Produkty

Kiedy malować ściany na żółto?

Kiedy malować ściany na żółto?

Żółty to kolor, który wnosi do naszego wnętrza prawdziwie energetyczną bombę. Nieważne czy zestawimy go z białymi dodatkami, czy z inną mocną barwą. Optymizm związany z tym wyrazistym kolorem daje piękny efekt niezależnie od sposobu łączenia go z innymi.

żółta kuchniaŻółty czyli?

Kolor ten należy do barw z palety ciepłych, nasyconych nawiązujących do radosnych i bardzo przyjaznych. Żółty dodaje wnętrzu energii, nadaje mu przytulnego charakteru i sprawia, że w danym pomieszczeniu od razu tworzy się gorący klimat.

Jeśli porównamy kolor żółty z innymi barwami, to szybko okaże się, że jest on najbardziej świetlisty. Oczywiście, żółty żółtemu nierówny. Możemy wybrać odcień delikatniejszy lub bardziej neonowy. W tej palecie kolorystycznej znajdą się i wyraziste ugry i ich przygaszone odcienie, takie jak złota ochra czy barwa dojrzałej kukurydzy.

Żółty kolor przypominający swoją barwą piasek sprawia, że wnętrze będzie wywołuje wrażenie uporządkowanego, bliższego naturze.

Natomiast żółty z domieszką czerwieni jest jeszcze żywszy i cieplejszy – reprezentuje grupę odcieni najbardziej przyciągających wzrok.

Kolor cytrynowy wybierany jest najczęściej i dobrze, ponieważ dodaje wnętrzom najwięcej energii. Jednocześnie warto pamiętać, że mocna cytryna może męczyć, jeśli użyjemy jej w aranżacji za dużo.

Wreszcie, kolor żółty zabarwiony ciepłym pomarańczowym dodaje wnętrzu wrażenia miękkości i lekkości. Doskonale pasuje do kuchni, gdzie równoważy chłód sterylnych sprzętów kuchennych i posadzek.

W jaki sposób kolor żółty może wpływać na odbiór pomieszczenia?

Ciepła żółć w połączeniu z klasycznymi meblami i ciężkimi, ciemnymi zasłonami sprawia, że salon nabiera wyrafinowania i głębi. Jaskrawe kolory pobudzają trawienie – warto je zatem zastosować w jadalni.

Barwa żółta likwiduje stres, pomaga w skupieniu i stymuluje pracę mózgu. Jest to kolor nauki, intelektu i optymizmu, dlatego poleca się go stosować do pokoju przeznaczonego do pracy, gdzie spędzamy długie godziny w skupieniu.

Intensywny, bardzo agresywna żółć pobudza wreszcie nasze emocje, nie jest to więc kolor odpowiedni do sypialni, lepiej zastosować tam odcień bardziej przygaszony.żółta salon

Żółte ściany do małych wnętrz

Dlaczego? Rozjaśniają bowiem pomieszczenia. Sprawiają, że nawet bardzo mały salon wydaje się większy niż jest w rzeczywistości. Żółte ściany w połączeniu z białymi meblami to najlepszy sposób na to, aby pomieszczenie nabrało bardzo wakacyjnego, rozświetlonego akcentu. Dzięki takiemu połączeniu barw będziemy czuć się wyjątkowo odprężeni, zawsze wtedy, kiedy zasiądziemy na kanapie w naszym salonie.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Rodzaje farb do ściany – przegląd produktów GoodHome

Rodzaje farb do ściany – przegląd produktów GoodHome
Urządzasz lub remontujesz mieszkanie? Pewnie zastanawiasz się, jaka farba do ścian sprawdzi się w poszczególnych pomieszczeniach – łazien...
Czytaj więcej

Jaką wybrać farbę do ścian i sufitów? Co sprawdzi się najlepiej do malowania? Przewodnik

Jaką wybrać farbę do ścian i sufitów? Co sprawdzi się najlepiej do malowania? Przewodnik
Najlepsza farba do ścian i sufitów charakteryzuje się dobrze dobranym kolorem oraz odpowiednimi właściwościami. Wybór dedykowanej emulsj...
Czytaj więcej

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco

Renowacja łazienki – łazienka w stylu art deco
Art deco to wyjątkowo elegancki i wyróżniający się styl w architekturze. Jest synonimem wyważonej klasy i wysmakowanego piękna. To idealne rozw...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
06.11.2015
Zawsze i wszędzie! Żółty moim zdaniem pasuje do każdego pomieszczenia. Ja mam prawie w kazdym :) różnią się odcieniami i barwą cieplną.

Ocena i komentarz dla:

Kiedy malować ściany na żółto?