Produkty

Pomocne preparaty do konserwacji kominka

Pomocne preparaty do konserwacji kominka

Preparaty do czyszczenia kominka najłatwiej jest podzielić na takie, które pozwalają utrzymać go w czystości i które zapewniają dodatkowo także bezpieczeństwo instalacji. Jakie środki powinniśmy posiadać w swoim domu, aby użytkowanie i konserwacja kominka były przeprowadzane w odpowiedni sposób?

czyszczenie kominkaKażdy, kto posiada kominek wie, jak szybko mogą się brudzić jego poszczególne elementy. Od smolistej substancji może się zanieczyścić szyba kominkowa, przez którą podglądamy trzaskający ogień. Mocno zabrudzone może być także wnętrze instalacji. W tym drugim przypadku rodzi się niebezpieczeństwo zapalenia nieusuwanych złogów, a w konsekwencji tego grozi nam uszkodzenie instalacji grzewczej.

Warto wiedzieć: szyby wkładów kominowych mogą być wykonane z ceramiki – inaczej szkła vitroceramicznego. Jeśli od wewnętrznej strony będzie ona pokryta warstwą pirolityczną, umożliwi to samooczyszczenie się szkła. Takie rozwiązanie ułatwia utrzymanie kominka w czystości, sprzyja również zachowaniu bezpieczeństwa.

Czyszczenie środkami

Najprostszym sposobem na czyszczenie wszystkich elementów konstrukcyjnych kominka jest umycie ich wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń oraz systematyczne usuwanie popiołu i innych zanieczyszczeń zbierających się wewnątrz paleniska.

Możemy również stosować różnorodne preparaty w sprayu, które po naniesieniu na powierzchnię mają konsystencję pianki. Środki te działają bardzo skutecznie przede wszystkim dlatego, że najpierw rozpuszczają zabrudzenia. Po kilku minutach ich usunięcie jest znacznie łatwiejsze, a brud nie przywiera do powierzchni.

Kominki ekspresowe czyszczenie - żel Starwax 1 lJednym z proponowanych preparatów do czyszczenia kominka może być środek przeciw powstawaniu oraz osadzaniu się sadzy, za pomocą którego łatwo usuniemy tego rodzaju zanieczyszczenia zalegające w kominkach czy piecach centralnego ogrzewania. Preparat uniemożliwi także zapalenie się sadzy, które może nastąpić w bardzo zanieczyszczonych przewodach.

Co ważne, dzięki takiemu preparatowi wyeliminujemy także konieczność mechanicznego czyszczenia kominka, które jest zarówno niewygodne, jak i czasochłonne.

W ofercie produktów do czyszczenia kominka, znajdziemy także ściereczki nasączone specjalnym preparatem. Ułatwiają one usuwanie nalotu z sadzy, a dzięki specyfice materiału wykonania można ich użyć wielokrotnie.

Doradca Dział Instalacje

Dział Instalacje

Powiązane artykuły

Czym ozdobić meble kuchenne?

Czym ozdobić meble kuchenne?
Meble kuchenne utrzymane w jednorodnej stylistyce nadają szyku i elegancji i są zarazem dobrym miejscem do wyeksponowania ozdób, którymi dodatkowo chc...
Czytaj więcej

Rodzaje stojaków do składowania drewna kominkowego

Rodzaje stojaków do składowania drewna kominkowego
Suche drewno kominkowe umożliwia nam szybkie i sprawne rozpalenie ognia i podwyższenie temperatury powietrza w danym pomieszczeniu. Aby ułatwić sobie ...
Czytaj więcej

Kominki a przepisy przeciwpożarowe

Kominki a przepisy przeciwpożarowe
Miło trzaskający ogień w chłodniejsze wieczory to przyjemna perspektywa, jednak pamiętajmy, że z ogniem nie ma żartów. Prawidłowo stworzone palenisko ...
Czytaj więcej

Komentarze

Ocena i komentarz dla:

Pomocne preparaty do konserwacji kominka