Dlaczego warto wybrać meble modułowe? Zobacz asortyment serii Atomia

Meble modułowe Atomia pomogą Ci stworzyć wyposażenie domu idealnie dopasowane do wnętrza i Twoich potrzeb. Z dostępnego asortymentu skompletujesz m.in.: regał, szafkę RTV czy garderobę. Poznaj zalety mebli modułowych i przekonaj się, jak łatwo je skonstruować.

Przejdź do następnych akapitów:
Wyposażenie “szyte” na miarę
Maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni - dlaczego warto?
Co to są meble modułowe?
Gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?
Meble systemowe z serii Atomia - poznaj ich możliwości
Szafa modułowa Atomia - jak stworzyć własny mebel?
Szafa zgodna z Twoimi potrzebami

Wyposażenie “szyte” na miarę
Gotowe meble rzadko kiedy w pełni odpowiadają na stawiane przed nimi oczekiwania. Po ustawieniu ich w pomieszczeniu często okazuje się, że trudność sprawia wewnętrzna organizacja - przestrzeń jest zbyt mała lub układ półek uniemożliwia włożenie większych przedmiotów. Decydując się na uniwersalne wyposażenie rzadko też możesz liczyć na pełną optymalizację wnętrza czy zaaranżowanie trudnych stref. A maksymalne wykorzystanie każdego dostępnego centymetra jest niezwykle ważne, szczególnie gdy masz małe mieszkanie. Czym więc wyposażyć pokoje, aby w pełni wykorzystać ich potencjał?

atomia_4atomia_4atomia_4atomia_4

Pierwszy na myśl nasuwa się wybór mebli robionych na wymiar. Opcja ta wiąże się jednak z dużym kosztem i koniecznością znalezienia dobrego fachowca. Alternatywnym, o wiele prostszym rozwiązaniem, są meble systemowe. Dzięki łatwo dostępnym elementom stworzysz sobie optymalną przestrzeń do przechowywania i uporządkowania swoich rzeczy. Czym są meble modułowe? Na czym polega ich fenomen i jakie dają możliwości projektowe?

Maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni - dlaczego warto?
Na wstępie, nim poznasz zalety mebli modułowych, warto sobie uświadomić, jak ważne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni. O tym że warto, niech świadczą najmniejsze mieszkania na świecie, które mierzą zaledwie kilka m2. Mieszczą w sobie wszystkie niezbędne pomieszczenia oraz podstawowe wyposażenie. To pokazuje, że każdy metraż można zaprojektować funkcjonalnie i zawsze znajdzie się sposób na „brak miejsca”.

Kluczem do sukcesu jest dobra organizacja wnętrza i pełne wykorzystanie jego potencjału. Musisz wiedzieć, że nawet najatrakcyjniej zaaranżowane pomieszczenie szybko straci swój urok, gdy zabraknie w nim odpowiednich mebli - duży metraż bez strefy przechowywania w momencie zabałagani się. Stworzenie dobrego miejsca do ukrycia nadmiaru rzeczy, to jeden z kroków do maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Duże znaczenie mają także wysokie, pionowe meble, wielofunkcyjne wyposażenie czy przemyślana aranżacja wnętrza szafek i szuflad. Chcąc zoptymalizować pomieszczenie, wypełnij również powierzchnie, które uchodzą za trudne. Rozwiązania modułowe (tzw. systemowe) pozwolą Ci w pełni wykorzystać potencjał każdego pomieszczenia.

atomia_3atomia_3atomia_3atomia_3

Co to są meble modułowe?
Zabudowę tworzą gotowe, pojedyncze elementy, spośród których sam wybierzesz te najbardziej pasujące do swoich potrzeb i dostępnego miejsca. Z łatwością zaaranżujesz nimi skosy czy wąskie przestrzenie. Szeroki wybór korpusów, frontów, drzwi i elementów ułatwiających organizację wewnątrz mebla, pozwala stworzyć wręcz niezliczoną ilość indywidualnych projektów.

Tworzenie mebli systemowych tak naprawdę nie ma końca, bowiem ich dużą zaletą jest możliwość rozbudowy konstrukcji lub modyfikacji jej układu w dowolnym momencie. Wszystkie elementy przesuniesz, przewiesisz, a nawet na pewien czas zdemontujesz, gdy tylko nadejdzie taka potrzeba. Z łatwością powiększysz regał modułowy, gdy już zabraknie w nim miejsca, zmienisz zamkniętą szafę w nowoczesną garderobę z odkrytymi półkami i przearanżujesz wystrój wnętrza, bez konieczności zmiany mebli.

atomia_rtvatomia_rtvatomia_rtvatomia_rtv

Gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?
Jednym z najpopularniejszych wyborów są meble modułowe do salonu - ciekawie urządzisz nimi całe wnętrze. Z poszczególnych elementów stworzysz szafki stojące i wiszące, meble pod sprzęt RTV, witryny, regały oraz praktyczne komody. Fronty i drzwi, wykorzystywane do poszczególnych systemów, bazują na nowoczesnym wzornictwie. Dzięki temu meble modułowe do salonu są wyjątkowo stylowe.

