Produkty

Idealna aranżacja łazienki – kubki i szklanki do zamocowania

Idealna aranżacja łazienki – kubki i szklanki do zamocowania

Aranżacja łazienki może być świetną zabawą, ale i wielkim wyzwaniem. Jeśli nie mamy do dyspozycji zbyt wiele miejsca, musimy szukać sposobów na sprytne zagospodarowanie przestrzeni. Kubki i szklanki do zamocowania nie tylko pozbawią nas konieczności stawiania ich na niewielkim blacie i pozwolą na posiadanie umywalki bez brzegów, ale i będą stanowić estetyczne rozwiązanie. Zobaczmy!

akcesoria mocowane do łazienkiAkcesoria mocowane do łazienki – jaką spełniają rolę?

Wiele elementów, które pełnią w naszej łazience rolę funkcjonalno-dekoracyjną, możemy wybrać spomiędzy akcesoriów stojących i mocowanych.

Szczotki do WC, podajniki papieru toaletowego, mydelniczki i dozowniki – wszystkie one mogą być albo postawione albo powieszone. Gdzie lepiej sprawdzą się elementy mocowane?

Porada eksperta

Jeśli urządzamy toalety lub łazienki publiczne, a także te znajdujące się w obiektach rekreacyjnych i komercyjnych, postawmy na akcesoria, które przymocujemy do ściany. W ten sposób zapobiegamy przemieszczaniu się mydelniczek czy dozowników, a także ich zniszczeniu. Stojące podajniki na papier czy kubki na szczoteczki mogą przewracać się i utrudniać nam korzystanie z nich. Przymocowane akcesoria łazienkowe są również trudniejsze, a czasami również niemożliwe, do ukradnięcia.

mocowane szklankiMocowane akcesoria do łazienki pozwolą nam również odpowiednio zagospodarować pomieszczenie w każdym rozmiarze. Szczególnie w małych toaletach ważne jest, abyśmy mogli umieścić kompletne potrzebne nam wyposażenie, a jednocześnie nie zagracić przestrzeni i wykorzystać powierzchnię maksymalnie. Kiedy w łazience możemy zmieścić jedynie małą umywalkę bez brzegów czy niewielki blat, najlepszym rozwiązaniem będzie powieszenie potrzebnych akcesoriów. Przy umywalce umieścimy mocowany kubek lub szklankę na szczoteczki do zębów i pastę, a także dozownik do mydła w płynie czy mydelniczkę.

Jakie kubki i szklanki do zamocowania w łazience możemy wybrać

Dostępne akcesoria mocowane, w których możemy przechowywać szczoteczki do zębów i pastę, zazwyczaj prezentują się bardzo elegancko. Dopasujemy je również do nowoczesnych aranżacji – z reguły do wyboru będziemy mieć takie kubki i szklanki, które wykończone są na biało i w kolorze chromu. Starannie wykonane stanowią elementy, które nie tylko spełnią ważną rolę w łazience, ale również ozdobią przestrzeń.

pojemnik na szczoteczki do zębówKubki i szklanki mocowane w łazience mogą być bez przeszkód wykonane ze szkła. Możliwość ich nieumyślnego strącenia i zbicia jest minimalna. Mocowane akcesorium wisi w stałym miejscu i jest usztywnione za pomocą specjalnego uchwytu. Taką szklankę czy kubek możemy jednak swobodnie wyjąć i oczyścić z ewentualnych zabrudzeń czy opróżnić z wody, która dostała się do środka. Jeśli pojemniczek służy nam do płukania ust, również wygodnie sięgniemy po niego za każdym razem i bezpiecznie wstawimy na miejsce. Kubki ceramiczne stawiane na brzegu umywalki czy blatu często padają ofiarą potrącenia i tłuką się na twardej posadzce.

Takie akcesoria będą również doskonałe, jeśli aranżujemy łazienki w hotelach, pensjonatach czy domach gościnnych.

Data publikacji: 30.10.2017
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak stworzyć funkcjonalną strefę umywalkową?

Jak stworzyć funkcjonalną strefę umywalkową?
Strefa umywalkowa jest jedną z najważniejszych części łazienki – to właśnie w niej wykonujemy wszelkie czynności pielęgnacyjne wymagające precyz...
Czytaj więcej

Akcesoria łazienkowe do małej łazienki – jakie wybrać?

Akcesoria łazienkowe do małej łazienki – jakie wybrać?
Łazienka to z reguły jedno z najmniejszych pomieszczeń w domu. W bloku jest szczególnie niewielka. Jak urządzić ją w sprytny sposób, aby...
Czytaj więcej

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?

Akcesoria łazienkowe – stojące czy mocowane?
W aranżacji łazienki najwięcej uwagi poświęcamy wykończeniu oraz niezbędnym elementom wyposażenia – armaturze sanitarnej i meblom. O dodatkach myślimy...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Idealna aranżacja łazienki – kubki i szklanki do zamocowania