Produkty

Wnęka prysznicowa – jak ją wykończyć?

Wnęka prysznicowa – jak ją wykończyć?

Niegdyś wnęka łazienkowa utrudniała klasyczną aranżację łazienki. Współcześnie postrzega się ją jako atrakcyjny element i alternatywę dla tradycyjnej kabiny. Warto ją wykorzystać w trakcie planowania przestrzeni, czyniąc ją bardziej oryginalną i praktyczną. Szczególnie sprawdzi się w łazienkach o nietypowym rozmiarze oraz przestrzeniach ze skosami – na przykładach łazienkach na poddaszu.

wnęka prysznicowaWnęka prysznicowa zamiast kabiny

Właściwie zagospodarowana wnęka prysznicowa tworzy nowe możliwości aranżacyjne. Można wykorzystać tę istniejącą lub wykonaną za pomocą ścianki działowej. Zastosowanie jej to przede wszystkim znakomity sposób na zagospodarowanie niedużej lub „trudnej” powierzchni, w której chcemy zmieścić zarówno prysznic, jak i wannę – nawet przy nietypowych wymiarach wnęki mamy możliwość zainstalowania natrysku. Efektownie wykończona wnęka będzie także funkcjonalną ozdobą przestronnego pomieszczenia, dając nam poczucie komfortu. To idealne rozwiązanie do każdego pomieszczenia.

Jak wykończyć wnękę łazienkową?

Na klasyczny prysznic składa się natrysk, odpływ oraz drzwi, które stanowią barierę dla rozlewającej się wody. Wszystkie te elementy możemy zastosować we wnęce, uwzględniając dużą dowolność materiałów. Jeśli wymiary wnęki są dostatecznie duże możemy zainstalować klasyczny brodzik. Bardziej elegancką alternatywą jest odpływ liniowy, punktowy czy ścienny.

Aby móc cieszyć się relaksującym prysznicem, lepiej zamocujmy drzwi. Zapewnią dyskrecję w trakcie kąpieli, a z łazienki będą mogły korzystać jednocześnie dwie osoby. Drzwi to także element dekoracyjny – może podkreślić minimalistyczny styl łazienki, wyraźnie oddzielając strefę kąpielową od reszty pomieszczenia. Szeroki wybór dostępnych modeli sprawia, że znajdziemy drzwi do małej, jak i większej wnęki. Warto zwrócić także uwagę na sposoby otwierania. Model otwierany wahadłowo będzie pasował do dużej łazienki. W sytuacji, gdy drzwi prysznicowe do wnękiwnęka jest szeroka, a obok niej znajdują się inne elementy wyposażenia, można wybrać drzwi przesuwne, bezprogowe, tak by ich otwieranie było wygodne. Drzwi składane do środka zastosujemy w nieustawnych łazienkach. Zamiast takiej bariery możemy pozostawić wnękę otwartą lub powiesić zasłonkę prysznicową.

Jakie materiały zastosować do wykończenia?

Ścianki wykonane z płyt gipsowo-kartonowych można z łatwością ozdobić, podkreślając styl panujący w łazience. Możemy wykorzystać płytki, luksfery lub ułożyć mozaikę, nadając wnętrzu minimalistyczny i nowoczesny charakter. Warto, abyśmy ozdobili ją taśmami LED, które stworzą efektowną oprawę świetlną. Tylko od nas zależy, jak będzie się prezentowała wnęka. Doskonałym pomysłem jest wbudowanie w nią innych, mniejszych wnęk, które posłużą za półeczki.

Data publikacji: 01.12.2016
Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Instrukcja wideo - jak wymienić kolumnę prysznicową

Instrukcja wideo - jak wymienić kolumnę prysznicową
Niezależnie od tego, czy nasz prysznic jest już nie pierwszej młodości, czy właśnie się zepsuł, bądź po prostu chcemy wymienić go na nowy – całą pracę...
Czytaj więcej

Instrukcja wideo - montaż kolumny prysznicowej

Instrukcja wideo - montaż kolumny prysznicowej
Przy odrobinie chęci i zdolności do majsterkowania oraz przy użyciu paru narzędzi jesteśmy w stanie samodzielnie zamontować kolumnę prysznicową w nasz...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Wnęka prysznicowa – jak ją wykończyć?