Produkty

Umywalka wisząca – jak ją zabudować?

Umywalka wisząca – jak ją zabudować?

Umywalka wisząca to często wybierany element armatury sanitarnej ułatwiający mycie rąk oraz przeprowadzanie innych czynności higienicznych. W tej opcji rezygnujemy z szafki, która znajduje się bezpośrednio pod umywalką, nie oznacza to jednak tego, że ściana i przestrzeń znajdująca się pod nią, nie może być równie praktycznie zabudowana. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych rozwiązań.

umywalka wiszącaUmywalka wisząca (ścienna) to dobre rozwiązanie dla tych łazienek, które są dość małe. Umywalkę taką możemy bowiem umieścić w każdym miejscu pomieszczenia, bez obawy o to, że będzie utrudniała swobodną zabudowę pozostałych elementów armatury sanitarnej.

Czy pod umywalką zawsze musi pozostawać wolna przestrzeń? Niekoniecznie, ten kawałek łazienkowej powierzchni można ciekawie zabudować, dodając łazience kolejnego, funkcjonalnego miejsca do przechowywania.

Oto nasze pomysły na zabudowę miejsca pod umywalką wiszącą:

1. Regał – mała, drewniana konstrukcja zmieści się wszędzie, także pod umywalką. Regał możemy samodzielnie zmontować używając do tego kilka drewnianych desek. Nawet niewielka półka z dwoma kondygnacjami sprawdzi się np. w zakresie przechowywania ręczników czy też środków czystości.

2. Drewniane schodki – od kiedy w aranżacji wnętrz zaczęto odnosić się do stylu retro, to właśnie one stały się bardzo atrakcyjnym elementem wyposażenia, funkcjonalnym, ale i dekoracyjnym. Schodki mogą służyć jako stojak na drobne kosmetyki, a w razie konieczności także jako podwyższenie niezbędne podczas zawieszania prania.

umywalka ścienna Castorama3. Retro zasłonka – ciekawy pomysł szczególnie dla tych osób, które są fanami stylu retro lub angielskiego. Najłatwiej będzie nam wykonać taką zasłonkę wówczas, gdy umywalka znajduje się w jednym z narożników pomieszczenia. Wówczas wystarczy przymocować metalowy pręt pomiędzy jedną a drugą ścianą – na ukos. Na niej zamocujmy dowolną zasłonkę, z wzorem, który uatrakcyjni pomieszczenie. Zasłonkę będziemy mogli zmieniać w zależności od okazji.

Jak widać sposobów na praktyczną zabudowę wiszącej umywalki jest kilka, a rodzaj zastosowanego rozwiązania zależy wyłącznie od naszej wyobraźni oraz możliwości jakie daje nam pomieszczenie, w którym się ona znajduje. Przede wszystkim, zabudujmy umywalkę wiszącą tak, by poruszanie się po łazience wciąż pozostawało wygodne, a samo miejsce wyglądało estetycznie.

 

Data publikacji: 29.09.2016
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma

Idealne rozwiązania w tradycyjnym stylu – sprawdź meble łazienkowe Perma
Meble łazienkowe powinny być funkcjonalne i dawać komfort codziennego użytkowania. Tradycyjne kształty, sprawdzone rozwiązania – klasyczne meble...
Czytaj więcej

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela

Meble do łazienki – sprawdź kolekcję mebli GoodHome Avela
Projektowanie idealnej łazienki bywa żmudnym i wymagającym procesem, gdy chcesz optymalnie wykorzystać każdy metr pomieszczenia. Warto się do niego od...
Czytaj więcej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej

Nowa łazienka – inspiracje Doroty Szelągowskiej
Dorota Szelągowska, jako specjalistka od pomysłów na pomieszczenia „bez pomysłu”, bierze na tapetę łazienkę Agaty i Kacpra. Para ci...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Umywalka wisząca – jak ją zabudować?