Produkty

Zaskocz siebie i wszystkich – jak osiągnąć oryginalny efekt na ścianie za pomocą farby?

Zaskocz siebie i wszystkich – jak osiągnąć oryginalny efekt na ścianie za pomocą farby?

Oryginalność we wnętrzach można osiągnąć na wiele sposobów. Jednym z nich jest śmiałe wykorzystanie farby, która w odpowiedniej postaci na ścianie stworzy niepowtarzalny efekt. Z jakich rozwiązań w tym zakresie możemy skorzystać?

ciekawe efekty na ścianachFarby

 

  • Farba perłowa

Wykorzystując je uzyskamy efekt pięknego perłowego opalizowania, który widoczny będzie w wyniku padania na ścianę odpowiedniego oświetlenia. Farba perłowa jest farbą subtelną, która sprawdzi się w sypialni oraz salonie. Jej jasna barwa sprawi, że wnętrze nabierze delikatności.

 

  • Farba strukturalne

Wybierając farby strukturalne możemy uzyskać efekty poszczególnych materiałów wykończeniowych. Mogą być doskonałą imitacją aksamitu, jeansu czy też zamszu. Tym samym pomalowana nią ściana znacznie się odróżni od pomalowanych standardowo.

 

  • Farba dekoracyjna ze złotymi refleksami

Złote refleksy farby utworzą fantastyczne wzory, które sprawią, że tak ozdobiona ściana będzie wyróżnikiem pomieszczenia o oryginalnym wykończeniu. Złote refleksy doskonale się sprawdzą w eleganckich i bogato urządzonych wnętrzach, w których dodatkowo podkreślą ich charakter.

 

  • Farba laserunkowa

Farba laserunkowa za sprawą swoich półprzezroczystych właściwości daje niespotykany efekt przenikania się barw, a dodatkowo nadaje im głębi. Jej dodatkową zaletą jest błyszczenie się przy odpowiednio skierowanym oświetleniu.

Technikafarby dekoracyjne

 

  • Efekt fakturowy

Jednym z ciekawszych zabiegów, który można wykonać za pomocą farby jest efekt fakturowy. Jest to nałożenie na przynajmniej jedną ze ścian połączenia farby z wypełniaczem. W zależności od żądanego efektu maluje się farbą w określonym kierunku.

 

  • Gąbkowanie

Oryginalny efekt możemy również osiągnąć dzięki użyciu farby i gąbki, którą znajdziemy w każdej łazience. Dzięki dostępności do wielu rozmiarów oraz rodzajów gąbek, na ścianach może powstać fantazyjny wzór, który nada ścianom niepowtarzalnych odcieni.

 

  • Wykorzystanie szablonów

Ostatnim sposobem na uzyskanie ciekawego efektu na ścianach jest wykorzystanie szablonów, dzięki którym malowana powierzchnia nabierze całkowicie nowego wyglądu. Bogata oferta w tym zakresie pozwala na wybranie takiego wzoru, które najlepiej wpasuje się w pomieszczenie. Wykorzystywanie szablonów sprawdza się w pokojach dziecięcych, salonach czy sypialniach.

Doradca Dział wykończenie

Dział Wykończenie

Powiązane artykuły

Rodzaje farb kredowych

Rodzaje farb kredowych
Farby kredowe są stosowane w celu odnowienia przedmiotów wykonanych z drewna. Na korzyść tego rodzaju emalii przemawia przede wszystkim to, że ...
Czytaj więcej

Co to jest farba kredowa?

Co to jest farba kredowa?
Farba kredowa doskonale sprawdza się podczas odnawiania drewnianych mebli. Łatwość aplikacji i brak konieczności szlifowania starych powłok to bezsprz...
Czytaj więcej

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?

Malowanie sypialni – jakie rodzaje i kolory farb wybrać?
Dobrze urządzona sypialnia jest wnętrzem, w którym chętnie odpoczywamy. Dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych oraz kolorystyki sprawia, że w p...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zaskocz siebie i wszystkich – jak osiągnąć oryginalny efekt na ścianie za pomocą farby?