbieramy jako nieciekawe, możemy śmiało sięgnąć po odważniejsze kolory. Gdy bazą pozostanie jeden z wybranych kolorów, np. biel, czerń, szarość lub grafit, drugi odcień może być zielony, czerwony, żółty, fioletowy, niebieski czy pomarańczowy. Podobnie jak wcześniej, może on pojawiać się w formie dekorów lub jednolitych płytek. Urozmaiceniem będzie zastosowanie wybranej barwy w dwóch odcieniach, np. jaśniejszym i ciemniejszym, co wniesie do wnętrza nieco dynamiki.

Zestaw mebli łazienkowych Alfa białyWarto zwrócić także uwagę na płytki drewnopodobne, których warstwa wykończeniowa imituje wygląd naturalnego surowca. Kafelki tego typu pięknie prezentują się np. w połączeniu z bielą i mogą pojawiać się zarówno na podłodze, jak i na ścianach.

Kolory w łazience pomalowanej farbą

Jeśli kafelki chcemy zastosować np. wyłącznie na podłodze łazienki, a jej ściany mają zostać pomalowane, możemy zdecydować się na odważniejsze i mniej oczywiste połączenia kolorystyczne, w których wykorzystamy nawet więcej niż dwa kolory. Zdecydujmy się na stonowaną, jednobarwną terakotę lub gres, które pokryją posadzkę, i dopasujmy do nich wybrane odcienie farb. Choć nadmiar kolorów w pomieszczeniu może z czasem nas drażnić, nie ryzykujemy tu wiele – w razie potrzeby wystarczy przemalować ściany na inny kolor, co nie będzie ani drogie, ani czasochłonne.

Biel, zieleń i żółć, biel, fiolet i pomarańcz, szarość, żółć i fiolet czy błękit, brąz i biel to tylko niektóre zestawienia kolorystyczne, na które możemy się zdecydować w tym przypadku.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Renowacja kuchni – jakie kolory do kuchni wybrać, by odmienić jej wnętrze

Renowacja kuchni – jakie kolory do kuchni wybrać, by odmienić jej wnętrze
Aby diametralnie odmienić wygląd Twojej kuchni, nie potrzebujesz skomplikowanych zabiegów i gruntownego remontu pomieszczenia. Wystarczy kilka ...
Czytaj więcej

Ściana nad blatem w kuchni – top 3 pomysły na jej aranżację

Ściana nad blatem w kuchni – top 3 pomysły na jej aranżację
Przestrzeń w kuchni daje duże możliwości aranżacji. Ściana nad blatem w kuchni to miejsce, które możesz wykończyć w konkretny i wyrazisty spos&...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Dwukolorowa łazienka – jakie barwy wybrać?