Produkty

Rodzaje oświetlenia stojącego

Rodzaje oświetlenia stojącego

Oświetlenie stojące jest jedną z ważniejszych części oświetlenia mieszkania. Dzieli się na trzy podstawowe grupy – lampy stołowe, lampy biurkowe oraz lampy podłogowe. Czy warto mieć je wszystko w mieszkaniu? Dlaczego tak, a dlaczego nie?

lampkiLampy stołowe

Pierwszą, a zarazem najbardziej obszerną grupą w oświetleniu stojącym są lampy stołowe. Pełnią one podwójną rolę. Po pierwsze, doświetlają miejsca tego wymagające, np. kącik czytelniczy czy wypoczynkowy. Zauważmy, że ma to ogromne znaczenie dla naszego wzroku. Co więcej, sprawdzą się w każdej sypialni w charakterze lampki nocnej.

Po drugie, pełnią rolę dekoracyjną. Z racji na ogromną gamę produktową w tym zakresie, swoją obecnością mogą podkreślić charakter każdej aranżacji wnętrza. Tworzą odpowiedni nastrój, który wpływa na to, jak całościowo postrzegamy wnętrze.

Nie zapominajmy, że obecność takich lampek to także znaczna oszczędność energii. Szczególnie, gdy oświetlenie główne daje więcej światła niż nam faktycznie potrzeba. 

Lampy biurkowe

Drugą grupą oświetlenia stojącego są lampki biurkowe. Są one przydatne zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Najmłodszym umożliwią odrabianie lekcji w najodpowiedniejszych do tego warunkach, a tym samym przyczynią się do wyrobienia nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała.  Istotny jest fakt, że w szerokiej ofercie lampek biurkowych znajdziemy nie tylko oświetlenie praktyczne, ale również pasujące do kolorowego pokoju dziecka.

Lampki biurkowe są także nierozerwalnie związane z pomieszczeniami biurowymi i gabinetowymi. Warto tu zauważyć, że światło lampek biurkowych można skierować na określoną część blatu. Zapewnia to idealne warunki do wykonywania zadań danego charakteru. Przy doskonale oświetlonym miejscu pracy będziemy mogli wykonywać obowiązki o dowolnej porze dnia i nocy.  lampka stojąca castorama

Lampy podłogowe

Trzecia grupa lamp stojących to lampy podłogowe.  Najczęściej spotkamy je w sypialniach i salonach. Wąskie lampy stawia się nieopodal kanapy bądź mebli, co pozwala na praktyczne wykorzystanie niewielkich przestrzeni, a także na łatwy dostęp do dodatkowego źródła oświetlenia.

Co więcej – wysokie lampy podłogowe wyposażone w wysięgnik idealnie sprawdzą się jako oświetlenie kuchenne. Ma to szczególne znaczenie, gdy nad stołem nie ma oświetlenia sufitowego. Wtedy to właśnie taka lampa idealnie oświetli miejsce wspólnego spożywania posiłków.

Planując zakup lamp stojących pamiętajmy, by nie były one jedynym źródłem oświetlenia. Należy mieć również na uwadze to, by znaleźć dla nich takie miejsce, w którym nie będą przeszkadzały domownikom, a wtedy ich walory praktyczne i dekoracyjne sprawią, że okażą się w danym pomieszczeniu niezbędne.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe

Ciekawe pomysły na oświetlenie loftowe
Możesz zadecydować o charakterze oświetlenia w pomieszczeniu. Lampy loftowe pasują wbrew pozorom do wnętrz w różnych stylach. Masz pełną kontro...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Rodzaje oświetlenia stojącego