Produkty

Łazienka w rozmiarze XL

Łazienka w rozmiarze XL

Jeśli w projektowaniu wykończenia i wyposażenia łazienki nie ogranicza nas dostępna przestrzeń, możemy stworzyć salon kąpielowy idealny do błogiego relaksu. Ponieważ nie redukujemy, a dodajemy do niego kolejne sprzęty, warto wcześniej dokładnie zaplanować ich rozmieszczenie, aby w czasie remontu precyzyjnie wykonać podejścia do nich.

duża łazienkaJak wyodrębnić strefy dużej łazienki?

Rozległa przestrzeń pomieszczenia, w którym znajdzie się okazała łazienka, pozwala nam na fizyczne – nie tylko optyczne – oddzielenie jej poszczególnych stref. Umożliwią to:

- dodatkowe ściany, które mogą zawierać przeszklenia w celu równomiernego oświetlenia wnętrza,

- odmienne wzory okładziny podłogowej w każdym z wyodrębnionych obszarów,

- zastosowanie ceramicznego wykończenia ścian w sąsiadujących na palecie barw wariantach kolorystycznych,

- osobne oświetlenie dla każdej ze stref.

Wrażenie harmonii i uporządkowanej całości wnętrza wzmocnią wyroby sanitarne z jednorodnej linii stylistycznej, barwnej i pochodzącej od tego samego producenta, a w ich zestawie warto uwzględnić również bidet i pisuar, na które w pomieszczeniach o mniejszym metrażu brakuje zwykle miejsca.

Wanna – serce salonu kąpielowego

Duże pomieszczenie przeznaczone na łazienkę będzie wyglądać reprezentacyjnie, jeśli będzie miało swoje centrum – może go stanowić rozległa wanna, która zanurzona jest wewnątrz posadzki, bądź jej model stojący. I chociaż to ostatnie rozwiązanie jest niezwykle dekoracyjne, to jeśli naszym zamierzeniem jest stworzenie domowego spa, lepiej zdecydować się na pierwszą z propozycji. Po pierwsze, wokół wanny w podłodze ukryte są wszelkie elementy instalacji wodnej i sanitarnej, co daje nam możliwość użycia wanny z hydromasażem bez szkody dla efektu dekoracyjnego wnętrza. Po drugie, wanna stojąca w bardzo ograniczonym zakresie daje nam swobodny dostęp do akcesoriów służących do pielęgnacji ciała, ręczników, olejków do aromaterapii – po każdy z tych przedmiotów trzeba sięgać do ustawionego przy wannie stolika lub szafki.

szafka pod umywalkęFunkcjonalność dużej łazienki

Ponieważ pomieszczenie to służyć nam będzie nie tylko do wieczornego relaksu, ale również do porannego przygotowania się do opuszczenia domu, warto ułatwić sobie wzięcie szybkiej kąpieli i zapewnić warunki sprzyjające codziennym czynnościom kosmetycznym. Do tego celu centralnie umieszczona wanna znajdzie ograniczone zastosowanie, dlatego w pokoju kąpielowym warto wydzielić strefę prysznicową, która sąsiadować będzie z wygodną, obszerną umywalką. Ta z kolei powinna być wyposażona w duże lustro i oświetlenie pozwalające widzieć nasze odbicie w tonacji barwnej zbliżonej do światła słonecznego. Ponieważ poranne czynności pielęgnacyjne często odbywają się w pośpiechu, potrzebne będzie też miejsce na odkładanie ręczników i przygotowaną do założenia odzież. W tym celu warto wybudować dodatkową, niewysoką ściankę i wyposażyć ją w szeroki blat.

Inne pomysły na dużą łazienkę

Obszerne pomieszczenie nie może obyć się bez okien – to kolejna z zalet dużej łazienki, która umożliwia umieszczenie we wnętrzu donic z roślinami. Poszczególne okazy będą przyciągać nasze spojrzenia, zasłonią nas przed światem zewnętrznym, a ich zielony kolor podziała energetyzująco.

Dostępną nam przestrzeń pomieszczenia tego typu warto przeznaczyć na urządzenie w nim kolejnych stref – aktywności i odpoczynku. W pierwszym przypadku sprawdzi się zgromadzenie przyborów gimnastycznych i sprzętu służącego do treningu. W drugim – niewielka sauna.

 

Doradca Dział Urządzanie

Dział Urządzanie

Powiązane artykuły

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał

Urządzenie małej łazienki – wykorzystaj jej potencjał
Choć rozmiar łazienki ma duże znaczenie, równie ważne są zastosowane w niej rozwiązania, które mogą sprawić, że będzie się ona wydawać b...
Czytaj więcej

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy luster?
Nie jest żadną tajemnicą, że lustra są w stanie optycznie powiększyć wnętrze. Skorygować jego kształt, nadać mu głębi i sprawić, że pomieszczenie będz...
Czytaj więcej

Jak stworzyć funkcjonalną strefę umywalkową?

Jak stworzyć funkcjonalną strefę umywalkową?
Strefa umywalkowa jest jedną z najważniejszych części łazienki – to właśnie w niej wykonujemy wszelkie czynności pielęgnacyjne wymagające precyz...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
2 komentarze
16.11.2016
ale to nie jest kwestia kogo stać, a kogo nie. czasami układ mieszkania jest taki, że nie masz wyboru i musisz mieć dużą łazienkę. u nas tak jest, i naprawdę ciężko znaleźć poradniki co zrobić z taką przestrzenią, wszędzie tylko jak urządzić małą łazienkę. w końcu coś dla nas :)
19.07.2016
Taaa, XL, kogo stac na taką łazienkę? Bo urządzić dużą łazienkę to naprawdę kupa kasy. Ja mam średnią - tak najlepiej ;)

Ocena i komentarz dla:

Łazienka w rozmiarze XL