Produkty

Garderoba urządzona bardzo nowocześnie i komfortowo

Garderoba urządzona bardzo nowocześnie i komfortowo

Garderoba to niezwykle przydatne pomieszczenie. W kilku metrach kwadratowych potrafi pomieścić naprawdę duże pokłady ubrań, butów i drobiazgów. Najnowsze garderoby zachwycają jakością i starannością wykonania. Ich atutem jest możliwość dopasowania poszczególnych segmentów do każdego pomieszczenia, a także duża funkcjonalność.

Nowoczesne pomieszczenia garderobiane różnią się od tych projektowanych kilka lat temu. Dawne drążki i szuflady zostały zastąpione wyposażeniem funkcjonalnym, które łatwo dopasujemy do swoich potrzeb. Starsze, mało wygodne drzwi przesuwne to obecnie skrzydła drzwiowe, które najpierw delikatnie odsuwają się od płaszczyzny szafy, a następnie przesuwają w dowolnie wybranym kierunku. Nowe meble do garderoby to propozycja szczególnie dla tych osób, które cenią sobie wysoki komfort oraz wygodę. Duże szafy pomieszczą wszystko i jednocześnie zapewnią pomieszczeniu estetyczny wygląd.

Nowoczesne fronty szafy do garderoby wykonane są zazwyczaj z dwóch rodzajów materiałów:

  • płyty MDF, w różnych wariantach kolorystycznych i różnej fakturze – matowej, lakierowanej lub satynowej
  • luster – idealne w pomieszczeniach, w których chcemy osiągnąć efekt optycznego powiększenia i przestronności

Na czym polega funkcjonalność nowych szaf? Przede wszystkim na ich dużej mobilności.  Dzięki nowym szafom spokojnie dopasujemy szerokość, długość i liczbę półek. Wymienne drążki, mobilne i wysuwane koszyczki na bieliznę - wersja dla rodzin, które co jakiś czas lubią zmieniać coś w swoich wnętrzach. Przede wszystkim dla tych, które w przyszłości planują powiększenie rodziny.

szafa Darwin

Nowoczesna garderoba to także oświetlenie. Tradycyjna lampa zostaje często zastąpiona mniejszymi diodami LED, które naświetlają tylko te miejsca, które akurat są nam niezbędne do przejrzenia.

To właśnie dlatego w nowoczesnej garderobie stawia się na doprowadzenie światła do poszczególnych przegród i mniejszych półek. Tradycyjne oprawy punktowe zastępuje się tutaj świetlówką liniową.

System oświetlenia garderoby powinien być tak zaprojektowany i wykonany, aby źródła światła zapalały się same po otwarciu drzwi i gasły po ich zamknięciu.

W garderobach zalecane jest wykorzystanie halogenowych źródeł światła, ponieważ takie oświetlenie najlepiej oddaje barwy ubrań, które przymierzamy.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Pomysł na garderobę w sypialni – jak zaprojektować i urządzić?

Pomysł na garderobę w sypialni – jak zaprojektować i urządzić?
Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie wykańczania swojego domu, czy masz w zamiarach remont – po Twojej głowie snuje się wiele pomysłó...
Czytaj więcej

Mała garderoba w 5 krokach – stwórz ją sam!

Mała garderoba w 5 krokach – stwórz ją sam!
Sprytne rozwiązania pozwolą Ci stworzyć garderobę skrojoną na miarę własnych potrzeb, nawet jeśli masz do dyspozycji niewielki metraż. Zadbaj o idealn...
Czytaj więcej

Jak optycznie powiększyć wąski pokój? Podpowiadamy!

Jak optycznie powiększyć wąski pokój? Podpowiadamy!
Małe pomieszczenia łatwo przytłoczyć zbyt dużą ilością mebli i dodatków. W efekcie sami możemy czuć się w nich niekomfortowo. Rozwiązaniem będz...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Garderoba urządzona bardzo nowocześnie i komfortowo