Produkty

Jak podnieść wartość mieszkania?

 Jak podnieść wartość mieszkania?

Konkurencja na rynku nieruchomości jest ogromna. Potencjalni nabywcy swojego wymarzonego mieszkania szukają zarówno u deweloperów, jak i na rynku wtórnym. Okazuje się, iż nawet niewielkie zmiany i naprawy mogą zwiększyć atrakcyjność naszego mieszkania i podnieść jego wartość.

wnętrze pokojuGeneralne porządki

Sprzedaż mieszkania nie jest zadaniem łatwym, dzisiejszy rynek nieruchomości jest niezwykle konkurencyjny. Trzeba liczyć się z faktem, iż najczęściej proces ten trwa przynajmniej kilka miesięcy. W tym czasie odwiedzają nas potencjalni nabywcy, którzy zauważają nawet najmniejsze mankamenty naszego mieszkania. Warto zatem odpowiednio je przygotować i odświeżyć, aby zyskało na atrakcyjności. Przeznaczony na sprzedaż lokal powinien być czysty i zadbany. Dobrym posunięciem jest odświeżenie ścian i pomalowanie ich na neutralny i powiększający optycznie przestrzeń kolor. Usuńmy także wszelkie drobne usterki, które szybko rzucają się w oczy. Kupującego może zniechęcić kapiąca z kranu woda, zepsuta klamka czy wystające ze ściany kable. Zadbajmy również o usunięcie naszych rzeczy osobistych, które mogą powodować wrażenie chaosu i bałaganu.

Home staging

Odpowiedzią na potrzeby osób, którym zależy na szybkiej sprzedaży mieszkania jest home staging. Polega on na przygotowaniu wnętrza w sposób, który zainteresuje jak największą liczbę klientów. Na rynku funkcjonują specjalistyczne firmy oferujące usługi w tym zakresie, jednak przy niewielkim nakładzie czasu możemy te czynności wykonać również samodzielnie.lampa castorama Istotny jest nie tylko stan i czystość nieruchomości, ale także jego aranżacja. Należy podkreślić wszystkie atuty mieszkania, aby potencjalny nabywca czuł się w nim swobodnie. Przede wszystkim powinniśmy unikać zbyt dużej liczby mebli w pokojach, które optycznie zmniejszają przestrzeń. Istotne jest także dobre oświetlenie – właściwie dobrane światło powoduje, iż pomieszczenia wydają się bardziej przestronne.

Szczegóły na wagę złota

O wartości naszego mieszkania często decydują detale, które mają decydujący wpływ na całościowy odbiór nieruchomości. Okazuje się, iż nawet niewielkie zmiany aranżacyjne i wykonanie drobnych remontów mogą podnieść cenę lokalu o 3-5%. Zdecydowanie łatwiej będzie nam również negocjować cenę – jednym z ważniejszych argumentów jest fakt, iż mieszkanie nie wymaga żadnego dodatkowego nakładu finansowego i od razu nadaje się do zamieszkania. Warto zatem zadbać o to, aby wystawione na sprzedaż mieszkanie było czyste, odświeżone i bez defektów.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę

Sprytne wskazówki dotyczące oświetlenia na jesień i zimę
Choć może Ci brakować letniego słońca, sezon jesienno-zimowy ma swój wyjątkowy urok. Odpowiednie oświetlenie na jesień i zimę może sprawić, że ...
Czytaj więcej

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?

Oświetlenie do kuchni – na co zwrócić uwagę?
Zastanawiasz się, jakie są rodzaje opraw oświetleniowych i które najlepiej sprawdzą się w Twojej kuchni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w n...
Czytaj więcej

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?

Oświetlenie w domu – jak je odpowiednio dobrać?
Oświetlenie domu może całkowicie odmienić wnętrze, rozjaśnić ciemne zakamarki i pomóc w stworzeniu idealnej atmosfery. Jednak przy tak dużym wy...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
3 komentarze
29.03.2016
No generalny remont zawsze podnosi, czasami nawet bardzo. Jak widzę czasami, jak zwykły porządek wpływa na odbieranie mieszkania, to serio, warto. Mam koleżankę, która pomaga mi też ładnie i na szybko przearanżowywać chaty. Działa
06.11.2015
Przygotowuję się do sprzedaży mojego mieszkania. Myślałem, że to będzie proste, ale dowiedziałem się, że muszę trochę popracować nad tym by uzyskać interesującą mnie kwotę. Już pozbyłem się większości mebli i od razu wygląda lepiej. Macie rację w tym artykule.
26.07.2015
obecnie na rynku mieszkaniowym panuje zastój. Te zabiegi nie podniosą wartości mieszkania, ale może pomogą je sprzedać. Teraz mieszkań sprzedaje się tak mało, że trzeba się cieszyć, że wogule zostało sprzedane.

Ocena i komentarz dla:

Jak podnieść wartość mieszkania?