Produkty

Zalety systemu szynowego zabudowy meblowej

Zalety systemu szynowego zabudowy meblowej

Kiedy mamy do zabudowania część mieszkania i chcemy umieścić w niej na przykład regały, półki czy szafę, nie musimy zamawiać mebli na wymiar – wystarczy, że skorzystamy z szynowego systemu ściennego lub wieszanego. Na czym polegają takie sposoby mocowania i dlaczego warto z nich skorzystać?

odsuwane drzwi od szafyKiedy w domu pojawia się konieczność zbudowania garderoby, kiedy w naszej piwnicy chcemy urządzić przestronny warsztat lub wygodną spiżarnię czy kiedy zdecydujemy się na niestandardowe meble pasujące do nowoczesnych aranżacji w stylu industrialnym, niezastąpiony będzie szynowy system zabudowy. Oto, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie:

- Pasuje do każdych wymiarów – wystarczy, że dokładnie wymierzymy powierzchnię, którą mamy do dyspozycji, na przykład wysokość i szerokość ściany oraz głębokość wnęki idealnej na garderobę, by swobodnie dobrać do wymiarów odpowiadające nam półki, regały, wieszaki czy inne elementy meblowe.

- Dowolnie dobieramy to, czego potrzebujemy – nie musimy dostosowywać naszych wymogów i upodobań do gotowych produktów meblarskich, to my decydujemy o liczbie półek, ich rozmieszczeniu, a nawet o sposobie ich mocowania – do wyboru mamy system wieszany oraz ścienny. Pierwszy nich oparty jest na poziomej szynie, na której umieszczamy szyny pionowe na wybranej przez nas szerokości – stabilność zapewniają wsporniki na półki. Drugi – system ścienny – oparty jest na szynach pionowych. W tym wypadku rozmieszczenie pionowych elementów nie może być dowolnie zmieniane, jak to się dzieje w zabudowie wieszanej, a umeblowanie przytwierdza się na stałe.

- Łatwość montażu – tego typu zabudowę meblową zamocujemy sami, a potrzebne nam będą tylko podstawowe narzędzia, które znajdują się w każdym domu – miarka, wiertarko-wkrętarka, kołki rozporowe wraz ze śrubami, piła do metalu potrzebna do dowolnego skracania szyn pionowych i poziomych. Wsporniki umieszczamy w otworach, w jakie wyposażone są szyny.

- Dowolność wyposażenia – to my wybieramy, jak wyposażone będzie miejsce przez nas przygotowywane. Rozmieszczenie przegród, koszy, w tym wysuwanych na części systemu przesuwnegoprowadnicach, półek, drążka na buty i wieszaków z ubraniami, wieszaków na spodnie, krawaty i dodatkowe ubrania, w całości zależy od naszych preferencji i potrzeb. Jeśli dodatkowo zamontujemy potrzebne oświetlenie i lustro, nasza garderoba będzie wyposażona kompletnie, natomiast spiżarnia czy warsztat narzędziowy wyposażony będzie w półki wytrzymujące ciężar nawet do 120 kg.

- Niska cena – w porównaniu do mebli wykonywanych na zamówienie system szynowy jest korzystnym rozwiązaniem. Nie bez znaczenia jest również czas wykonywania prac, który zależy tylko i wyłącznie od nas, a nie od wolnych terminów producentów i wykonawców.

Data publikacji: 27.08.2015
Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Drzwi z systemem przesuwnym – montaż krok po kroku

Drzwi z systemem przesuwnym – montaż krok po kroku
Drzwi przesuwne to rozwiązanie, które w ostatnich czasach cieszy się sporą popularnością – zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, które stawiają na otw...
Czytaj więcej

Szafa przesuwna – wybieramy prowadnice, prowadniki i wózki do systemów garderoby

Szafa przesuwna – wybieramy prowadnice, prowadniki i wózki do systemów garderoby
Szafy przesuwne to bardzo popularne rozwiązanie w mieszkaniu. Ułatwiają przechowywanie przedmiotów i utrzymanie porządku w każdym pomieszczeniu...
Czytaj więcej

Montaż drzwi przesuwnych – krok po kroku

Montaż drzwi przesuwnych – krok po kroku
Zastosowanie drzwi przesuwnych – nie tylko w pomieszczeniach mieszkalnych – przynosi użytkownikom wiele korzyści. Są one praktyczne i estetyczne, a do...
Czytaj więcej

Ocena i komentarz dla:

Zalety systemu szynowego zabudowy meblowej