Produkty

Jak zaaranżować biuro na tarasie

Jak zaaranżować biuro na tarasie

Chociaż taras kojarzy nam się przede wszystkim z relaksem, może służyć nie tylko odpoczynkowi. Jeśli pracujemy zdalnie lub często zabieramy ze sobą pracę do domu, będzie stanowił również dobrą przestrzeń do wykonywania służbowych obowiązków. Jak urządzić go tak, by stał się naszym domowym biurem lub gabinetem?

kobieta w biurze na tarasieKącik do pracy na tarasie – dlaczego warto?

Taras czy balkon stanowią idealną przestrzeń do pracy. Zapewniają nam świeże powietrze, którego w firmowych biurach często brakuje. Dają możliwość oderwania wzroku od monitora komputera i kontaktu z naturą, szczególnie jeśli tuż obok rozpościera się porośnięty roślinnością ogród. Warto też dodać, że przygotowanie miejsca pracy na świeżym powietrzu nie sprawia dziś żadnych problemów – posiadając laptop, dostęp do internetu oraz telefon komórkowy, możemy komfortowo pracować nawet poza zamkniętym pomieszczeniem.

Wyposażenie kącika pracy

Do pracy na tarasie potrzebny będzie komplet mebli – wystarczy tu niewielki stolik i krzesło. Na rynku dostępny jest też produkt łączący w sobie funkcję małej podstawki pod laptop oraz doniczki – wystarczy zamocować go na balustradzie tarasu czy balkonu i ustawić przy nim krzesło.

Oczywiście najlepszym rozwiązaniem dla naszego komfortu będzie wybór stolika i krzesła o odpowiednich do pracy wymiarach, szczególnie wysokości. Stół powinien także posiadać na tyle szeroki blat, by można było położyć na nim – poza laptopem – także teczkę z dokumentami czy kubek z kawą. stolik castorama

Jeżeli nasz taras lub balkon znajduje się w pełnym słońcu, zaopatrzmy się także w parasol, który ochroni nas przed grzejącymi promieniami słonecznymi i ograniczy dyskomfort związany z odbijaniem się ich od ekranu monitora.

Warto jednak pamiętać, by, wybierając meble odpowiednie do pracy, uwzględnić także priorytetową funkcję tarasu – wypoczynkową. Zestaw powinien więc składać się z elementów przeznaczonych do przechowywania na świeżym powietrzu i o odpowiedniej stylistyce. Dzięki temu nie będziemy musieli zmieniać wystroju tarasu za każdym razem, gdy chcemy ugościć na nim znajomych lub gdy pogorszą się warunki atmosferyczne.

O co jeszcze warto zadbać?

Jeśli przewidujemy możliwość pracy do późnych godzin wieczornych, niezbędne będzie oświetlenie. Do pracy na laptopie wystarczy lampka rozpraszająca ciemność dookoła monitora – jeśli nasz taras nie jest oświetlony w inny sposób, może być ona przenośna. W tym celu niezbędne będzie gniazdko elektryczne wyprowadzone po zewnętrznej stronie budynku, od strony tarasu. Dzięki niemu będziemy mogli posiłkować się oświetleniem, a także podłączyć nasz komputer do zasilania, gdy wyczerpie się jego bateria.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?

Jakie lampy wybrać do pokoju dziecięcego?
Lampy do pokoju dziecięcego powinny być zarówno funkcjonalne, a więc dawać mocne i intensywne światło, jak i ładne. Najmłodsi ucieszą się z klo...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Jak zaaranżować biuro na tarasie