Mydelniczka dla zwolenników mydła w kostce
Wszyscy, którzy zamiast mydła w płynie preferują tradycyjną myjącą kostkę, będą potrzebowali w swojej łazience lub toalecie mydelniczki. Wybór akcesorium tego typu warto uwzględnić podczas zakupu innych łazienkowych dodatków – zastosowanie elementów z jednej serii pozwoli na zachowanie wnętrzu harmonii i korzystnie wpłynie na jego wystrój.
Mydelniczka – plastikowa czy ceramiczna?
Mydelniczki produkowane są z różnych materiałów – jeśli zależy nam na modelu lekkim, sięgnijmy po ten z tworzywa sztucznego. Elegancko zaprezentuje się w łazience mydelniczka wykonana z ceramiki, nawiązująca do takiej samej umywalki czy toalety. W razie upadku będzie jednak narażona na stłuczenie. Do minimalistycznego i industrialnego wnętrza warto wybrać model ze stali nierdzewnej albo szkła. Miłośnicy stylu eko z pewnością docenią natomiast oryginalny projekt z drewna.
Mydelniczka stojąca a mydelniczka wisząca
Wybór mydelniczki stojącej oznacza, że w naszej łazience będziemy musieli znaleźć miejsce, w którym będzie ona mogła bezpiecznie spocząć. Zajmie więc miejsca na brzegu umywalki lub wanny, na prysznicowej półce albo na blacie łazienkowym. Brak stałego zamocowania sprawi, że będzie narażona na przypadkowe przesuwanie, a nawet uszkodzenia. Jednocześnie w razie potrzeby z łatwością wymienimy ją na nową bądź przeniesiemy w potrzebne miejsce, na co nie pozwoli model zawieszony na ścianie.
Mydelniczka wisząca mocowana jest zwykle na stałe, dlatego powinniśmy dobrze przemyśleć wybór miejsca, w którym zostanie zawieszona. Wyjątkiem będzie mydelniczka mocowana za pomocą przyssawek, której położenie łatwo zmienimy. Pozostałe modele wiszące zwykle osadzone są na specjalnym uchwycie – nie zajmują miejsca na umywalce i nie grozi im przypadkowy upadek na podłogę.
Porada eksperta Mydelniczkę wiszącą możemy umieścić w dowolnym miejscu przy wannie, umywalce lub w kabinie prysznicowej. Musimy jednak liczyć się z tym, że jej montaż najczęściej będzie wymagał ingerencji w strukturę ściany. Mydelniczkę stojącą lepiej wybrać w sytuacji, gdy mamy sporo miejsca dookoła umywalki lub wanny i kiedy zależy nam na możliwości łatwego czyszczeni elementu pod bieżącą wodą. |
Projekt, wzór i kolor mydelniczki
Mydelniczka może przybierać różne kształty. Do wyboru mamy modele o wyraźnie zarysowanej, geometrycznej formie oraz te zaokrąglone, o łagodnie poprowadzonych konturach – wszystkie dostępne są także w bogatej palecie kolorystycznej, a nierzadko zdobione są również ciekawymi wzorami. Dobierzmy je w taki sposób, by harmonijnie wpisywały się w wystrój naszego wnętrza.
Zarówno mydelniczki stojące – jak i wiszące – mogą różnić się głębokością. Te płaskie cechują się minimalistyczną formą, a te głębokie są ukłonem w stronę funkcjonalności – zapobiegają wyślizgiwaniu się z nich kostki mydła. Specjalna konstrukcja elementu, która może przejawiać się w jego ażurowej formie lub otworach wykonanych w dnie, sprzyja natomiast odprowadzaniu wody, a tym samy zapobiega nasiąkaniu i rozmakaniu detergentu – warto wziąć ten aspekt pod uwagę, wybierając mydelniczkę do swojej łazienki.