Produkty

Jak utrzymać porządek w pomieszczeniach gospodarczych?

Jak utrzymać porządek w pomieszczeniach gospodarczych?

Garaż, pralnia, strych, piwnica – pomieszczenia tego typu zapewniają nam dodatkową przestrzeń do przechowywania przedmiotów i akcesoriów, dla których trudno znaleźć odpowiednie miejsce w domu. Aby jednak pełniły swoją funkcję jak najlepiej, powinniśmy zadbać to, by panował w nich ład i porządek. Jak możemy to zrobić?

porządek w pomieszczeniu gospodarczymUmiejętna organizacja przestrzeni

Jak w każdym wnętrzu, również w przypadku pomieszczeń gospodarczych niezbędne jest takie ich zaaranżowanie, by w pełni wykorzystać dostępne w nich miejsce. Zanim zaczniemy więc wyposażać je w poszczególne elementy, zaplanujmy, które z nich wybierzemy i gdzie je usytuujemy. Warto uwzględnić maksymalne wykorzystanie ścian, co pozwoli na zaoszczędzenie miejsca na posadzce, a tym samym ułatwi nam poruszanie się po wnętrzu.

Regały, wieszaki, uchwyty

Pojemne regały to niezastąpione elementy wyposażenia zarówno garażu, jak i spiżarni. Możemy zaopatrzyć się w produkty gotowe (metalowe, drewniane, z tworzywa sztucznego) lub skorzystać z możliwości zaprojektowania własnego mebla, idealnie dopasowanego do wymiarów naszej ściany bądź potrzeb. Na półkach albo pełniących ich rolę koszach przechowamy różne elektronarzędzia, narzędzia ręczne, zbędne na co dzień naczynia, drobne sprzęty AGD, farby, ręczniki, proszki i wiele innych akcesoriów przydatnych podczas nagłych awarii, napraw samochodu, wyjazdów czy codziennych czynności.

Produktami, które uzupełniają największe meble, są także np. stoły warsztatowe z zamykanymi szafkami, wolnostojące szafki serwisowe z wysuwanymi szufladami, perforacje i tablice warsztatowe lub szafki wiszące – najlepiej nadają się one do warsztatów, garaży oraz piwnic. Należy wspomnieć także o rozmaitych wieszakach i uchwytach przystosowanych do montażu na ścianach. Wśród nich znajdziemy np. wieszaki na rowery, różnego rodzaju haki, a także uchwyty na wiertła czy klucze.

regał CastoramaSkrzynki, pudła, pojemniki

Na regałach przechowamy sprzęty i przedmioty o dużych gabarytach. Jednak do sortowania tych najdrobniejszych, takich jak np. gwoździe, śrubki, wiertła, pamiątki czy zapasy żywności przydadzą się nam rozmaite pojemniki. W tej kategorii znajdziemy zarówno akcesoria z pokrywami i bez – pierwsze doskonale zabezpieczą wszelkie przedmioty przed kurzem, brudem czy wodą, a drugie nadają się do przechowywania drobiazgów, po które często sięgamy, Aby utrzymać w porządku niewielkie narzędzia, warto zaopatrzyć się w skrzynki narzędziowe. Wewnątrz nich znajdziemy też miejsce dla małych zamykanych organizerów (często przezroczystych), które zapobiegną gubieniu się drobiazgów, a także pozwolą szybko wyszukać te, które są nam w danej chwili potrzebne. W suszarniach, pralniach czy spiżarniach sprawdzą się kosze wykonane z różnych materiałów (specjalne na bieliznę lub składane) oraz zamykane skrzynie z tworzywa sztucznego. Praktycznymi elementami wyposażenia – szczególnie w garażach lub piwnicach – są też wkłady do szuflad, ułatwiające segregowanie w nich różnych akcesoriów.

Wszystkie akcesoria służące do organizacji przestrzeni i przechowywania elementów wyposażenia dostępne są w wielu różnych wymiarach, a także kolorach. Możemy łatwo dopasować je do naszych wnętrz, jednocześnie dbając o to, by ich estetyczny wygląd nie zaburzał aranżacji pomieszczeń. Doskonale nadają się one nie tylko do segregacji przydatnych narzędzi i akcesoriów, ale też do kolekcjonowania i przechowywania starych czasopism, dokumentów, książek czy pamiątek, na które w domu nie ma miejsca.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Instrukcja wideo - jak złożyć regał metalowy?

Instrukcja wideo - jak złożyć regał metalowy?
Wyposażenie przydomowego warsztatu nie może ograniczać się jedynie do samych narzędzi. Potrzebne jest nam również miejsce do ich przechowywania...
Czytaj więcej

Nowoczesne regały magazynowe – przykłady innowacyjnych systemów do przechowywania

Nowoczesne regały magazynowe – przykłady innowacyjnych systemów do przechowywania
Wydawałoby się, że w systemach do przechowywania niewiele może się już zmienić, a przynajmniej nie w tych dotyczących pomieszczeń mniej reprezentatywn...
Czytaj więcej

Jak stworzyć spiżarnię?

Jak stworzyć spiżarnię?
Spiżarnia to zdecydowanie najlepsze miejsce do przechowywania produktów spożywczych, domowych przetworów i nalewek, zebranych warzyw i owoców, wypiekó...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
14.12.2016
łatwo się mówi, ale utrzymać porządek w schowkach czy nawet w warsztacie to nie jest łatwe, tak zawsze się nazbiera szpargałów i jak się ich szuka to się robi brudno, niestety, taka siła rzeczy =)

Ocena i komentarz dla:

Jak utrzymać porządek w pomieszczeniach gospodarczych?