Produkty

Narzędzia potrzebne do zbudowania małpiego gaju

Narzędzia potrzebne do zbudowania małpiego gaju

Nasze dzieci posiadają niespożyte pokłady energii, przez co często nudzą się w domu – niewielka przestrzeń uniemożliwia im bowiem atrakcyjne spędzanie czasu. Nadchodząca wiosna daje nam jednak nowe możliwości zajęcie naszych dzieci ciekawymi zabawami. Warto na własnym podwórku stworzyć konstrukcję, na której nasze pociechy będą mogły się wyszaleć, dzięki czemu po powrocie do domu będą mogły się zająć spokojniejszą rozrywką.

piłowanie drewnaAby stworzyć małpi gaj, kompletujemy niezbędne akcesoria i narzędzia. Sprawdźmy zatem krok po kroku co będzie nam potrzebne na kolejnych etapach budowania konstrukcji.

Przygotowanie drewnianych elementów

W zależności od tego jakimi materiałami dysponujemy, będą nam potrzebne różne rodzaje narzędzi. Zakładamy, że plac zabaw będzie drewniany – nie obędzie się wtedy bez wszelkich przyrządów stolarskich. Przede wszystkim będziemy mierzyć każdy element z osobna oraz skracać go do odpowiednich rozmiarów. Warto zatem posiadać piłę, jednak ręczne cięcie drewna jest męczące i czasochłonne. Możemy się więc zaopatrzyć się w pilarkę, która większość czynności wykona za nas. Następnym krokiem jest wygładzenie belek i desek, aby dla naszych pociech były bezpieczne – pozbawione wystających elementów nie będą groziły wbiciem drzazgi, które jest bardzo nieprzyjemnym doświadczeniem dla każdego malucha. W związku z tym podczas naszej pracy znajdzie zastosowanie szlifierka, która błyskawicznie wypoleruje całą powierzchnię. Jeśli nie posiadamy własnego elektronarzędzia, sprawdzi się tutaj również papier ścierny, jednak wykończenie desek zajmie więcej czasu.

Składanie konstrukcjipilarka stołowa

Podczas łączenia ze sobą wszystkich desek i belek musimy zadbać o zapewnienie konstrukcji maksymalnej stabilności oraz sztywności, aby podczas zabawy naszych dzieci nic się nie poluzowało ani rozłączyło. Nie należy zatem oszczędzać na materiałach, które wykorzystujemy do tego celu. Przede wszystkim zaopatrujemy się w długie pręty metalowe gwintowane – im dłuższe, tym lepsze. Połączymy nimi ze sobą poszczególne elementy, dzięki czemu będą one ze sobą stale spojone. Wystające fragmenty pręta możemy zawsze z łatwością skrócić za pomocą piły tarczowej, lub jeśli takowej nie posiadamy, solidnego brzeszczotu. Niezbędne są również śruby i podkładki, którymi skręcimy główne pręty, jak również wykorzystamy je do mocowania mniej istotnych elementów. Tutaj będą przydatne również klucze – płaskie oraz oczkowe – o różnych rozmiarach. Nie zapominajmy o solidnej wiertarce oraz wiertłach o kilku średnicach – śrubek i prętów nie włożymy w drewno siłą woli, zaś inne metody nie będą tak skuteczne i mogą zagrozić popękaniem belek lub desek.

Końcowe prace

Kiedy już nasza konstrukcja powstanie, wskazane jest ponowne przeszlifowanie całości, w szczególności przy łączeniach oraz otworach po wierceniu – podczas pracy mogły tam bowiem powstać zadziory. Dodatkowo warto małpi gaj zabezpieczyć przed niszczeniem za pomocą impregnatu lub lakierobejcy, dzięki którym będzie on niewrażliwy na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Tutaj oczywiście przyda się pędzel oraz puszka dobrego preparatu. Tak przygotowana konstrukcja będzie solidna oraz odporna na uszkodzenia.

Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Handmade – strzałki z drewna

Handmade – strzałki z drewna
Strzałki wskazujące kierunek to ciekawy pomysł na ożywienie ogrodu, zwłaszcza dużego, choć i w niedużym można je interesująco zaprezentować. Jak wykon...
Czytaj więcej

Brzeszczot do piły kabłąkowej – jak go wybrać

Brzeszczot do piły kabłąkowej – jak go wybrać
Piła kabłąkowa to narzędzie, które przydaje się w każdym ogrodzie oraz warsztacie. Służy w głównej mierze do piłowania drewna, ale za jej pomocą przet...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Narzędzia potrzebne do zbudowania małpiego gaju