Zabudowa do dowolnego przekształcania i rozbudowy doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym i młodzieżowym - łatwo zmodernizujesz ją wraz ze zmieniającymi się potrzebami młodego domownika.

Który mebel pomieści wszystkie Twoje ubrania, obuwie i niezbędne sprzęty domowe? Szafa modułowa! Ustaw ją w sypialni, przedpokoju lub zabuduj nią wnękę. Dowolnie wybierzesz co chcesz ukryć za drzwiami, a co pozostanie na widoku - ogranicza Cię jedynie wyobraźnia.

Modułowe rozwiązanie sprawdzi się też w pomieszczeniach gospodarczych. W poszczególnych szafkach znajdziesz miejsce na sprzęty elektroniczne, środki czystości czy ubrania chowane wraz z końcem sezonu.

atomia_7atomia_7atomia_7atomia_7

Meble systemowe z serii Atomia - poznaj ich możliwości
Seria Atomia to unikatowa koncepcja, która powstała z myślą o porządkowaniu przestrzeni i jej maksymalnym wykorzystaniu. Tworzą ją solidne szafki modułowe oraz akcesoria, które pomagają odpowiednio przechowywać dowolne przedmioty. Co wyróżnia serię Atomia?

Meble systemowe zostały zaprojektowane w myśl logiki rozmiarów, czyli w taki sposób, aby odpowiadały na potrzeby wszystkich użytkowników. Jak to wygląda w praktyce? Podstawowy moduł serii Atomia ma wysokość 37,5 cm. Zmieszczą się w nim książki, ubrania, naczynia, obuwie, rośliny i elementy galanterii. Wysokość każdego większego elementu, to wielokrotność rozmiaru pojedynczego modułu.

Żadna z części nie posiada cokołu, dzięki czemu z łatwością połączysz je w jeden mebel. Montaż modułów jest bardzo łatwy, a spójny plan wiercenia ułatwia łączenie konstrukcji. Wszystkie szafki postawisz na podłodze (na nóżkach lub bez nich), a 1/5 serii nadaje się do zawieszenia na ścianie.

Jakie meble do salonu stworzysz dzięki serii Atomia? Powstanie z nich zarówno szafka pod telewizor, wiszące półki, jak i pełnowymiarowy regał modułowy. Dzięki nieskończonej ilości kombinacji, elementy systemu dopasujesz do każdego pomieszczenia w domu - od korytarza i sypialni po pralnię - bez względu na ewentualne ograniczenia przestrzenne.

atomia_1atomia_1atomia_1atomia_1

Podstawowe elementy serii Atomia

Korpusy systemu Atomia dostępne są w trzech kolorach. Poszczególne elementy różnią się wymiarami. Do wyboru masz:

4 głębokości - od 20 cm do wąskich pomieszczeń, po 58 cm do szaf.

4 szerokości - od 37,5 cm do 100 cm, w których zmieścisz jeden lub dwa zestawy ubrań.

5 wysokości - od 37,5 cm do 225 cm, co pozwala swobodnie zawiesić ubrania w szafie.

W systemie Atomia znajdziesz też specjalny korpus narożny oraz przegrody dzielące przestrzeń w modułach. Każdy element może być uzupełniony o akcesoria, ułatwiające organizację szafy.

Szafa modułowa Atomia - jak stworzyć własny mebel?
Bezskutecznie szukasz dobrze zorganizowanego mebla, z dużą liczbą szuflad, ciekawym rozwiązaniem do przechowywania butów czy rozbudowaną przestrzenią na wiszące ubrania? Zaprojektuj go sobie sam! Z systemem Atomia to naprawdę proste.

Krok 1 - Wybierz korpusy

System pozwala dopasować szafę modułową do pomieszczeń o różnych kształtach i w dowolnym rozmiarze. Niezliczony szereg kombinacji stworzysz z podstawowych elementów - korpusów, które jak już wiesz, różnią się głębokością, wysokością czy szerokością. Węższe moduły wykorzystaj na szuflady, a wysokie przeznacz na przestrzeń szafy, którą np. uzupełnisz półkami.

