Produkty

Akcesoria kominkowe - niezbędnik

Akcesoria kominkowe - niezbędnik

Nie ma wśród nas osoby, która nie marzyłaby o posiadaniu własnego kominka – rozgrzewałby wnętrze domu w pochmurne, jesienne wieczory oraz w zimowe, zbyt krótkie popołudnia. Kominek to także naturalne źródło ciepła, które bez problemów wpasuje się do każdej aranżacji, nawet dla najbardziej wymagającego gospodarza. Jednak warto zaznaczyć, że za kupnem kominka idą także rozmaite akcesoria, dzięki którym dbamy o jego sprawność oraz wydajność. O ile te mniejsze – szczotki, szufelki i pogrzebacze – słyną raczej z mało atrakcyjnego wyglądu, to wśród kominkowych kompanów możemy także znaleźć te o nie tyle praktycznym, co zdecydowanie dekoracyjnym zastosowaniu.

kominekKosze na drewno

Tam gdzie kominek, tam jest i drewno. Wiadomo, że odpowiednio przechowywane starcza na dłużej, a jeżeli jest zawsze pod ręką, to korzystanie z kominka jest o wiele łatwiejsze. Przydadzą się nam w tym celu pojemniki lub specjalne kosze na drewno. Pomimo że nie są tak widoczne jak kominki, to stanowią ich doskonałe dopełnienie.

Przy wyborze odpowiedniego sposobu przechowywania drewna powinniśmy uwzględnić zarówno zapotrzebowanie co do ilości drewna, jak i styl wnętrza. Istotne jest także to, czy kosz będzie nam służyć do przenoszenia, czy jedynie przechowywania. Warto zwrócić uwagę, czy posiada on uchwyt do przenoszenia i ścianki zapobiegające wypadaniu zawartości i brudzeniu ścian. Nawet jeżeli dysponujemy niewielką ilością miejsca w salonie, możemy pozwolić sobie na lekki kosz z wiklinowym wykończeniem. Jego waga to niecały kilogram, a plecione elementy wpasują się doskonale do stylowej dekoracji pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest także zakup masywnego pojemnika wykonanego z blachy. Jeśli chodzi o rozmiar, możemy wybrać spośród kilkunastu propozycji – tych szerszych, o poziomym kształcie oraz wąskich, przeznaczonych do postawienia w niewielkich zakamarkach mieszkania. Co prawda wybór może nie jest prosty, ale za to szeroki wachlarz oferty ułatwia znalezienie tego, co najbardziej jest potrzebne.

Drobne akcesoria kominkoweakcesoria kominkowe

Gdy już wiemy jak przechowywać drewno, możemy następnie przyjrzeć się takim czynnościom, jak rozpalanie ognia czy mniej przyjemne – sprzątanie. Jeżeli jesteśmy początkującymi użytkownikami kominka, możemy zdecydować się na podstawowy zestaw kominiarski składający się 3 części: zmiotki, pogrzebacza oraz szufelki. Jest to zupełne minimum, ale też optymalna ilość akcesoriów dla niewielkiego gospodarstwa domowego. Godnym polecenia uzupełnieniem jest także wiaderko na popiół – o pojemności od 10 do 20 litrów. Oprócz tego warto rozważyć zakup szczypców do drewna. Do wyboru mamy elementy o klasycznej formie oraz, nieco droższe i bardziej majestatyczne, z kutej stali.

Akcesoria kominkowe to także najprzeróżniejsze podpałki, czyściki oraz specjalistyczne płyny czyszczące i konserwujące. Powinniśmy te produkty systematycznie uzupełniać, bowiem pozwalają uniknąć kłopotów związanych z późniejszym użytkowaniem kominka. Dzięki temu dbamy nie tylko o środowisko, ale także o najważniejszą rzecz - nasze bezpieczeństwo.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Rodzaje stojaków do składowania drewna kominkowego

Rodzaje stojaków do składowania drewna kominkowego
Suche drewno kominkowe umożliwia nam szybkie i sprawne rozpalenie ognia i podwyższenie temperatury powietrza w danym pomieszczeniu. Aby ułatwić sobie ...
Czytaj więcej

Miejsce kominka w pomieszczeniu

Miejsce kominka w pomieszczeniu
Posiadanie kominka jest marzeniem wielu z nas. Dla jednych jest synonimem relaksu i miłej atmosfery, a dla innych wyznacznikiem luksusu i stylowym dod...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Akcesoria kominkowe - niezbędnik