Produkty

Atrapa zamiast prawdziwego kominka

Atrapa zamiast prawdziwego kominka

Wnętrze ciepłe, przepełnione rodzinną atmosferą, idealnie udekorowane i posiadające wszystkie te elementy, które czynią je pięknym, ale i funkcjonalnym – taki efekt osiągniemy dzięki kominkom. Z jednej strony służą do ocieplania pomieszczeń, z drugiej są niezastąpioną dekoracją salonu, przy której zimowe wieczory stają się znacznie przyjemniejsze.

atrapa

Kominek to marzenie większości osób. Niestety nie każdy może go posiadać. Problemy z instalacją kominka mają szczególnie mieszkańcy bloków. Tutaj możliwości są dwie: albo zrezygnujemy całkowicie z kominka, albo zdecydujemy się na jego atrapę lub nowoczesny biokominek.

Biokominek rzeczywiście daje ciepło i prezentuje się bardzo ładnie. Aby go uruchomić, niezbędne jest jednak dostarczenie mu paliwa, które, bądź co bądź, nie należy do tanich.

Atrapa kominka to właściwie tylko koszty samego szkieletu obudowy. Jej cena zależy tylko od tego, jaki model rzeczywiście wybierzemy. Co więcej, jeśli posiadamy choć odrobinę umiejętności dekoratorskich, to taką drewnianą atrapę możemy też stworzyć sami. Uzyskamy wówczas bardzo oryginalną obudowę, której nie znajdziemy w żadnym innym domu.

Najczęściej zadawane pytania o atrapę kominka!

Dlaczego warto skusić się na atrapę kominka w domu?

Atrapa pozwoli nam stworzyć namiastkę prawdziwego kominka w swoim salonie. Oczywiście nie rozpalimy w niej ognia, a wieczorami nie będzie skwierczało w niej palące się drewno. Obudowa zdecydowanie jednak urozmaici nasz salon i wprowadzi do niego dużo ciepła.

Dla kogo atrapa?

Czasami montaż standardowego kominka nie jest możliwy, zakaz ten dotyczy głównie budynków wielorodzinnych, określanych w przepisach, jako niskie (są to budynki mające maksymalnie 4 kondygnacje nadziemne). Eliminuje to tym samym możliwość montażu klasycznego kominka w blokach z wielkiej płyty.

Czy atrapa kominka pełni jakąś funkcję dla ocieplenia budynkuatrapa

Niestety nie. Pełni funkcję czysto dekoracyjną. Nie można w niej rozpalić ognia, nie można uzyskać ciepła pochodzącego ze spalanego paliwa (tak jak w przypadku biokominka).

Czy obudowa atrapy kominka wymaga wcześniejszych projektów? Oczywiście, że nie. Do jej montażu nie potrzebujemy także szybów kominowych. Wystarczy dobrać ramę obudowy kominka do designu panującego we wnętrzu.

Gdzie stawiać obudowę kominka?

Atrapę kominka najlepiej jest ustawić przy ścianie pustej, na którą zupełnie nie mamy pomysłu. We wnętrzu takiej obudowy wstawia się duże świece, które po zapaleniu, dają namiastkę tradycyjnego kominka. Pomysłowym rozwiązaniem jest także wstawienie we wnętrze atrapy kominka półek na książki.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kominkach elektrycznych

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o kominkach elektrycznych
Kominki elektryczne, które wykorzystują nowoczesne technologie, wytwarzają idealną imitację płomieni, dzięki czemu mogą stanowić dekorację niemal każd...
Czytaj więcej

Jaki kominek do małego mieszkania?

Jaki kominek do małego mieszkania?
Kominek to ten element instalacji grzewczej, który oprócz prymarnej funkcji dostarczania ciepła domostwu, tworzy również odpowiedni nastrój, tak bardz...
Czytaj więcej

Kominek gazowy – komfort w zimowe wieczory

Kominek gazowy – komfort w zimowe wieczory
W chłodne, zimowe wieczory chętnie spędzamy czas w domu. Odpowiednią temperaturę i nastrój gwarantuje nam kominek – nie wszyscy jednak mogą sobi...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena
1 komentarz
29.12.2015
Atrapę widziałem u kolegi i muszę przyznać, że nie jest taka zła jak myślałem, fajnie by było mieć prawdziwy kominek ale po co, jak w mieszkaniu gorąc a tak to zero sprzątania i kosztów i można mieć dekorację ciepłą.

Ocena i komentarz dla:

Atrapa zamiast prawdziwego kominka