Produkty

Rodzaje oświetlenia stojącego

Rodzaje oświetlenia stojącego

Oświetlenie stojące jest jedną z ważniejszych części oświetlenia mieszkania. Dzieli się na trzy podstawowe grupy – lampy stołowe, lampy biurkowe oraz lampy podłogowe. Czy warto mieć je wszystko w mieszkaniu? Dlaczego tak, a dlaczego nie?

lampkiLampy stołowe

Pierwszą, a zarazem najbardziej obszerną grupą w oświetleniu stojącym są lampy stołowe. Pełnią one podwójną rolę. Po pierwsze, doświetlają miejsca tego wymagające, np. kącik czytelniczy czy wypoczynkowy. Zauważmy, że ma to ogromne znaczenie dla naszego wzroku. Co więcej, sprawdzą się w każdej sypialni w charakterze lampki nocnej.

Po drugie, pełnią rolę dekoracyjną. Z racji na ogromną gamę produktową w tym zakresie, swoją obecnością mogą podkreślić charakter każdej aranżacji wnętrza. Tworzą odpowiedni nastrój, który wpływa na to, jak całościowo postrzegamy wnętrze.

Nie zapominajmy, że obecność takich lampek to także znaczna oszczędność energii. Szczególnie, gdy oświetlenie główne daje więcej światła niż nam faktycznie potrzeba. 

Lampy biurkowe

Drugą grupą oświetlenia stojącego są lampki biurkowe. Są one przydatne zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Najmłodszym umożliwią odrabianie lekcji w najodpowiedniejszych do tego warunkach, a tym samym przyczynią się do wyrobienia nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała.  Istotny jest fakt, że w szerokiej ofercie lampek biurkowych znajdziemy nie tylko oświetlenie praktyczne, ale również pasujące do kolorowego pokoju dziecka.

Lampki biurkowe są także nierozerwalnie związane z pomieszczeniami biurowymi i gabinetowymi. Warto tu zauważyć, że światło lampek biurkowych można skierować na określoną część blatu. Zapewnia to idealne warunki do wykonywania zadań danego charakteru. Przy doskonale oświetlonym miejscu pracy będziemy mogli wykonywać obowiązki o dowolnej porze dnia i nocy.  lampka stojąca castorama

Lampy podłogowe

Trzecia grupa lamp stojących to lampy podłogowe.  Najczęściej spotkamy je w sypialniach i salonach. Wąskie lampy stawia się nieopodal kanapy bądź mebli, co pozwala na praktyczne wykorzystanie niewielkich przestrzeni, a także na łatwy dostęp do dodatkowego źródła oświetlenia.

Co więcej – wysokie lampy podłogowe wyposażone w wysięgnik idealnie sprawdzą się jako oświetlenie kuchenne. Ma to szczególne znaczenie, gdy nad stołem nie ma oświetlenia sufitowego. Wtedy to właśnie taka lampa idealnie oświetli miejsce wspólnego spożywania posiłków.

Planując zakup lamp stojących pamiętajmy, by nie były one jedynym źródłem oświetlenia. Należy mieć również na uwadze to, by znaleźć dla nich takie miejsce, w którym nie będą przeszkadzały domownikom, a wtedy ich walory praktyczne i dekoracyjne sprawią, że okażą się w danym pomieszczeniu niezbędne.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!

I wszystko jasne, czyli wybieramy lampy!
Światło, nie tylko słoneczne, w naturalny w sposób reguluje naszą aktywność oraz nastrój. Nie bez powodu w jasnych, ciepłych wnętrzach czujemy się kom...
Czytaj więcej

Jedno wnętrze, wiele funkcji – jak to osiągnąć?

Jedno wnętrze, wiele funkcji – jak to osiągnąć?
Ograniczony metraż, zbyt mała liczba pokoi, brak funduszy na remont – to wszystko sprawia, że niekiedy musimy zorganizować przestrzeń wielofunkc...
Czytaj więcej

Ciekawe lampy, które upiększą nasze wnętrze (miedziane, na trójnogu)

Ciekawe lampy, które upiększą nasze wnętrze (miedziane, na trójnogu)
Lampy upiększają wnętrze, dostarczając do pomieszczenia niezbędną wiązkę światła rozproszonego lub skierowanego w określoną stronę. Oprócz tej ważnej ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Rodzaje oświetlenia stojącego