Produkty

Oświetlenie we wnętrzach urządzonych w stylu indyjskim

Oświetlenie we wnętrzach urządzonych w stylu indyjskim

W stylu indyjskim nie brakuje przepychu odzwierciedlanego w posągach buddy, kunsztownych materiałach, bogato zdobionych meblach, kolorowych dodatkach. Ważną rolę odgrywa tutaj również oświetlenie oraz subtelny zapach.

oświetlenie w stylu indyjskimIndyjski orientalizm uznawany jest za wyjątkowy. Trudno się mu oprzeć szczególnie tym, którzy gustują w kolonialnych dodatkach i kunsztownym wyposażeniu. O tym, jak urządzić wnętrze w stylu indyjskim, przeczytacie tutaj. Tymczasem dzisiaj skupimy się przede wszystkim na oświetleniu.

Nastrojowy półmrok

We wnętrzu indyjskim nie brakuje materiałów, które w towarzystwie drobnego oświetlenia wyglądają bardzo przyjemnie. Dlaczego? Wyobraźmy sobie bowiem, że taki kolorowy półmrok tworzy się w wielu częściach pomieszczenia. Tkanina, a pod nią żarówka oddająca światło o ciepłej barwie, odbija się przepięknie pod zielonymi, czerwonymi czy niebieskimi chustami.

Elementy bardzo charakterystyczne

Nieposkromiony wdzięk wnętrzom urządzonym orientalnie dodają bardzo oryginalnie prezentujące się dodatki w postaci: figurek, kolorowych wykończeń, zdobień. Znajdziemy tutaj lampę z podstawką w kształcie buddy lub ze słoniem z wesoło zadartą trąbą.

Równie pięknie zaprezentuje się klosz lampy wypełniony kolorowymi szkiełkami lub kolorową mozaiką. Każdy z takich dodatków to małe arcydzieło rękodzieła.

Lampy indyjskie to zawsze nieco awangardowy klosz lub dla kontrastu – bardzo wyrazista podstawka. Wiele z nich wygląda jakby była malowana ręcznie z dbałością o każdy, najdrobniejszy detal. A jednak pomimo tak bogatej szaty graficznej prezentują się bardzo dobrze w wielu pomieszczeniach. Latem tak bogato zdobioną, mniejszą lampkę możemy umieścić także na tarasie, aby uprzyjemnić sobie wieczorne spotkania przy uroczystych kolacjach na świeżym powietrzu. Zimniejszą porą przenieśmy je do wnętrza domu. Możemy je postawić zarówno w przedpokoju, jak i na stoliku nocnym oraz na parapecie w salonie.

Świecąco i pachnącoLampa stołowa Massalia

Indie to miłość, spokój i nastrojowość, którą bardzo łatwo wyrazić przecież odpowiednio dobranym oświetleniem. Dla uzyskania optymalnego efektu oprócz tradycyjnej lampy postaw na lampiony, świece, kadzidła. W lampionach możemy umieścić zapachowe świece w otoczeniu płatków kwiatów. Dzięki ciepłu wydzielanemu ze świec zapach będzie jeszcze bardziej intensywny.

Złoto i kryształy

Oświetlenie utrzymane w stylu indyjskim powinno być niepowtarzalne i oryginalne. Ma nie tylko pełnić funkcję oświetleniową, ale przede wszystkim dekoracyjną. Postarajmy się zatem dobierać takie produkty, które będą wyglądały na jedyne w swoim rodzaju. Warto tutaj pomyśleć o złotej lampie, kryształach, rzemieślniczych wycięciach oraz nagromadzeniu wielu kształtów i formy.

 

 

Data publikacji: 06.11.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jakie oświetlenie w salonie sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!

Jakie oświetlenie w salonie sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy!
Wszystko się liczy, gdy chcesz urządzić salon. Oświetlenie, meble, kolor ścian, dobór tkanin – to wszystko ma ogromne znaczenie. Dzisiaj ...
Czytaj więcej

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się, jakie są rodzaje opraw oświetleniowych i które najlepiej sprawdzą się w Twojej kuchni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w n...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Oświetlenie we wnętrzach urządzonych w stylu indyjskim