Produkty

Jak odkurzać ogród

Jak odkurzać ogród

Przydatne narzędzie, jakim jest odkurzacz ogrodowy, dzięki swojemu działaniu wzbogaconemu o ciekawe funkcje, znacznie przyspieszy i usprawni czynności porządkowe przeprowadzane na terenie posesji. Odkurzacz potrzebny jest zwłaszcza do zachowania w czystości dużych przestrzeni, choć i na działce czy w niewielkim ogródku znajdzie swoje zastosowanie.

Odkurzanie kojarzy się z czynnością porządkową przeprowadzaną w domu, jednak użytkownicy terenów zielonych posługujący się grabiami w celu zagarniania opadłych z drzew liści nie raz odczuli potrzebę posiadania urządzenia, które mogłoby ułatwić, usprawnić i przyspieszyć ich pracę. Zwłaszcza tam, gdzie teren jest porośnięty licznymi Odkurzanie ogrodudrzewami liściastymi i gęstymi krzakami, pod które dostęp narzędzi ręczny jest utrudniony, odkurzacz ogrodowy jest narzędziem idealnym do zachowania porządku. Jesienią, w celu utrzymania czystości na trawnikach i rabatach, pracy jest dużo i jest ona powtarzana aż do momentu, kiedy drzewa są ogołocone z liści – podobnie wczesną wiosną, kiedy usunąć należy pozostałości po jesieni i czasem długiej i mroźnej zimie. W tych właśnie okresach tego typu narzędzie okazuje się niezbędne.

W przeciwieństwie do kosiarek zasilanych prądem elektrycznym, odkurzacz, aby był w pełni funkcjonalny i umożliwiał sprawne poruszanie się po całym ogrodzie, powinien być pozbawiony długiego przewodu zasilającego. Z tego względu urządzenia te zasilane są akumulatorami, które pełnię swojej mocy uzyskują w czasie ładowania w przerwach w pracy. To wygodne rozwiązanie zwłaszcza w tych spośród narzędzi, które wyposażone są w dwa używane wymiennie źródła zasilania – kiedy jedno z nich daje oznaki zużycia i wyczerpania, mamy w zanadrzu drugie, dzięki temu praca może być nadal kontynuowana.

Odkurzacze do liści są urządzeniami z konieczności lekkimi, wyposażonymi w worek o różnej pojemności, w którym zbierają się wciągnięte liście, drobne gałązki i inne Odkurzacz do liścizalegające na trawnikach i ścieżkach nieczystości. Z tej jednak racji, że urządzeniem trudno jest operować w pełni skutecznie pośród gęstych krzaków i tuż pod nimi, z pomocą przychodzi nam przełącznik, którego użycie w jednej chwili zmienia nasze urządzenie z odkurzacza w dmuchawę. Dzięki jej objętości wydmuchiwanego powietrza liczonej w metrach sześciennych na minutę i prędkości (w kilometrach na godzinę) możliwe jest takie operowanie narzędziem, by z początku usunąć z trudno dostępnych miejsc opadłe liście i następnie – przełączywszy narzędzie na funkcję odkurzacza – zebrać je do materiałowego zbiornika.

Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w metalowy wirnik, który szatkuje wciągane liście, dzięki czemu workowy zbiornik zapełnia się dłużej, a zgromadzonych w nim martwych pozostałości roślin mieści się nawet piętnaście razy więcej. Wybierając odpowiednie dla nas urządzenie, warto również zwrócić uwagę na to, by było możliwie lekkie, posiadało pojemny worek, który łatwo się opróżnia, miało dużą i regulowaną moc wydmuchu i zasysania, było ciche i nie zajmowało wiele miejsca.

Z jego użyciem wiążą się też ograniczenia – aby zachować urządzenie w pełnej sprawności, nie można dopuścić do wciągania siłą ssącą kamieni, tłuczonego szkła, substancji chemicznych i takich drobnych przedmiotów i pozostałości materiałów, które mogłyby uszkodzić worek lub metalowy wirnik, o ile nasze urządzenie jest w niego wyposażone. Z kolei strumień powietrza wylatujący z dmuchawy jest niebezpieczny w pobliżu otwartego ognia, który może się w sposób niekontrolowany się rozprzestrzenić.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Listopad w ogrodzie - jakie rośliny sadzić?

Listopad w ogrodzie - jakie rośliny sadzić?
Listopad w ogrodzie kojarzy się z opadającymi liśćmi, niską temperaturą, wiatrem oraz deszczem. Twój ogród będzie musiał zaakceptować ws...
Czytaj więcej

Wrzesień w ogrodzie

Wrzesień w ogrodzie
Lato zbliża się ku końcowi, lecz zostało Ci jeszcze mnóstwo czasu, aby cieszyć się swoim ogrodem, zwłaszcza w chłodniejsze wieczory po długim d...
Czytaj więcej

Jak działa odkurzacz do liści? Czy warto używać dmuchawy?

Jak działa odkurzacz do liści? Czy warto używać dmuchawy?
Odkurzacz do liści to urządzenie stworzone z myślą o jesiennych porządkach. Znacząco skraca i ułatwia prace wykonywane w ogrodzie i przed domem. Spraw...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Jak odkurzać ogród