W pierwszym etapie projektowania szafy określ jej kształt oraz rodzaj korpusów, z których ją stworzysz. Dowolnie skonstruuj układ swojej garderoby. Śmiało układaj wyższe elementy na niższych lub dopełnij duże korpusy dodatkową strefą przechowywania nad nimi. Ten etap, to także moment, w którym warto doprecyzować kolor mebla, który Cię interesuje i pasuje do Twojego wnętrza.

atomia_rtv2atomia_rtv2atomia_rtv2atomia_rtv2

Krok 2 - Wybierz wypełnienie

Do modułów systemu Atomia dopasujesz półki, szuflady oraz inne akcesoria wewnętrzne, dzięki którym indywidualnie zorganizujesz sobie funkcjonalną przestrzeń szafy. Co masz do wyboru? Przede wszystkim klasyczne poziome deski, te narożne i poprzeczne, a także szuflady w pełni zabudowane oraz z przeszkleniem. Moduły Atomia uzupełnisz też o akcesoria, które zagwarantują Ci jeszcze większą funkcjonalność i komfort dostępu do przechowywanych przedmiotów. Do wyboru masz:

Meble modułowe z serii AtomiaMeble modułowe z serii AtomiaMeble modułowe z serii AtomiaMeble modułowe z serii Atomia

Krok 3 - Wybierz drzwi

Meble systemowe pozwalają Ci dowolnie decydować, które półki pozostawić na widoku, a które zasłonić. Chcesz w pełni zamknąć swoją szafę zbudowaną z modułów Atomia? Do wyboru masz cztery różne konstrukcje na zawiasach (mocowanie znajduje się w komplecie). Swoją szafę zamknij na drzwi:

Poza klasycznymi drzwiami do wyboru masz również modele przesuwne. Dzięki nim oszczędzisz miejsce i nadasz szafie dekoracyjny charakter. Jest to możliwe dlatego, że drzwi przesuwne składają się z 8 paneli. Te z kolei sprzedawane są po 4 sztuki, a dostępnych jest 6 wykończeń. To w jaki sposób połączysz panele zależy od Twojej wyobraźni.

Meble modułowe z serii AtomiaMeble modułowe z serii AtomiaMeble modułowe z serii AtomiaMeble modułowe z serii Atomia

Krok 4 - Wybierz akcesoria zewnętrzne

Projektując szafę w systemie Atomia do wyboru masz wszystkie niezbędne elementy, potrzebne do idealnego zorganizowania funkcjonalnej przestrzeni oraz dodatki uzupełniające projekt. Wśród nich znajdziesz szuflady zewnętrzne, listwy wspornikowe do mocowania drążka na zewnątrz szafki, adaptery do skosów oraz szarą zasłonę i dopasowany do niej drążek.

Krok 5 - Wybierz detale

Projektując szafę pamiętaj też o detalach, które poprawią funkcjonowanie mebla i dopełnią jego wygląd. Dobierz uchwyty (przednie, drewniane i brzegowe) lub mechanizm PUSH-PULL, kompatybilny z drzwiami i szufladami.

Szafa modułowa nie musi stać bezpośrednio na ziemi - możesz ją postawić na nóżkach (regulowanych, metalowych lub drewnianych). Będą one przydatne, jeśli zastanawiając się jakie meble do salonu wybrać, podejmiesz decyzję o stworzeniu komody czy szafki RTV z modułów.

Meble modułowe z serii AtomiaMeble modułowe z serii AtomiaMeble modułowe z serii AtomiaMeble modułowe z serii Atomia

Szafa zgodna z Twoimi potrzebami

Meble modułowe pozwolą Ci w pełni wykorzystać dostępną przestrzeń domową, zorganizować ją zgodnie z własnymi potrzebami i dowolnie przerobić strefę przechowywania, kiedy nadejdzie taka konieczność. Są uniwersalne, dzięki czemu sprawdzają się w każdym pomieszczeniu - od mieszkalnego po gospodarcze.

Szukasz unikatowej koncepcji, łatwej do zaplanowania i zamontowania? Takiej, dzięki której nie tylko zorganizujesz szafę, ale też skutecznie zawalczysz z bałaganem? Wybierz system Atomia. Zróżnicowane moduły pozwolą Ci stworzyć nieograniczoną ilość kombinacji i zorganizować szafę tak, jak tego potrzebujesz i na ile pozwala Twoja przestrzeń. Materiały, z których powstaje zabudowa Atomia, charakteryzuje wysoka jakość i wytrzymałość oraz atrakcyjny wygląd.

Data publikacji: 17.09.2020