Produkty

Siedem gadżetów, które odmienią naszą kuchnię

Siedem gadżetów, które odmienią naszą kuchnię

Decyzja o remoncie zawsze pociąga za sobą koszty. Malowanie, położenie płytek czy całościowa wymiana mebli uderzają w kieszeń. Na szczęście wygląd naszej kuchni możemy odświeżyć przy niewielkich nakładach.

blat kuchennyAby dać pomieszczeniu nowe życie, czasem wystarczy jeden większy nowy element czy zmiana dotychczas używanych akcesoriów. Zanim udamy się za zakupy, należy kuchnię dokładnie posprzątać i umyć. Pozbądźmy się z szaf niepotrzebnych rupieci, wyczyśćmy fugi, odklejmy nadgryzione zębem czasu nalepki z lodówki, umyjmy lampę sufitową. Sam akt konserwacji wniesie do kuchni odrobinę ożywczego powietrza i pomoże nam inaczej spojrzeć na pomieszczenie. A oto lista przykładowych gadżetów, które urozmaicą nam kuchnię:

1. Wymiana serwetek – sezonowe serwety pod naczynia i nowe maty wykonane z bambusa mogą zmienić kolorystykę kuchni. Jeśli nasze ściany są żółte, a wiosną korzystaliśmy z zielonych serwet, teraz postawmy na barwy jesienne: brąz i czerwień. Możemy też dokupić ściereczki i podstawki na gorące naczynia w tej samej tonacji. Pomyślmy też o nowych karniszach i zasłonkach oraz o utrzymanym w ich tonacji wazonie na oknie. To najdrobniejsze i najtańsze zabiegi, które przy całej swojej prostocie dają nadspodziewany efekt.

2. Tablica do pisania kredą – to nie tylko dekoracja, ale też gadżet jednoczący rodzinę, zwłaszcza wtedy, gdy domownicy wychodzą do pracy i do szkoły o różnych porach. Każdy może kolorową kredą napisać coś miłego. Inną opcją jest zamontowanie tablicy korkowej.

3. Ekspres do kawy – kawa z ekspresu jest pyszna i aromatyczna. Bardziej zaawansowane ekspresy dają możliwość komponowania przeróżnych mieszanek i typów kawy (latte, cappuccino, flat white itp.). Spory ekspres automatyczny w tonacji czarnej lub srebrnej doda naszej kuchni prestiżu. Z kolei małe, kolorowe urządzenie na kapsułki nada pomieszczeniu przytulności. Jeśli więc mamy już wszystko, to może pora na kawę?

4. Nowy komplet garnków i talerzy – jeśli do tej pory operowaliśmy na sprzęcie ze srebrnej stali, może przyszła pora na cieplejszą w wyrazie, barwioną ceramikę. Biel talerzy zastąpmy naczyniami zdobionymi w określone kolory – albo odwrotnie. Również miski na sałatki stanowią element dekoracyjny a ich barwa wpływa na odbiór kuchni.

5. Kamienny blat na stół – marmurowy czy granitowy blok na kredensie nada mu szlachetnego wyglądu. Ponadto zaletą takiego rozwiązania jest łatwość utrzymania miejsca w czystości. Twardość kamienia zapewnia odporność na kuchenne działania, takie jak tłuczenie czy krojenie mięsa.

6. Taśma ledowa – możemy ją zainstalować samodzielnie w wybranych miejscach. Z reguły przyklejamy taśmę pod szafkami czy nad umywalką. Dyskretne oświetlenie ledowe nada naszej kuchni odrobinę romantyki, stworzy poczucie intymnego zacisza. Oczywiście, równie pozytywnie wpłynie na widoczność przy gotowaniu. Więcej o oświetleniu ledowym w kuchni przeczytaj tutaj.zlew kuchenny

7. Nowy zlew – zmieńmy kolor czy kształt zlewozmywaka, żeby się dopasować do nowo wybranej przez nas tonacji kuchni. Zmiana instalacji z reguły wiąże się z kosztami i jest procesem bardziej skomplikowanym, ale może wystarczyć nawet sama zmiana baterii na bardziej dekoracyjną (lub prostszą – w zależności od pożądanego efektu).

Nie zapominajmy o dodatkowych, sezonowych drobiazgach. Samodzielnie można również wykonać ciekawe dekoracje, np. bukiety suszonych kwiatów czy wydrążoną dynię ze świeczką w środku. Niech jesień zainspiruje nas do działań i przygotowania kuchni na zimowe zadania. Wiadomo, że tam najprzyjemniej się skryć przed niepogodą i usiąść w cieple przy kubku kawy.

Data publikacji: 05.11.2014
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?
Szafka pod zlewem kuchennym jest miejscem, które można wykorzystać sprytniej niż tylko do przechowywania detergentów czy kosza na śmieci. Oto pomysły ...
Czytaj więcej

Kompletne wyposażenie kuchni – jakie akcesoria wybrać?

Kompletne wyposażenie kuchni – jakie akcesoria wybrać?
Kuchnia może być: ciekawie urządzona, wyposażona w modny zestaw mebli, przestronna, otwarta na salon czy też nowoczesna. Powinna być jednak przede wsz...
Czytaj więcej

Akcesoria nad blatem, które pomogą w organizacji przestrzeni

Akcesoria nad blatem, które pomogą w organizacji przestrzeni
Dobra organizacja przestrzeni nad blatem kuchennym jest szczególnie ważna w takim przypadku: gdy nasza kuchnia jest mała, a zabudowa mebli nie zapewni...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Siedem gadżetów, które odmienią naszą kuchnię