Produkty

Triki, które usprawniają wiercenie

 Triki, które usprawniają wiercenie

Wykonanie otworu za pomocą wiertarki to czynność konieczna zarówno w trakcie budowy, remontu, jak i wielu drobnych prac w czasie użytkowania domu. Jak usprawnić sobie tę czynność?

punkt wiercen ia

Jak zaznaczyć punkt wiercenia?

Kiedy z jakieś powodu nie możemy skorzystać z miarki, a mamy dostęp do drukarki ze skanerem, możemy wykorzystać właśnie to drugie urządzenie. Przedmiot, który zamierzamy zamontować, musi być jednak w takiej sytuacji stosunkowo niewielki, aby możliwe było dokładne zeskanowanie jego tyłu. Wówczas jesteśmy w stanie użyć wydruku jako szablonu do wywiercenia otworów w odpowiednich miejscach, przyklejając go w wybranym miejscu na ścianie.

Jak wiercić w metalu?

Żeby wykonać otwór w powierzchni metalowej, powinniśmy zrobić uprzednio w wybranym miejscu niewielkie zagłębienie. Możemy do tego użyć specjalnego punktaka, ale skuteczny będzie też gwóźdź, wkręt czy śrubokręt. Tego rodzaju nakłucie może nam też ułatwić wiercenie w innych materiałach.

Jak wiercić w gresie? młotowiertarka castorama

Przy wykonywaniu otworów w płytkach ceramicznych wyjątkowo kłopotliwe może się okazać wielkokrotne ześlizgiwanie się wiertła. Aby ułatwić sobie wiercenie, należy przed jego rozpoczęciem nakleić na powierzchnię płytki taśmę malarską. Nie należy w takiej sytuacji używać udaru wiertarki, a wiercić należy na średnich obrotach.

Jak wiercić w szkle?

Wykonując otwór w szkle, możemy łatwo je uszkodzić. Do tego zadania potrzebna nam będzie nie tylko specjalistyczna nasadka – miejsce, w którym będziemy wiercić ,należy cały czas schładzać. W tym celu warto wykonać wokół niego otoczkę, chociażby z plasteliny, a następnie napełnić ją zimną wodą. Dzięki temu unikniemy odprysków i pęknięć. Wiercenie należy rozpocząć pod kątem, powoli prostując nachylenie, przez cały czas używając wiertarki na małych obrotach.

Jak unikać zabrudzeń?

Aby uniknąć zabrudzenia podłogi czy mebli pyłem, tuż pod wiercone miejsce możemy nakleić kartkę samoprzylepną, której zazwyczaj używamy do sporządzania notatek. Wystarczy wygiąć ją w połowie, aby pył zbierał się właśnie na niej. Powinniśmy pamiętać o tym, że ten trik pomoże nam jedynie przy wierceniu drobnych otworów. Przy większych możemy skorzystać z odkurzacza, którego ssawkę podstawiamy bezpośrednio pod miejsce wykonywania otworu.

Data publikacji: 10.09.2015
Doradca Dział Narzędzia

Dział Narzędzia

Powiązane artykuły

Źle wykonana usługa remontowa - jak złożyć reklamację?

Źle wykonana usługa remontowa - jak złożyć reklamację?
Czasami znalezienie uczciwego i solidnego fachowca, któremu powierzymy nasze mieszkanie to czasochłonne zadanie. Niestety zdarza się też, że mimo atra...
Czytaj więcej

Wszystko o wkrętarkach sieciowych

Wszystko o wkrętarkach sieciowych
Wkrętarki sieciowe służą do wkręcania oraz odkręcania wkrętów w różnorodnych elementach konstrukcji budowlanych. Można je porównać do standardowych wi...
Czytaj więcej

Wiercenie dużych otworów w ścianie – przygotowanie, narzędzia i technika

Wiercenie dużych otworów w ścianie – przygotowanie, narzędzia i technika
Planujesz remont i zastanawiasz się, jak przebiega wiercenie dużych otworów ścianie? Jest to pozornie bardzo łatwa czynność, musisz jednak wied...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Triki, które usprawniają wiercenie