Produkty

Które meble możemy ukryć w ścianie

Które meble możemy ukryć w ścianie

Jedyne, czego nie będzie przybywać w naszym lokum, to przestrzeni. Już teraz w wielkich miastach powoli zaczynamy przyzwyczajać się do standardu życia w małych mieszkaniach i mikroapartamentach i nie zanosi się na to, aby ten trend miał ulec zahamowaniu. Dlatego właśnie szukając dodatkowego miejsca, warto zmienić sposób myślenia z poziomego na pionowy.

łózko ukryte w ścianieSalon

Czy nazwiemy go pokojem dziennym, czy też salonem – jest przestrzenią, w której spędzamy większość naszego czasu. Jego zwyczajowym elementem jest kanapa i stół, które w klasycznym mieszkaniu mogą zajmować większość przestrzeni, choć nie korzystamy z nich równocześnie. Sprytni projektanci zwrócili na to uwagę i proponują formę kanapy, która, gdy nie jest używana, może zostać postawiona do pionu. Taka leżanka za pomocą rozbudowanego nagłówka może służyć jako duży fotel, a gdy zachodzi potrzeba ugoszczenia więcej niż jednej osoby, wędruje na dół i zmienia swoją funkcję na kanapę.

Podobny los może spotkać również stół, ponieważ z łatwością zaopatrzymy się w wersję blatu, która będzie przymocowana za pomocą zawiasu do ściany. Możemy to zrobić samodzielnie. Wystarczy zamontować hak do podwieszenia na wysokości złożonego stołu oraz złożyć dwie nogi – pozostałe dwa punkty oparcia zapewni sama ściana. Minusem takiego rozwiązania jest przywiązanie miejsca stołowania do jednej pozycji, jednak w mniejszych mieszkaniach i tak nie można marzyć o swobodnym przenoszeniu stołu z miejsca na miejsce.

Sypialnia

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem na oszczędność miejsca będzie ukrycie w ścianie sporego mebla, jakim bez wątpienia jest łóżko. Łoże wyciągane jest za pomocą sprytnie ukrytej rączki i osuwa się na sprężynach. Niekiedy jest to element całego ciągu mebli zespolonych ze ścianą, czyli popularnie zwanej meblościanki. Powoli wraca ona do łask, choćby dzięki nowoczesnemu wyglądowi, do którego należy dołączyć oszczędność pieniędzy oraz miejsca. Pamiętajmy, że rozłożone w nocy łóżko zajmuje dużo przestrzeni – za dnia wygospodarujemy ją dzięki złożeniu mebla.

Łazienkamebel ukryty w ścianie

Kucie w ścianach łazienki jest czasochłonne i niełatwe, dlatego tutaj nie uda nam się ukryć zbyt wiele sprzętów. Możemy jednak stworzyć cały blok mebli, w których łączyć się będzie szafka z lustrem, umywalka i kolejna szafka pod umywalką. Podobnie, jeżeli chcemy oszczędzić miejsce, możemy wybrać muszlę klozetową z umywalką u jej szczytu – sprawi ona, że nie tylko oszczędzimy cenną przestrzeń, ale także wodę, która po umyciu rąk będzie służyła do spłukiwania.

Kuchnia

Większość sprzętów kuchennych znajduje się pod samą ścianą, a montowanie na stałe lodówki może nie być korzystne ze względu na potencjalne naprawy. Jednak jeśli mamy dostęp do piwnicy, możemy rozważyć wmontowanie w ścianę zsypu z osobnymi klapami na surowce wtórne i odpady zmieszane. W ten sposób zwolnimy przestrzeń w szafce pod zlewem, którą zapełnimy w inny sposób.

Drzwi

Sprzętem, który z łatwością można schować w przestrzeni między ścianami, są rozsuwane drzwi. Zarówno jako lita płyta na szynie, jak i harmonijkowe, składane odrzwia pozwolą nam zaoszczędzić dodatkowe metry kwadratowe. Możemy zaopatrzyć je w magnetyczne zamki, które sprawią, że będą działać równie skutecznie, co ich rozwierane wersje. Są też przewiewne i łatwe w użyciu, co może być ważne dla dzieci i osób starszych.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Garderoba w sypialni – jak stworzyć funkcjonalne pomieszczenie?

Garderoba w sypialni – jak stworzyć funkcjonalne pomieszczenie?
Garderoba w sypialni to coraz częściej stosowane rozwiązanie, wzorowane na amerykańskim wnętrzarstwie. Pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale też...
Czytaj więcej

Montaż drzwi przesuwnych – krok po kroku

Montaż drzwi przesuwnych – krok po kroku
Zastosowanie drzwi przesuwnych – nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych – przynosi użytkownikom wiele korzyści. Są one praktyczne i estetyczne, a do...
Czytaj więcej

Wymieniamy drzwi w łazience na przesuwne

Wymieniamy drzwi w łazience na przesuwne
Z reguły, a szczególnie w blokach i starym budownictwie oraz niewielkich mieszkaniach, łazienki wychodzą na wąski korytarz. Jeśli dodatkowo pomieszcze...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Które meble możemy ukryć w ścianie