Produkty

Narzędzia ręczne Magnusson – akcesoria dla każdego majsterkowicza

Narzędzia ręczne Magnusson – akcesoria dla każdego majsterkowicza

Stojąc przed wyzwaniem samodzielnego wykonania drobnych prac naprawczo-montażowych, z pewnością nie raz sięgniemy po najróżniejsze narzędzia ręczne. Opłaca się więc posiadać w domu miniwarsztat z najpotrzebniejszymi akcesoriami z tej kategorii, przy użyciu których swobodnie poradzimy sobie z takimi czynnościami. Kompletując domową skrzynkę z narzędziami, warto przyjrzeć się bliżej ofercie marki Magnusson. Zobaczmy!

Magnusson znaczy trwałość

Kupując narzędzia ręczne, zależy nam przede wszystkim na tym, by zachowały swoje właściwości przez długi czas – nawet jeśli w tym momencie planujemy użyć ich tylko raz. Produkty marki Magnusson umożliwią nam to, gdyż ich największymi zaletami są trwałość i wytrzymałość. Dzięki temu narzędzia są po prostu wydajniejsze, a korzystanie z nich staje się wygodne i bezpieczne dla użytkownika.


Porada eksperta

O trwałości narzędzi ręcznych Magnusson świadczy chociażby oferowana przez producenta gwarancja, której okres jest najczęściej dożywotni. W przypadku akcesoriów z ruchomymi częściami czas gwarancji wynosi z kolei 5 lat.

Co jeszcze wyróżnia narzędzia ręczne Magnusson od innych?

Do ogólnych zalet ręcznych narzędzi warsztatowych Magnusson zalicza się takie właściwości, jak:

 • ergonomiczne uchwyty, które podwyższają nasz komfort użytkowania;
 • antypoślizgowa powierzchnia, która zapobiega ześlizgiwaniu się dłoni w czasie pracy, zwiększając stabilność narzędzia;
 • precyzyjnie wyprofilowane części robocze, co zapewnia nam optymalną wygodę podczas manewrowania nimi w trudno dostępnych miejscach;
 • wykonanie z trwałych, wytrzymałych mechanicznie materiałów, które nie tracą swoich właściwości podczas pracy na twardym podłożu;
 • wszystkie narzędzia ręczne marki są poddawane testom wytrzymałościowym i obciążeniowym w warunkach laboratoryjnych przez wyspecjalizowanych inżynierów.

zestaw wkrętaków Magnusson precyzyjne 6 szt.

Do jakiego użytkownika kierowane są narzędzia Magnusson?

Ze względu na wyżej wymienione właściwości, ręczne narzędzia warsztatowe marki Magnusson są skierowane do trzech grup użytkowników:

 • do osób chcących je wykorzystać jednorazowo, w związku z czym stawiają na rozwiązania, które nie obciążą za bardzo ich budżetu;
 • do osób, które nie planują zbyt częstego używania zakupionych akcesoriów, jednak zależy im na tym, by nie straciły swoich właściwości w krótkim czasie;
 • do profesjonalnych użytkowników, którzy będą korzystać z narzędzia dość często i dlatego chcą, by było wysokiej jakości i trwałe.

Podstawowe narzędzia ręczne Magnusson – przegląd dostępnych możliwości

W ofercie marki Magnusson znajdziemy przede wszystkim bogaty asortyment podstawowych narzędzi ręcznych, które powinny się znaleźć w warsztacie każdego majsterkowicza. O tym, które akcesoria można uznać za absolutne minimum w przydomowym garażu, przeczytamy w tym artykule.

Do takich narzędzi należą chociażby wkrętaki, młotki i klucze – przede wszystkim płaskie i nasadowe. Oto, co warto wiedzieć o tych akcesoriach marki Magnusson:

 • część robocza narzędzi jest wykonana ze stali S2, która wyróżnia się wysokimi parametrami wytrzymałościowymi, dlatego też zachowuje swoje właściwości przez długi czas;
 • akcesoria posiadają miękkie, antypoślizgowe uchwyty, dzięki którym możemy je stabilnie złapać podczas pracy, nie martwiąc się tym, że będą się wyślizgiwać z dłoni;
 • końcówki wkrętaków są magnetyczne, dlatego też tak dobrze pasują do śrub i wkrętów – nie będą się na nich ślizgać;
 • młotki są odlewane w całości z jednej formy, dzięki czemu nie tylko są trwalsze, lecz jednocześnie mniej podatne na wibracje powstające podczas wbijania gwoździ – zapewni nam to większą odporność na uszkodzenie podczas użytkowania;
 • wszystkie elementy metalowe są pokryte powłoką antykorozyjną, dlatego też nie są narażone na rdzewienie podczas pracy w wilgotnym otoczeniu.

klucze imbusowe Magnusson 9 szt.

Czy wiesz, że…

W ciągu najbliższego roku marka Magnusson planuje wprowadzić do oferty jeszcze więcej narzędzi ręcznych przeznaczonych dla profesjonalnych wykonawców. Będą to m.in. osprzęt do instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz akcesoria do tynkowania.

