Produkty

Zrób to sam: Pudełka do organizacji przedmiotów kuchennych

Zrób to sam: Pudełka do organizacji przedmiotów kuchennych

Mniejsze, większe, metalowe, z tworzywa sztucznego – im w naszej kuchni więcej pudełek do przechowywania, tym lepiej. Wiadomo nie od dziś, że produktów i akcesoriów do przechowywania jest przecież w kuchni bardzo dużo.

pudełko castoramaPudełka do przypraw, do kawy i herbaty – przeznaczenie klasycznych opakowań do różnego rodzaju produktów jest naprawdę szerokie. Z jakich produktów i przy użyciu jakich materiałów możemy wykonać ciekawe pudełka? Oto nasze pomysły, inspiracje.

Dlaczego segregacja z użyciem pudełek to dobry pomysł?

W kuchni zwykle zależy nam na wygenerowaniu jak największej powierzchni użytkowej. Pudełka o różnej wielkości i w różnej liczbie posegregowane na półkach umożliwiają nam zorganizowanie takiej przestrzeni. Nie tylko zyskujemy dodatkowy kącik na przyprawy czy kawę, ale również gwarantujemy sobie idealny porządek. W kuchni, tak jak w laboratorium, wszystko powinno mieć swoje ustalone miejsce.

Jednak nie wszystkie produkty możemy i chcemy umieszczać w pudełkach. Zwykle do tej grupy zaliczamy wszelkiego rodzaju zapasy – artykuły, których kupujemy więcej niż w danej chwili potrzebujemy. Mimo wszystko żywności wymagającej szczelnego zamknięcia i tak jest bardzo dużo.

Ważnym elementem samodzielnie wykonywanych pudełek będzie ich opisanie. Wówczas będziemy mieli pewność, co znajduje się w ich wnętrzu. Dokładny opis przyda się szczególnie w przypadku przypraw, które są do siebie bardzo podobne.

Pudełka po prezentach

Do przechowywania suchych przypraw oraz innych składników naszych potraw, które zwykle pozostają w swoich oryginalnych opakowaniach, możemy wykorzystać pudełka po prezentach. Kolorowe, niekiedy bardzo ozdobne, udekorują wnętrze naszych kuchennych szafek. Do bardzo szczelnego przechowywania przydają się ponadto metalowe puszki po ciastkach, herbacie lub kawie.

Piękne pudełka możemy także wykonać samodzielnie. Potrzebne nam będą kartonowe lub plastikowe opakowania po biżuterii, margarynie, serkach topionych oraz ozdobny materiał, wstążka, klej i nożyczki. pudło castorama

Do czystych opakowań po wspomnianych produktach doklejamy karteczki z nazwą produktu, który przechowujemy w środku. I gotowe. Najlepiej wybierać opakowania po jednego rodzaju produktach. Wówczas łatwiej będzie nam ułożyć jedno opakowanie na drugim. Wszystkie wykorzystywane pojemniki możemy dowolnie ozdobić wstążką, okleić w całości materiałem lub innym papierem ozdobnym.

Szklane słoiczki

Ciekawą alternatywą dla pudełek kartonowych oraz plastikowych mogą być szklane słoiczki. Niezwykle szczelne i dzięki transparentnemu szkłu umożliwiające także łatwe zidentyfikowanie ich zawartości. Każdy z nas ma je w domu, wystarczy przyozdobić je wstążeczką, naklejką, materiałem, aby wyglądały bardzo gustownie.

Jeśli chcemy, żeby pudełka były utrzymane w jednej tonacji, warto wydrukować etykiety komputerowo, według ustalonego stylu. Szklane słoiki po konfiturach możemy zastąpić opakowaniami po kawie, szczególnie tymi z ozdobnymi zamknięciami. Te również możemy dowolnie opisać, dookreślając, co znajduje się w ich wnętrzu. Pamiętajmy, że mądre przechowywanie to przede wszystkim porządek, ale również świeżość produktów i niektórych przypraw.

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?

Jak wykorzystać szafkę pod zlewem?
Szafka pod zlewem kuchennym jest miejscem, które można wykorzystać sprytniej niż tylko do przechowywania detergentów czy kosza na śmieci. Oto pomysły ...
Czytaj więcej

8 sposobów na dekoracje do kuchni - poradnik wnętrzarski

8 sposobów na dekoracje do kuchni - poradnik wnętrzarski
Dekoracje do kuchni to elementy, które pozwalają na spersonalizowanie pomieszczenia i nadanie mu unikalnego charakteru. Mogą stanowić nie tylko ozdobę...
Czytaj więcej

Sposoby na przedłużenie trwałości produktów spożywczych

Sposoby na przedłużenie trwałości produktów spożywczych
Coraz częściej wybieramy tryb życia sprzyjający byciu fit. Zdrowiej żyjemy i jemy. Z osób wypoczywających aktywnie tylko na kanapie, stajemy się prawd...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Zrób to sam: Pudełka do organizacji przedmiotów kuchennych