Produkty

Wszystko o obrazach w domu – jak wybrać, gdzie zawiesić

Wszystko o obrazach w domu – jak wybrać, gdzie zawiesić

Wnętrze, w którym nie ma obrazów, nie ma duszy – tak uważa większość osób zajmujących się aranżacją. Obraz dostosowany do wnętrza, może nie tylko dodać mu wyrazu, ale także sprawić jego optyczne powiększenie. Jaki obraz będzie idealną dekoracją naszej gołej ściany

Szukając idealnego obrazu do naszego wnętrza powinniśmy uwzględnić:

1.
Przeznaczenie pomieszczenia (inny obraz nada się do pokoju dziecka, inny do sypialni).

2.
Wielkość pomieszczenia (wnętrze mniejsze wymaga obrazu, który je powiększy).

3.
Aranżację wnętrza i styl w jakim zostało dobrane wyposażenie (inne obrazy należy dopasować do wnętrza klasycznego, inne do nowoczesnego).

obrazy na ścianieKilka przydatnych trików:

1.
Jak odwrócić uwagę od mało istotnych elementów wyposażenia salonu? Zawiesić na ścianie duży obraz z mocnym akcentem w żywych barwach.

2.
Jeśli pokój jest zbyt wąski – wystarczy, że na ścianie węższej zawisną poziomo obrazy, jeden obok drugiego – ten zabieg optycznie poszerzy każdą wąską ścianę.

3.
Gdy chcemy, aby wnętrza były bardzo przytulne, wystarczy że zawiesimy na jednej ze ścian kilka mniejszych obrazów w ciekawych ramkach.

Dekoracja wnętrza obrazami wcale nie wymaga biegłej znajomości modnych trendów w malarstwie współczesnym. Najważniejsze to trzymać się pewnych zasad.

Mały, duży? Gdzie zawiesić? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące obrazów

1.
Unikajmy monumentalnych obrazów w klasycznych wnętrzach mieszkalnych. Niepotrzebnie możemy bowiem spowodować, że wnętrze będzie wyglądało na przytłoczone. Dobrze dobrany obraz powinien współgrać z resztą wyposażenia, „rozmawiać” z pozostałymi meblami. Tylko wspólny dialog uczyni wnętrze pięknym.

2.
Obrazy w sypialni to zawsze dobry pomysł. Możemy przy ich pomocy dodać pomieszczeniu wyrazu i nawiązać do zainteresowań osób, które w niej śpią. W wielu aranżacjach możemy np. spotkać małe reprodukcje, których celem będzie ustalenie podziału sypialni na dwie części. Uzyskana w ten sposób symetryczność oraz jednolita kolorystyka stworzą prawdziwie przytulne wnętrze.obraz nad sofą

3.
Czy obrazy powinno się kupować biorąc pod uwagę tzw. modę na danego artystę? Odpowiedź nie będzie jednoznaczna. Moda może być bowiem dobrą wskazówką, szczególnie jeśli chcemy uzyskać efekt wnętrza nowoczesnego. Dla znawców i koneserów obecność przedmiotów sygnowanych przez znane im nazwiska wniesie dodatkową wartość.

4.
Czy istnieją takie motywy na obrazach, które szczególnie pasują do współczesnych aranżacji? Zawsze warto postawić na grafikę, akty kobiece, naturę. Szukajmy dzieł zdecydowanych, o mocnej kresce i wyraźnych barwach. Dobrym tropem są również kolaże. Niekorzystnie mogą się prezentować akwarele, malarstwo impresjonistów, portrety.

5.
Czy obraz to dobre rozwiązanie dla każdego wnętrza? Teoretycznie tak. Koniecznym warunkiem jest tylko posiadanie wystarczającej przestrzeni. Obraz musi mieć odpowiednie tło. Nie będzie wyglądał dobrze na ścianie, przy której stoi kilka szafek i innych drobiazgów.

6.
Jak dekorować obrazem, by nie przesadzić? Jeśli wnętrze jest pełne gadżetów, dekoracji i kolorów, dodatkowy element nie jest już potrzebny, koniecznie zachowajmy wtedy ostrożność. Może się bowiem okazać, że obrazem wprowadzimy tylko niepotrzebne wrażenie natłoku, bałaganu.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wykorzystać antyramę?

Jak wykorzystać antyramę?
Dekorowanie mieszkania jest zadaniem satysfakcjonującym i pozwalającym na spersonalizowanie każdego pomieszczenia. Dużą rolę w tym procesie mogą odegr...
Czytaj więcej

Gdzie wieszać i stawiać obrazy w nowoczesnym mieszkaniu

Gdzie wieszać i stawiać obrazy w nowoczesnym mieszkaniu
Sztuka rozmieszczania obrazów w domu nie jest trudna, ale wymaga znajomości paru zasad. Dzięki ich zastosowaniu pokój może wydać się prz...
Czytaj więcej

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?

Jak ozdobić ścianę nad łóżkiem?
O dekoracji wnętrz myślimy już podczas ich wykańczania, jednak nie zawsze etap ten pozwala na uzyskanie efektu, o jakim marzymy. Znakomicie w roli ozd...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
23.05.2016
Od obrazów chyba wolę plakaty. Wtedy można je ładnie w antyramach powiesić i odpowiednio dopasować do wnętrza.

Ocena i komentarz dla:

Wszystko o obrazach w domu – jak wybrać, gdzie zawiesić