Narzędzia do cięcia i skrawania – propozycje marki Magnusson

Narzędzia do cięcia stanowią trzon oferty Magnusson. Dlaczego? Dzięki specjalnej technologii produkcji są nie tylko wydajne, lecz również wyjątkowo wygodne w użytkowaniu. Co więcej, znajdziemy tu także akcesoria o specjalistycznym zastosowaniu, przeznaczone do cięcia konkretnych materiałów – drewna, tworzywa i ciężkich materiałów budowlanych. Producent oferuje też piły do cięcia zgrubnego i precyzyjnego – możemy więc wybrać je, kierując się efektem końcowym, który chcemy uzyskać. Piły Magnusson posiadają także specjalną konstrukcję o kompaktowych wymiarach, którą wykonano ze stali węglowej. Dzięki temu nie tylko można nimi łatwo manewrować w trudno dostępnych miejscach, lecz także nie trzeba się przy tym obawiać, że narzędzie pęknie na skutek zbyt mocnego nacisku.


Uwaga!

W ofercie Magnusson znajdziemy np. specjalne piły, które posiadają mniejszą niż zazwyczaj liczbę zębów na cal. Dzięki temu tną materiał znacznie szybciej niż standardowe piły, jednak pozostawiają szorstki rzaz, który wymaga późniejszego wygładzenia pilnikiem.

Sporą część asortymentu marki Magnusson obejmują również narzędzia przeznaczone dla profesjonalnych stolarzy lub też osób, które hobbystycznie zajmują się obróbką drewna. Należą do nich chociażby pilniki i tarniki, przy użyciu których wyrównamy powierzchnię drewna lub wykonamy w niej perfekcyjne żłobienia. Przy wykonywaniu takich czynności wymagana jest wyjątkowa precyzja. Dlatego też warto wyposażyć warsztat w akcesoria, które umożliwią stabilne przytrzymanie obrabianego materiału w jednej pozycji – np. w ściski stolarskie i imadła Magnusson.

Narzędzia remontowo-budowlane – oferta Magnusson

Budując lub remontując nasz dom, z pewnością zależy nam na tym, by wszystkie prace były wykonane z największą starannością – tak, aby już po chwili nie pojawiły się usterki wymagające naprawy. Warto więc na wstępie zaopatrzyć się w komplet odpowiednich narzędzi remontowych, których zastosowanie umożliwi nam uzyskanie zadowalającego i trwałego rezultatu.

Poziomica magnetyczna Magnusson 400 mm

Producent proponuje nam szereg profesjonalnych akcesoriów rozbiórkowych – łomów, młotów wyburzeniowych i podważaków, przy pomocy których możemy np. wyburzyć niepotrzebną ściankę działową czy też usunąć starą ościeżnicę i wymienić ją na nową. Warto tu wspomnieć o tym, że narzędzia budowlane Magnusson posiadają specjalną, optymalnie wyważoną formę – dzięki temu są stosunkowo lekkie, a jednak zdolne do uderzenia z siłą charakterystyczną dla znacznie cięższego narzędzia.

Asortyment marki Magnusson zawiera także ciekawe propozycje dla elektryków oraz osób, które chcą samodzielnie poprawić działanie domowej instalacji elektrycznej. Oferta zawiera szczypce do zaciskania końcówek i do zdejmowania izolacji z przewodów. Narzędzia te są skonstruowane z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie użytkownika podczas pracy z prądem.

Zestawy narzędzi Magnusson

Asortyment Magnusson obejmuje także szeroki wybór gotowych zestawów narzędziowych, z których możemy skorzystać. W tej sytuacji nie musimy wybierać wszystkich elementów osobno, lecz otrzymujemy komplet ze wszystkim, co będzie nam potrzebne do wykonania pracy. Takie rozwiązanie jest korzystne szczególnie dla profesjonalnych wykonawców, którzy korzystają z narzędzi często i do wykonywania różnych czynności, dlatego też przydadzą im się np. klucze w całej gamie rozmiarów.

Magnusson proponuje także komplety dla początkujących majsterkowiczów, w których znajdziemy nie tyle te same narzędzia w różnych wariantach, lecz zestaw złożony z różnych narzędzi – np. młotka, kilku wkrętaków, zwijanej miary i szczypiec. Pozwoli nam to na szybkie skompletowanie podstawowych akcesoriów, które na pewno przydadzą się w naszym domu.

dłuta do drewna Magnusson 7 szt.

Zobaczmy, jakie inne narzędzia ręczne marki Magnusson znajdziemy w asortymencie marketu budowlanego Castorama!

Data publikacji: 28.05.2018
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Porządkujemy swoje narzędzia – porady marki Magnusson

Porządkujemy swoje narzędzia – porady marki Magnusson
Zarówno w profesjonalnym warsztacie, jak i przydomowym garażu czy nawet schowku w mieszkaniu – czyli wszędzie tam, gdzie trzymamy narzędz...
Czytaj więcej

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd

Podstawowe narzędzia ręczne, których nie może zabraknąć w naszym domu – krótki przegląd
Jeśli nie chcemy wzywać fachowca do każdej drobnej usterki w domu, powinniśmy zaopatrzyć się w podstawowy komplet narzędzi ręcznych. Stosując je, z ła...
Czytaj więcej

Redukcja do klucza nasadowego – do czego służy?

Redukcja do klucza nasadowego – do czego służy?
Redukcja to jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w roli uzupełnienia klucza nasadowego. Do czego służy ten element? Przygotowaliśmy kr&oacut...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Narzędzia ręczne Magnusson – akcesoria dla każdego majsterkowicza