Produkty

Kilka sypialnianych gadżetów ułatwiających organizację, które wykonasz samodzielnie

Kilka sypialnianych gadżetów ułatwiających organizację, które wykonasz samodzielnie

Trend na samodzielne wykonywanie domowych dekoracji, przerabianie mebli oraz stosowanie najróżniejszych technik DIY trwa. Dlaczego by zatem nie wykorzystać tych ciekawych inspiracji także podczas urządzania sypialni? W artykule opowiemy o kilku gadżetach, które z powodzeniem wykonasz samodzielnie.

organizacja sypialni DIYDo podstawowych elementów wyposażenia sypialni należy łóżko, siedzisko lub fotel oraz komoda do przechowania kosmetyków czy biżuterii. A jakie dodatkowe elementy wyposażenia, również mogą trafić do tego pomieszczenia?

1. Jeśli nie mamy odrębnej garderoby, a zatem sypialnia pełni funkcję miejsca do wypoczynku, jak i miejsca przechowywania ubrań, dobrze zorganizować im odpowiednie miejsce. W standardowej szafie przesuwanej znajdziemy różnej wysokości półki i drążki, na których zamocujemy wieszaki. A czy możemy stworzyć organizery, które ułatwią zachowanie porządku w naszym królestwie ubraniowym? Naturalnie!

Z pewnością posiadamy w swoim domu różnej wielkości kartony po butach. W oryginalnej formie nie prezentują się zbyt dobrze, ale oklejone kolorowym materiałem sprawiają wrażenie oryginalnych. Jeśli podczas ich oklejania zastosujemy także ciekawą kolorystykę, możemy ułatwić sobie odszukanie poszczególnych rzeczy. Skarpety − karton zielony, krawaty − niebieski, bielizna – czerwony.tablica korkowa

Po takim zorganizowaniu szafy, nasze codzienne przygotowania do wyjścia potrwają znacznie krócej i co ważne, na dłużej zachowamy w szafie upragniony porządek.

2. Organizacja toaletki – w sypialni mebel ten spełnia bardzo istotną funkcję. W szufladzie toalety przechowujemy bowiem nie tylko podręczne kosmetyki, ale niekiedy również biżuterię. Jak zapanować nad porządkiem w tej części sypialni? W tym celu zgromadźmy w domu kartoniki po zestawach szklanych, najlepiej jeśli będą to opakowania po szklankach lub niskich kieliszkach. Takie kartony, charakteryzują się tym, że mają kilka równych przegródek. Do każdej z nich możesz włożyć innego rodzaju kosmetyki, segregując tym samym ich przeznaczenie. Do jednej kieszonki włóżmy cienie do powiek, do drugiej pudry, w innej umieśćmy próbki kremów.

Biżuterię umieśćmy w osobnym organizerze. Podobnie jak kosmetyki będziemy mogli oddzielić od siebie kolczyki, naszyjniki czy też pierścionki.

Ciekawym i jednocześnie umożliwiającym prezentację biżuterii pomysłem będzie wykorzystanie w roli organizera tablicy z korka. Struktura tego elementu jest dość miękka, zatem można do niej przypinać na pinezkach dowolne komplety biżuterii. Taki gadżet szybko ukazuje nam zaplecze naszej biżuterii. Wiemy, czym możemy upiększyć naszą stylizację.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń

Ozdobne pudełka – jak je wykorzystać, by uporządkować przestrzeń
Pudełka do przechowywania, ozdobne i oryginalne opakowania to praktyczny trend w urządzaniu mieszkań. Możesz wybierać w różnorodnej kolorystyce...
Czytaj więcej

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka

Kartony dekoracyjne – funkcjonalność i estetyka
Jak znaleźć miejsce na wszystkie domowe przybory i akcesoria, a jednocześnie zachować w nich porządek? Wystarczy sięgnąć po kartony – najlepiej te dek...
Czytaj więcej

Przestrzeń do przechowywania w sypialni – pomysły

Przestrzeń do przechowywania w sypialni – pomysły
Oddzielna sypialnia to często luksus, na który nie mogą pozwolić sobie wynajmujący lub właściciele mikroskopijnych mieszkań. Nawet jeśli reszta domu j...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
24.11.2016
kartony po butach od dawna już wykorzystuję, zamiast kupować specjalne pudełka dekoracyjne :) sprawdzają się tak samo dobrze, a nie trzeba przepłacać :)
31.08.2016
Skrzynia u dołu łóżka jest najlepsza! Tam można pochować jakieś kapy, a nawet dodatkową pościel, piżamy i inne rzeczy, polecam
27.07.2016
Fajne pomysły, ja bym takie skrzynki najbardziej chciała zaadoptować i przemienić w kosze czy szafki.

Ocena i komentarz dla:

Kilka sypialnianych gadżetów ułatwiających organizację, które wykonasz samodzielnie